Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Jessica Chastain over vrouwen in films: ‘Nogal verontrustend, om eerlijk te zijn’

01-06-2017
leestijd 1 minuten
86 keer bekeken
FRANCE CANNES FILM FESTIVAL 2017

© 2017-05-27 09:08:37 epa05996057 US actress Jessica Chastain arrives for the Closing Awards Ceremony of the 70th annual Cannes Film Festival, in Cannes, France, 28 May 2017. The Golden Palm wi

Actrice Jessica Chastain maakte dit jaar deel uit van de jury van het Cannes Film Festival, en bekeek daarom in tien dagen 20 films. Ze kwam tot een alarmerende conclusie:
‘Een van de dingen die ik meeneem van deze ervaring, is hoe de wereld kijkt naar vrouwen’, zei de actrice tijdens de persconferentie van het festival. ‘Het was nogal verontrustend, om eerlijk te zijn’.
Hoewel Chastain toegaf dat er een paar uitzonderingen waren, was ze overweldigd door de manier hoe vrouwen gerepresenteerd worden op het witte doek. Volgens haar zouden het vooral passieve, lege hulzen zijn, die nergens ook maar deden denken aan vrouwen die ze in het dagelijks leven tegenkomt.
De actrice pleitte een ferm voor meer vrouwelijke filmmakers. Ze hoopt zo meer vrouwen te zien op het witte doek, die een betere vertegenwoordiging zijn van de overige helft van de wereldbevolking:
"[Vrouwen] die proactief zijn, hun eigen beweegredenen hebben, die niet alleen maar reageren op de mannen om ze heen. Die hun eigen perspectief hebben."
Bekijk de speech hier in zijn volledigheid:
— Ava DuVernay (@ava) 29 mei 2017
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor