Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Italië bezuinigt de komende jaren 45 miljard

12-08-2011
leestijd 1 minuten
71 keer bekeken
Berlusconi_300_02.jpg
De Italianen gaan het de komende tijd heel zwaar krijgen. Zaterdag wordt duidelijk hoe zwaar
Premier Berlusconi heeft vrijdagavond vergaande bezuinigingsplannen aangekondigd. In 2012 moet 20 miljard euro bezuinigd worden en in 2013 nog eens 25 miljard euro. Aan het eind van 2013 moet de Italiaanse begroting op orde zijn.
Berlusconi riep de Parlementsleden vrijdag met spoed bijeen om de knoop door te hakken. Italië staat onder druk van de Europese Centrale Bank om de overheidsuitgaven op orde te brengen. De gevolgen van de bezuinigingen zullen de komende dagen duidelijk worden. NOS meldt dat de Italiaanse regio’s en gemeenten volgend jaar 6 miljard euro minder krijgen. Daarnaast gaan alle Italianen meer belasting betalen.

Meer over:

wereld, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor