© MUNSTER - Met een traumahelikopter arriveert bij het universitair hospitaal de eerste Nederlandse coronapatient tijdens de tweede coronagolf. Duitse ziekenhuizen springen bij door Nederlandse
Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Dit nieuws is deels al meer dan een half jaar bekend. Cytokinestorm heet bijvoorbeeld het fenomeen bij meer infectie's vookomt maar dat al maanden geleden ook werd ontdekt bij sommige Covid patienten, bij wie het verantwoordelijk is voor de zeer ernstig verlopende longontstekingen. Covid lijkt gewoon ook met het immuunsysteem aan de haal te gaan.
De NYT maakte al eerder melding van het feit dat bij covid-19 het immuunsysteem het eigen lichaam aanvalt - In a disturbing parallel to H.I.V., the coronavirus can deplete important immune cells, studies found. - https://www.nytimes.com/2020/06/26/health/coronavirus-immune-system.html?action=click&module=Spotlight&pgtype=Homepage Opvallend is dat ook in het geval van lupus het niet goed functioneren van de thymus (zwezerik) een centrale rol lijkt te spelen in het falen van het afweersysteem - Thymus May Play Key Role in Myasthenia Gravis and Lupus Overlap, Case Series Suggests - https://myastheniagravisnews.com/news-posts/2018/07/19/thymus-may-play-key-role-mg-lupus-overlap-case-series/#:~:text=The%20thymus%20may%20play%20a,disorders%2C%20a%20case%20series%20suggests.
Hier de link naar het preprint artikel: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.10.21.20216192v2.full.pdf+html Het onderzoek is gedaan bij patiënten die een zeer ernstig COVID-19 beloop hadden ("critically ill"). Wat de auteurs concluderen is dat bij déze categorie patiënten auto-antilichamen gevonden worden. Ze opperen twee mogelijke oorzaken: de SARS-CoV-2-infectie lokt een auto-immuunrespons op door de combinatie van celsterfte en antilichamenaanmaak ofwel mensen met een ernstig ziektebeloop hadden al een onderliggende autoimmuunziekte, waarvan de antilichamen in het huidige onderzoek zijn aangetoond. Mensen met een mild ziektebeloop zijn in de studie niet onderzocht; het is dus niet bekend of die een vergelijkbare auto-immuunrespons zouden kunnen ontwikkelen (want, zo stellen de auteurs terecht: ze hebben niet bewézen dat de autoantilichamen door SARS-CoV-2 zijn veroorzaakt). Ook patiënten met lang aanhoudende klachten ("long covid") zijn niet onderzocht, ook niet is onderzocht of dit de oorzaak is van van die lang aanhoudende klachten. Die conclusie trekken is daardoor te kort door de bocht. Maar: het biedt wel een aanknopingspunt voor verder onderzoek bij mensen met lang aanhoudende klachten. Het zou fantastisch zijn als die met reuma-medicatie geholpen zouden zijn!
@Hanneke Ja ik zag het, de media heeft bij covid nogal de neiging om kritiekloos alles te posten. Het is vaak verstandig om door te klikken en zelf te zoeken, het is al erg genoeg dat dit moet.
Dank je wel voor je uitleg, Hanneke. Ik steun al lange onderzoek. Auto immuunziekten werden lange tijd als ongeneeslijk beschouwd en waren sterk invaliderend. Dat is in relatief korte tijd verbeterd door onderzoek. De medische kennis is aanmerkelijk vergroot en de behandeling heeft aanwijsbare vorderingen gemaakt. Ik zeg dit maar om de paniek over coronavirus niet nog te verergeren. Degenen die de rust bewaren eijn altijd de verstandigste.
LBNB 29 oktober 2020 at 09:25 [ Het is vaak verstandig om door te klikken en zelf te zoeken ] Als Hanneke doorklikt naar zo'n artikel snapt ze ook daadwerkelijk wat ze ook wat ze leest, want zij is arts.
@Nickthestripper We kunnen toch lezen arts of niet? Net of alleen artsen een oordeel kunnen vellen..
@NdS: sommige mensen weten per definitie alles. Die hoeven verder niet na te denken.
Voor het begrijpen van de meeste doorklikartikelen is leesvaardigheid niet de enige eis.
LBNB 29 oktober 2020 at 11:09 [ We kunnen toch lezen arts of niet? ] Bij een arts valt dat ergens in. Namelijk in een veeljarige opleiding. Jij pikt alleen die elementen er uit die van pas komen in jouw kraam. Maar dat heb jezelf niet door, natuurlijk. Dat is een van de kenmerken van tunnelvisie.
Geweldig, dat er nu eindelijk onderzoek is gedaan. Het is mij overkomen vanaf begin maart, uiteraard niet gezien noch behandeld door de huisarts. Het zou een veel grotere groep patiënten getroffen kunnen hebben dan nu bekend! Immers, zonder coronatest geen vastgestelde besmetting!
@nickdestripper Nee Nick het is geen tunnelvisie, het gaat mij alleen om het feit dat er conclusies worden getrokken die naar aanleiding van het feitelijke onderzoek niet getrokken mogen worden.
Maar: het biedt wel een aanknopingspunt voor verder onderzoek bij mensen met lang aanhoudende klachten. Klopt. Wetenschappelijk onderzoek levert zelden instantaan een doorbraak op maar vaak door voort te bouwen op eerdere resultaten en aanwijzingen te onderzoeken daar waar dat opportuun lijkt.
Dat is de eigenschap van Corona. Het geeft een signaal aan het immuunsysteem dat er Mayhem aan de hand is waarop het immuunsysteem, niet meer kijkt of de cel met Corona geïnfecteerd is of "eigen" is. Het vernietigt beide. Althans, zo werd het mij middels een youtube filmpje grafisch uitgelegd.
Zo voelde het inderdaad, elke virale infectie (tijdens strikte isolatie) was bij mij terug te voeren op een vroeger doorlopen ziekte of vaccinatie!