Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Hongersnood in Somalië breidt zich drastisch uit

05-09-2011
leestijd 1 minuten
HongersnoodSomalia_300.jpg
In vier van de acht regio's in Somalië heerst hongersnood
Door voedseltekort zullen in de zuidelijke regio’s binnen vier maanden 750.000 mensen sterven aan de honger als er nu niet snel actie wordt ondernomen. Dat melden de Verenigde Naties maandag. De hongersnood in Somalië heerste in juli nog maar in twee regio’s. Binnen twee maanden zijn daar nog twee andere regio’s bijgekomen. Vier van de acht zuidelijke regio’s kampen nu met een desastreus voedseltekort.
Door droogte kampt Oost-Afrika met grote voedseltekorten. Volgens de VN hebben twaalf miljoen mensen voedselhulp nodig en verkeren in Somalië vier miljoen inwoners in een crisissituatie. De VN hulporganisatie OCHA komt binnenkort met nieuwe cijfers over de hongersnood in Afrika. Volkskrant: VN: Snelle dood voor 750.000 uitgehongerde Somaliër
Volg Joop op Twitter , vind Joop leuk op Facebook

Meer over:

wereld, nieuws

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor