Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Hoera! Nederland is een fijn land

02-01-2013
leestijd 1 minuten
466 keer bekeken
nederland.jpg
Nederland scoort hoog op de 'waar je wieg het best kan staan'-ranglijst
The Economist heeft een lijst gemaakt van landen waar je het best geboren kunt worden. Onderzoekers van de Economist Intelligence Unit bekeken onder meer hoe gelukkig en optimistisch de inwoners van de landen zijn. Op basis van die gegevens is een top-80 gemaakt. Uit de lijst blijkt dat we het in Nederland best goed doen: we staan op de achtste plaats.
Subjectieve zaken als hoe gelukkig mensen in een land zeggen te zijn, zijn door de onderzoekers gelinkt aan objectieve zaken als criminaliteitscijfers, gezondheid en vertrouwen in overheidsinstellingen. Met die gegevens is vervolgens een lijst opgesteld. In de top-10 staan opvallend veel Noord-Europese landen.
RTEmagicC_wheretobeborn.jpg
Het beste land om in geboren te worden is Zwitserland, met een gemiddelde score van 8,22, gevolgd door Australië, Noorwegen, Zweden, Denemarken, Singapore, Nieuw-Zeeland en dan Nederland.
cc-foto: Haags Uitburo

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor