Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Het verschil tussen Amerikaanse en Europese media

02-09-2014
leestijd 1 minuten
67 keer bekeken
cens_300b.jpg
Privacy versus preutsheid in één oogopslag
Een medewerkster van het Zwitsers parlement maakte gewaagde foto’s van zichzelf en verspreidde die via social media. Er volgde een rel en ontslag met wederzijdse instemming. Volgens de medewerkster omdat ze haar werk niet meer ongehinderd zou kunnen uitvoeren. Volgens het parlement om verdere reputatieschade te voorkomen.
Het Zwitserse schandaalblad Blick berichtte over de zaak en bracht ook een van de omstreden selfies in beeld. Naar goed Europees gebruik in de media werd daarbij haar gezicht onherkenbaar gemaakt om haar privacy te bescheremn. De Amerikaanse tabloid New York Daily News  daarentegen deed het andersom: het gezicht was herkenbaar maar de blote tepel waar het allemaal om draaide werd gecensureerd.
De Zuidafrikaanse cartoonist Jerm, zette de resultaten naast elkaar op Twitter.
RTEmagicC_cens_620.jpg

Meer over:

nieuws, media
Delen:

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA wij zijn voor