Moraal van dit verhaal.: Hou je kompas weg bij neoliberaal magnetische velden anders wijst het de verkeerde richting uit.
De PvdA zit in een coalitie, dat is een kwestie van geven en nemen. Tot zover helder... Alleen: de PvdA is zelf een coalitie, met een D66-achtige rechtervleugel. Het midden bestaat uit CDA achtige bestuurders. Voor het publiek is er een flauwe linkervleugel, gelieerd aan de vakbonden, met stoere, sociale taal. Hier komt Samsoms toespraak vandaan. PvdA in de regering geeft altijd wel wat nuance, maar de neo-liberale race naar de afgrond wordt nooit echt afgeremd: Brussel heeft nog nog net wat minder lobbyisten dan Washington! Maar ik begin mijn hoop een beetje te verliezen. Alle partijen, afgezien de SP, misschien PvdD, en misschien die enkele GLer, gaan door met het neo liberale model. Dit land is blijkbaar overtuigd rechts... Succes ermee!
De strafbaarstelling van illegaliteit is de weg die de PvdA kiest om een humanere vreemdelingendetentie af te dwingen door het onderzoek dat zal worden gehouden naar aanleiding van het Dolmatov-debat met Teeven. Uit dat onderzoek kan bijna niets anders komen dat de vreemdelingendetentie inhumaan is en zelfs onwettig zoals vele, ook buitenlandse organisaties al hebben aangegeven. Van de ombudsman tot Amnesty, van de VN tot de Raad van Europa. Dit is dus een moment dat de VVD zijn zegen heeft gegeven aan een dergelijk onderzoek nadat ze eerder doof waren voor deze geluiden. Een slechte uitkomst voor de VVD moet gevolgen hebben, zoveel is duidelijk. Anders is het einde van de coalitie dichtbij. Een beperkte strafbaarstelling zal de prijs zijn die de PvdA betaald voor een humaner vreemdelingenbeleid. Aangezien ook prominente VVD-ers al hebben vastgesteld dat die strafbaarstelling symboolpolitiek is moet je je afvragen of de VVD hier wel zo blij mee is. Strafbaarstelling van medeplichtigheid is tenslotte uitgesloten van de wet, dat is al afgesproken in het regeerakkoord. Voor de PvdA valt er op termijn meer te halen dan voor de VVD en dat zal ook ten goede komen aan die vreemdeling die nu nog in een uitzichtloze spiraal terecht komt van heenzenden, detentie en heenzenden etc. Dit is hoe je politiek kunt bedrijven (als alles goed gaat) en iets binnen kunt halen maar of je er trots op moet zijn is natuurlijk een andere vraag.
Als alleen een paar leden die op het congres waren nog PvdA stemmen kom je natuurlijk niet ver. Een politieke partij moet breed de belangen van het nederlandse volk beheren. Als je dat niet doet verlies je kiezers. En die zijn toch echt degenen die bepalen of een politieke partij nog mee mag doen of niet.
Kijk naar wat Samsom heeft binnengehaald bij de coalitievorming, niet naar wat hij heeft moeten offeren. Het glas is half vol, niet half leeg. Nu niet keinzielig zitten doen, het congres stond achter Samsom toen hij het regeerakkoord presenteerde.
Het kompas van diederik wijst altijd naar het midden. Dat is ook de opdracht die Diederik en Rutte hebben meegekregen. Vorm een regering die zo min mogelijk onze (int.) economie zal schaden, dat is de moraal. Een soort van kabinet van nationale eenheid met een hoog wientjesgehalte.
De ironie aan dit alles is dat de VVD garen spint bij de teloorgang van de PvdA. Voor de VVD was het beste wat ze ooit hebben kunnen doen, regeren met de PvdA. Iedereen weet wat ze kunnen verwachten bij de VVD: Afbraak van sociale zekerheid, graaien in allerlei overheidspotten, privatisering van allerlei bedrijven (terwijl we allemaal weten dat privatisering alleen maar averechts werkt) en jacht maken op mooie functies naast en na de politieke carrière.. Daar staat de VVD voor en dat weten we eigenlijk allemaal wel. Maar de PvdA, zij verkwanselen echt hun grondbeginselen om op het pluche te blijven zitten. Iets wat niemand had zien aankomen, behalve de mensen binnen de VVD. Niet dat het iemand binnen de PvdA lijkt uit te maken. Ze doen precies hetzelfde als de politici van de VVD, graaien en op jacht gaan naar de mooiste baantjes voor in de toekomst. Het land wordt intussen kapot bezuinigd, sociale zekerheid bestaat niet meer en dat Nederland langzaam afdrijft naar een politiestaat is niet belangrijk. Politici zitten er alleen voor zichzelf, volksvertegenwoordiger zijn ze allang niet meer.. PvdA is niet de weg kwijt, ze doen precies hetzelfde als alle andere (rechtse) politici. Het pluche regeert, het pluche maakt hebberig en dat maken zowel de PvdA als de VVD wel duidelijk..
" Het land wordt intussen kapot bezuinigd, sociale zekerheid bestaat niet meer en dat Nederland langzaam afdrijft naar een politiestaat is niet belangrijk. " Ook dit drijft gewoon over.
Jammer dat Van der vlies niet begrijpt dat Samsom in feite gechanteerd wordt door de VVD: als hij zich verzet tegen de strafbaarstelling van illegaal verblijf dan hebben we een kabinetscrisis. En krijgen we dan een SP-PVV-kabinet? Ons land wordt dan onbestuurbaar, en Belgische/Italiaanse toestanden dreigen. Waar er nu al geklaagd wordt dat de kabinetten het de laatste jaren gemiddeld niet langer dan twee jaar uithouden krijgen we dan een triest record van een kabinet dat na een half jaar al uit elkaar klapt. Intussen mag wel eens duidelijk worden gemaakt dat de VVD niet meer een partij is van liberalen in de klassieke zin van het woord, maar een PVV-light die bij voorbeeld vindt dat mensenrechten hoogstens iets zijn om bij Chinezen over te zeuren, maar dat je bij het Nederlandse kabinet niet aan moet komen met klachten dat het asielbeleid mensenrechten schendt. En die "crime fighter" Teeven de hand boven het hoofd houdt als die man zelf een misdadiger blijkt te zijn die eigenlijk veroordeeld zou moeten worden wegens "dood door schuld". Enfin, laten we maar hopen op de Eerste Kamer. Al zal de VVD dan wel klagen dat die "te politiek" opereert, ook al zo'n bedenkelijke gedachte.
Frits, is het niet meer dat hij zich láát chanteren? Hij wilde toch zo nodig mee regeren? Hij en Spekman en de PvdA leiding? Nou, dan krijgt hij hiermee te maken. Als hij dat niet van te voren kon incalculeren, is meneer de geleerde nog dommer dan ik al dacht.