© cc-foto: Alde https://flic.kr/p/JXK7h4
Tegelijkertijd : (even om de prioriteiten weer te bepalen) De Iraanse mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh is veroordeeld tot 38 jaar cel en 148 zweepslagen,zegt haar man in een bericht op Facebook.Waarvoor ze is veroordeeld is niet duidelijk. Iraanse media citeren een rechter die zegt dat haar celstraf zeven jaar is. Sotoudeh kreeg in 2012 van de Europese Unie de Sacharovprijs voor haar inspanningen voor de mensenrechten.Ze zat in het verleden vaker in de cel. Ze werd vorige zomer opgepakt vanwege het verspreiden van informatie die de staatsveiligheid ondermijnt.Ook zou ze hebben gespioneerd en geestelijk leider Khamenei hebben beledigd.
Heinz, dank je. Moet ik een volgorde aanbrengen, of kan ik het allebei afkeuren? Goed dat je misstanden in Iran aanhaalt. Voor mij is de razzia in Urk nu even wat mij bezighoudt.
Storm in een glas water! Ik mag die man niet maar dat gaat om totaal andere zaken!
Belgen-moppen mogen toch ook niet? Laat staan moppen van een Belg. Of is dit een foute mop? Wel weer begrijpelijk trouwens, it's all in his name, hij heet immers Guy...
Dit artikeltje over een grappig (bedoeld) tweetje krijgt beduidend meer reacties dan het artikel over de mars zelf. Wellicht niet gek, want wat ik van die mars zag en las, gaf ook wel een bijzonder treurig beeld. Jammer dat we in een tijd leven dat hele volksstammen bezig zijn om tegenstanders te creëren en dat het accepteren van verschillen, laat staan het zoeken naar verbinding, niet meer gewaardeerd wordt.
"bleek hij weinig van de materie te begrijpen en bleef steken in ranzig seksisme." Gelukkig heeft hij meer verstand van het betaald zetten van landen die de Unie willen verlaten. Overigens konden de dames van de ALDE-fractie wel hartelijk lachen om zijn witz, zijn liberalen minder geremd door "identity politics" of hebben zij toch gewoon een beter ontwikkeld gevoel voor humor?
"van het betaald zetten van landen die de Unie willen verlaten" Daar is Verhofstadt niet voor nodig, dan regelen de Britten uitstekend zelf. Overal voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten, en als dat niet lukt, dan de no-deal chaos. Laat ze maar zakken. "A titanic success", noemde Boris het succes van het referendum. En dat klopt, de Titanic brak in tweeën vlak voordat die zonk. Deze satire is erg leuk, een half jaar na het referendum gemaakt. Kijken en lachen: https://www.youtube.com/watch?v=svwslRDTyzU
@ Xitipu Grappig filmpje. Corbyn die als violist van het orkest gewoon blijft doorspelen, is zeer toepasselijk.
Rondje van Gadfly? (of van NL:, namens Gadfly?) De vervuiler betaalt, niks mis mee
Pff wat een geneuzel. Ik vind Verhofstad een botte lompe volksmenner af en toe, maar hier is duidelijk niks aan de hand. Grow a pair! (of is dat ook al seksistisch?)
Heel duidelijk.zo duidelijk dat het een hoop reacties uitlokt. Grow.
“Maar zoals wel vaker bij mannen die een grap proberen te maken over het andere geslacht bleek hij weinig van de materie te begrijpen en bleef steken in ranzig seksisme.” Alsof nagenoeg alle mannen alleen maar seksistische grappen over vrouwen maken. Wel heel generaliserend. Het wordt tijd voor een mannendag.
@ Rara: [Het wordt tijd voor een mannendag] Doe je best, zou ik zeggen. Misschien 9 maart? In bepaalde opzichten (denk aan traditionele rollenpatronen) is mannenemancipatie inderdaad ook nog nodig.
Alsof nagenoeg alle mannen alleen maar seksistische grappen over vrouwen maken Prachtig, de opmerking en hoe de opmerking binnenkomt bij iemand de de lat hoog heeft liggen voor iedereen behalve zichzelf. R 'Zoals wel vaker' is niet gelijk aan 'nagenoeg alle en 'alleen maar' en toch interpreteer jij het zo. Rara hoe kan dat?
Och je, wat een schandalige tweet???? Maar hij is best grappig...
Kortom, op vrouwendag mogen we geen tweet delen die mannen belachelijk maakt en vrouwen gevat laat reageren. Want mannen die zijn altijd goed en vrouwen hebben het maar te slikken als het ze niet bevalt, dat is wat de criticasters bewust of onbewust duidelijk maken.
Gewoon even niks suggestiefs / 'iets met sex' op zo'n moment. Orrin Hatch laat duidelijk zien wat niet kan: https://www.youtube.com/watch?v=-xc6BNJmzhA
qua hork komt Verhof niet eens in de richting van Juncker. trieste mennekes
Als dit het meest sexistische is, dan hebben we blijkbaar niet zo'n probleem
Itsme Het is uiteraard niet het meest seksistische. Het is zelfs op zich best een geestige opmerking. Als je in de kroeg staat. Je slaat alleen wel de plank een beetje mis als je als Europarlementariër een dergelijke opmerking maakt op vrouwendag om de vrouwtjes weer te seksualiseren als het gaat om carrière. But what’s new.
Hmm, hoe ik het ook wendt of keer, en of ik nu al mijn 'zuurwijverigheid' mobiliseer of mijn bonhommie in stelling breng, het lukt me maar niet om hier een eenduidig oordeel over te vellen. Ben ik wel feministisch genoeg, of heb ik wat onder de leden?
Eigenlijk wet ik niet zo goed wat ik triester vind, de seksualisering of de economisering van IVD. Dat Verhofstad bij vlagen een droeftoeter is, is helaas geen nieuws.
"Maar zoals wel vaker bij mannen die een grap proberen te maken over het andere geslacht bleek hij weinig van de materie te begrijpen en bleef steken in ranzig seksisme." De frustratie zit zo te lezen wel heel diep.
Dat voortdurende leggen van zout op slakken begint me te ergeren. Politiek-correct denken is vermoeiend, zeikerig en onnodig, en wordt uiteindelijk een boemerang.
Keilstra Boemerang? In welk opzicht? Dat de verleende vrijheden weer worden ingetrokken door de heertjes?
Wordt het niet eens tijd dat we eindelijk wat minder zwaar aan tweets gaan tillen? Beetje overdreven dit. Ophef en aandacht is per definitie de bedoeling van een tweet. Wees blij dat men het over het onderwerp heeft.
Misschien moeten de mediaredacties met elkaar afspreken dat ze twitter niet meer als bron gebruiken voor nieuws. Want twitter 'ontploft' altijd als je op zoek bent naar een stok om mee te slaan. Maakt niet uit wat iemand zegt, er zijn altijd negatieve reacties te vinden, beetje simpel om daar dan weer mee te willen scoren als media.
O jee, een grap. Nee, dat kan tegenwoordig echt niet meer. We gaan naar een wereld waar humor veilig en inclusief moet zijn. Lachen doe je maar om je poes.
Het is geen handige tweet, maar zijn bedoelingen zijn overduidelijk goed. Dat is wat telt. En als Engels niet je moerstaal is, denk je met "You go girls" een soepele Engeltalige quote te hebben. In dit geval dus niet passend. Misschien kunnen we aan de redacteuren van de New Statesman vragen hoe lang we nog moeten wachten voordat zij een andere taal dan alleen het Engels leren. Kunnen we ook hen belachelijk maken voor het niet juist gebruiken van een taal die niet hun moerstaal is.
Als het Guy Verhofstadt betreft - of de VVD- dan mag tackelen toch zeker wel?
Ja, het is een grap en opmzich niet eens een slechte, maar de man is een politicus en geen stand up comedian. Hij is nu - meer dan ooit - wel een lachertje, dat dan weer wel.
@ JohnVKR: Als je een "positie" hebt als Verhofstadt, moet je sowieso eerst goed nadenken voordat je zo'n "grappige" tweet de wereld in stuurt. En deze tweet onthult bovendien duidelijk waar hij in werkelijkheid in deze kwestie staat. Foute "positie" dus, en ook geen "goede bedoelingen".
Tuurlijk nogal onhandig, die tweet. Van een man die ik sowieso niet zo hoog heb zitten. Maar @OlavM: probeer ook eens te zien dat iemand het wellicht oprecht goed bedoelt. Ik geloof namelijk met @JohnVKR dat Guy deze uitglij'er vooral maakt in zijn enthousiasme. Jouw boze reactie vind ik exemplarisch voor de verzuring van zoveel debatten. We zoeken veel te snel ergens wat achter, wegen woorden net zo lang tot de te zwaar of te licht zijn bevonden en gaan bijna automatisch uit van het slechte van de ander. We polariseren. Zó jammer.
@OlavM Het is u toch niet ontgaan dat Guy Verhofstadt een Belg is? Verhofstadt flapt er wel meer uit wat hij beter niet had kunnen doen. Een van de opvallendste incidenten met grote gevolgen was tijdens de reis met van Baal naar Oekraïne. Dat werd de aanleiding voor een stevige aanvaring met Putin. Zijn steenkolen Engels maakt het allemaal nog triester.