Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Groen en links niet blij met met ontoereikend klimaatakkoord

28-06-2019
leestijd 1 minuten
59 keer bekeken
Leerlingen spijbelen voor het klimaat
Greenpeace, Milieudefensie, Groenlinks en FNV nemen geen genoegen met het klimaatakkoord dat later vandaag wordt gepresenteerd. De voorgenomen heffing op een deel van CO₂-uitstoot gaat hen niet ver genoeg. Zij zouden liever een algemene heffing over alle uitstoot zien en een eerlijkere lastenverdeling tussen burgers en bedrijven. Verder vinden zij de voorgestelde hervormingen in de landbouw ontoereikend en zijn zij het het oneens met het begrenzen van ondergrondse CO₂-opslag.
Joris Thijssen, directeur van Greenpeace, stelt in een reactie:
"Dit is niet het antwoord op het stoppen van de klimaatcrisis. Ja, er staan mooie dingen in. Maar die compenseren niet voor de zwakke punten."
Urgenda zou liever zien dat er meer maatregelen zouden worden genomen.
Ook GroenLinks is teleurgesteld:
Bovenstaande partijen hopen dat het klimaatakkoord nog wordt aangepast.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor