Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

'Goed gedrag probleemjongeren sneller belonen'

  •  
25-02-2010
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
markt.JPG
Albayrak: Jongeren vier jaar laten wachten op Verklaring Goed Gedrag is te lang
Probleemjongeren die hun leven hebben gebeterd, moeten eerder een zogeheten Verklaring Omtrent het Gedrag (vog) kunnen krijgen. Dat vergroot de kans op een stage of een baan, vindt oud-staatssecretaris van Justitie Nebahat Albayrak (PvdA).
Veel werkgevers vragen om zo’n verklaring voordat ze mensen in dienst nemen. Een vog wordt normaliter afgegeven na vier jaar van onbesproken gedrag. Dit meldt Trouw donderdag. Voor probleemjongeren vormt deze termijn een ‘ernstige justitiële drempel’, stelt Albayrak.

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder aan voor de nieuwsbrief van de Joop redactie die binnenkort van start gaat. Wekelijks ontvang je de beste artikelen, opinies en aanraders in je inbox.

BNNVARA LogoWij zijn voor