Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

Goed bedoelende burgers ten onrechte uitgesloten van economisch verkeer

  •  
02-09-2024
  •  
leestijd 2 minuten
  •  
6123 keer bekeken
  •  
tanken

Eens een dief, altijd een dief. Deze gevleugelde uitdrukking schoot mij te binnen toen ik vandaag door een makelaar werd gebeld. Dit naar aanleiding van een antecedentenonderzoek.

Wat is het geval? Als zelfstandig ondernemer ben ik vaak ver van huis. Hotels vervelen gauw en een eigen tijdelijk appartement cq studio is dan een goede oplossing. Al jaren levert dit geen problemen op. Maar blijkbaar is het tegenwoordig de regel dat de makelaar of verhuurder een antecedentenonderzoek uitvoert.

Ik was al niet gelukkig met de hoeveelheid informatie die je moet ophoesten. Denk aan ID (logisch nog), KvK, BTW, IB-aangiftes, jaarrekeningen en bankafschriften. Jawel, deze serie aan documenten. Dit alles om te kunnen 'vaststellen' of je betrouwbaar bent en financieel solide. Dat ik 2 maanden borg vooraf moet betalen en altijd vooraf de maandelijkse huur, schijnt verder niet van belang te zijn. De zekerheid is al geborgd in vooruitbetaling en de borg zelf.

In het meest recente geval ging het mis op een incassodossier. Ik was al compleet verbaasd dat de makelaar daar zicht op heeft. Maar in eerste instantie was ik totaal verrast. Ik kon mij daar niets van herinneren. Tot mij ineens daagde dat ik ongeveer 2 jaar geleden in de mist was gegaan bij afrekenen bij een pompstation. De kassière was vergeten de benzine aan te slaan maar had wel de overige producten aangeslagen. Aangezien ik vooral op gas rijd, en dus weinig benzine tank, was het bedrag dermate laag dat het mij niet opviel. Dus onverdacht de overige producten afgerekend en weer heengegaan.

Tot ik 2 weken later een brief kreeg van de deurwaarder. Die stelde vast dat het om een wederzijdse vergissing ging en bood aan dat ik de benzine betaalde en administratiekosten. Tja, dat was meer dan logisch en dus betaald. Dit staat echter dus wel landelijk geregistreerd op je naam, en blijft dus maar terugkomen elke keer als iemand een antecedentenonderzoek uitvoert. Het resultaat is dat ik voor huur van appartementen / studio's door makelaars geweigerd word, want je staat geregistreerd om een nietszeggend voorval.

Ik kan mij voorstellen dat andere mensen daar, bewust of niet, ook door afgewezen worden. Zo geldt bijvoorbeeld bij BKR ook een lange termijn voordat je het beruchte rode vinkje kwijtraakt. En als je een volledige BKR opvraagt staan de afgesloten dossiers er ook nog in. Zo blijf je als goed bedoelende burger voor altijd een dief en word je uitgesloten van economisch verkeer, zonder dat daarvoor een goede reden voor is. Het wordt tijd dat er paal en perk wordt gesteld aan wat private organisaties aan financiële achtergrond over burgers kan achterhalen. Want ondanks alle mooie bezwerende woorden die organisaties altijd uitspreken, alles wat geregistreerd staat, kan en zal tegen je gebruikt worden.

Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

Omschrijving *

Typ hier je reactie...


0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (4)

migrant
migrant
10 okt. 2024 - 8:05
Wat me het meest opvalt, is dat het oosten zich het meeste zorgen maakt over migratie. Er wonen maar heel weinig migranten is het oosten.
5 Reacties
Gerygrr
Gerygrr10 okt. 2024 - 10:55
Oost-Duitsland was voor de val van de muur achtergebleven in economisch opzicht bij West-Duitsland. Men hoopte na de eenwording op het delen van de welvaart. Wat heeft men geleerd? Het lukt niet om die welvaart eerlijker te verdelen. Dan snap je de reserves bij de Oost -Duitsers. Ze hebben geleerd van de eigen achterstelling en weten, dat ze de eigen armoede gaan delen met nieuwkomers. Niet rijkdom wordt verdeeld. Armoede wordt verdeeld!
MG1968-2
MG1968-210 okt. 2024 - 13:51
“ Dan snap je de reserves bij de Oost -Duitsers.” Het gaat niet om reserves maar om rechts-extremisme.
migrant
migrant10 okt. 2024 - 14:27
@Gerygrr, De inwoners van West-Duitsland hebben jaren soli-toeslag betaald, omdat Oost-Duitsland failliet was. Eigenlijk was het een 3e-wereldland. Het moest eerst weer compleet opgebouwd worden. Daar gaat een hele generatie overheen.
Gerygrr
Gerygrr10 okt. 2024 - 14:30
https://duitslandinstituut.nl/naslagwerk/699/economische-opbouw-oost-duitsland Reserves op grond van ervaringen.
Gerygrr
Gerygrr10 okt. 2024 - 15:53
Mijn opvatting is precies dat, migrant. Een relatief arme groep binnen hetzelfde verenigde land wil gelijk worden in welvaart. Ze weten, dat dat lang duurt en des te langer als een nieuwe nog armere groep bijkomt. Nog langer etwas schaffen……
Frits Jansen
Frits Jansen
10 okt. 2024 - 7:49
De inflatie is in Duitsland minder hoog dan in Nederland. Een factor is het weinig overtuigende optreden van Kanzler Olaf Scholz. Die man is gekozen om zijn degelijkheid, omdat de kroonprins van de CDU breed lachend bij een ramp is gefotografeerd. Vaak wordt de behandeling van de "Ossies" als tweederangs burgers aangevoerd, maar zoveel zijn dat er niet, en bovendien vertrekken Ossies met initiatief naar het Westen. Ja, in de DDR bestond geen werkloosheid, maar dat heeft dat landsdeel de das om gedaan, want in 1989 was het land failliet, en na de eenwording moest veel achterstallig onderhoud worden verricht. Gelukkig hebben de deelstaatregeringen meer te vertellen dan bijv. de provinciebesturen in Nederland. In het progressieve Berlijn zag ik indrukwekkende demonstraties van enorme mensenmassa's "Nazi's raus" scanderen ("nazi's eruit"). Lang was de AfD niet zo gevaarlijk bij gebrek aan een nieuwe "Führer", maar nu hebben ze Alice Weidel, een altijd onberispelijk geklede lesbische zakenvrouw die in het Parlement loopt te schelden als een viswijf. Schoppen tegen de gevestigde orde - een truc die Wilders ook cultiveert.
Radio-Head
Radio-Head
10 okt. 2024 - 7:21
De toelevering van energie naar Duitsland is bedreigt, vernietigt of stilgelegd( Nordstream, sluiting Kerncentrales), het behoud van energie loopt leeg door massale niet te behappen instroom van buiten naar binnen (migratie) en van binnen naar buiten (steun voor oorlogen), het binnenhalen van energie door export(maak industrie) staat onder druk door de onbalans in hoe het Globalisme ruimte bood aan die onbalans. En dan nog de onbalans (botsende energie) op regionaal niveau, de OostDuitse bevolking wordt nog steeds sinds de eenwording als Üntermenschen door de WestDuitse bevolking gezien en ook zo behandelt. Zie hier een keur aan ingrediënten voor het recept van chaos(entropie). Vraag is, welk reclamebureau ondersteunt de toeleverancier van de ingrediënten voor dit fastfood hapsnap-recept. Kijktip, https://communicatie.vrtcanvas.be/jan-leyers-bij-de-duitsers
Leit
Leit
10 okt. 2024 - 6:21
Als ik het lijstje bekijk, dan maken Duitsers zich meer zorgen om belastingverhoging dan extremisme. Dat laatste staat niet eens in de top 7. Inflatie en migratie staan met stip bovenaan. Overigens kunnen dezelfde mensen de vraag “ben je gelukkig” met ja beantwoorden. De vraag “maak je je zorgen” is ook een bevestigend antwoord creeeren terwijl je daarvoor gewoon lekker een muziekje aan het luisteren was. Hoevaak maak je je zorgen? Wat zijn zorgen?
1 Reactie
Frits Jansen
Frits Jansen10 okt. 2024 - 7:57
Ik maak me wel zorgen om de geopolitieke ontwikkelingen, de mogelijke herverkiezing van Donald Trump voorop. Het blijft verschrikkelijk wat Poetin doet. Mijn hoop is dat hij genoeg krijgt van zichzelf. Als oude man cultiveert hij de sovjet-traditie van het Westen haten maar dat brengt een isolement met zich mee dat Rusland immense schade toebrengt. Cultureel gezien is Rusland toch meer verwant aan het westen dat Poetin haat. Het zal mij benieuwen of Rutte vriendelijk blijft glimlachen of zich nu tot een staatsman van internationale allure ontwikkelt. Zijn achtergrond als historicus kan hem daarbij helpen.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

BNNVARA LogoWij zijn voor