Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Geen studiefinanciering? Dan haken studenten massaal af

01-04-2010
leestijd 1 minuten
134 keer bekeken
Flickr_studentenprotest_Roel1943_300.jpg
42 Procent van scholieren zegt niet verder te leren en 20 procent van de studenten zou stoppen, blijkt uit enquête van LSvb
Scholieren en mbo’ers haken massaal af als de studiefinanciering verdwijnt. 42 procent zegt in dat geval niet door te leren. Een op de vijf studenten in het hoger en universitair onderwijs zegt te stoppen met de studie als de ‘stufi’ ophoudt te bestaan. Dat blijkt uit een enquête van de Landelijke studentenvakbond Lsvb.
Volgens de studentenvakbond hebben meer dan 14.000 mensen het vragenformulier op de website wiljijstufi.nl ingevuld. Het merendeel (12.000) bestond uit studenten, de rest waren scholieren, mbo’ers en ouders. Hoewel er nog geen besluiten zijn genomen over veranderingen in het systeem van de studiefinanciering, zijn studenten bang dat door bezuinigingen de ‘stufi’ wordt vervangen door een leensysteem. Dit schrijft Trouw donderdag.
Lees hier meer
Foto: Flickr CC Roel1943

Meer over:

economie, nieuws
Delen:

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor