Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Geen inenting? Geen belastingvoordeel

•
25-11-2011
•
leestijd 1 minuten
•
inenting_01.jpg

Australische overheid eist dat kinderen worden ingeënt. Weigeraars lopen 2100 australische dollar (1500 euro) mis

In Australië wordt elf procent van de kinderen niet ingeënt. En dat is veel te veel. Dus worden er rigoreuze maatregelen genomen.
Alle belastingvoordelen voor gezinnen, gelden niet langer voor gezinnen met kinderen die niet geprikt zijn. Per gezin gaat dat om 2100 australische dollar (1550 euro) Helemaal nieuw zijn de regels overigens niet. Er waren namelijk al enkele financïele prikkels om kinderen wel te laten inenten, maar blijkbaar hielp dat niet genoeg. Volgens de overheid in Australië leveren de maatregelen uiteindelijk een besparing van de zorgkosten op van 209 miljoen Australische dollar (150 miljoen euro).
ABC news: “ Immunise or lose benefit ”
Mis niets: Volg Joop op Twitter , vind Joop leuk op Facebook

Meer over:

wereld, nieuws

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor