Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Finland geeft burgers recht op internet

01-07-2010
leestijd 1 minuten
94 keer bekeken
Flickr_breedband_MauritsBurgers_300.jpg
Iedereen per 1 juli recht op breedbandverbinding van 1 Mbps
Finland heeft als eerste land in de hele wereld het recht op internet voor al zijn burgers vastgelegd. Vanaf 1 juli heeft iedere Fin recht op een breedbandverbinding van 1 Mbps (megabit per seconde). De Finse overheid gaat erop toezien dat iedereen dat krijgt. Dat meldt de Britse publieke omroep BBC donderdag.
De nieuwe Finse regelgeving verplicht telecombedrijven om alle inwoners aan te sluiten op snelle internetverbinding. De Finse minister van Communicatie Suvi Linden legt in een gesprek met de BBC  uit wat de gedachte hierachter is.
We hebben de rol van internet in het dagelijks leven bekeken. Internetdiensten zijn niet langer alleen voor entertainment.”
Ongeveer 96 procent van de Finse bevolking zou online zijn. Finland heeft toegezegd iedereen aan te sluiten op een 100 Mbps-verbinding voor 2015.
Lees hier verder
Foto: Maurits Burgers (Flickr CC)

Meer over:

wereld, nieuws
Delen:

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor