© cc-foto: Hillary
Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Let me write in English to avoid the misunderstanding (my Dutch is limited, I live here just for few months ago). First at all, I do not think expats against of change the rules for further arrivals, it must be clear, our problem is to change a promise what the government made and issued a nice stamped document with a date. Even further, if will protest if the Dutch government will do the same with the citizens because it just not fair to cross your promise. The deal is deal. The government (the representative of the Dutch nation) made me a promise, what they want to change/revert, that means for me: I can not trust in the Dutch government. I did plan to settle down here, but if it goes trough I will leave the country, not because of the money. I do not ask less money then any Dutch, how far I see my gross is even higher then Dutch people who is working in same level as I am. I am not a cheap worker (and many more expats are not) who is compete with low salaries I am compete with my knowledge. Of course Dutch people can tell I am not welcome any more, I gonna be sed because this is an amazing country with lot of amazing people, but I will leave if you ask me to do, or put me in this situation where my moral limit does not allow me to stay.
Ongelofelijk, wat een klinkklare onzin hier wordt verkondigt over de 30% regeling. Het hele artikel zit vol met onwaarheden.Het fiscale voordeel komt nl. precies terecht waar het terecht moet komen; bij de kennismigrant, op persoonsniveau. Ik raad de heer Elzinga aan om zich eerst in de materie te verdiepen voordat hij een stukje schrijft
"De FNV wil dit graag radicaler aanpakken: wij zeggen: schaf die hele regeling af. Ze kost de belastingbetaler honderden miljoenen euro’s. En dat geld wordt vooral gebruikt om hoogopgeleide jonge mannen binnen te halen, die bestaande werklozen verdringen." Ik zeg slecht voorstel omdat de argumentatie rammelt. Verdere uitleg is niet nodig mijns inziens. Nou vooruit, ik doe het toch. Ze kost de belastingbetaler honderden miljoenen euro's omdat we jonge mannen binnenhalen die bestaande werklozen verdringen. Dit doen we toch al lang? Jonge mannen binnenhalen die jaarlijks honderden miljoenen kosten, inclusief gezinshereniging en die bestaande werklozen verdringen. What else is new?
Werkloze ICT'ers? Waar!? Die bestaan echt niet tenzij ze het zelf willen. Als de FNV een blik developers heeft wat ze nog moeten op trekken is nu het moment. Ik zoek nog wat iOS en android developers (devops obviously). Een paar die handig zijn met angular en dat soort duivelse web bezigheden. Oh en wat echt super super zou zijn wat fullstack developers. Contact me? "hoogopgeleide jonge mannen" Jonge mensen zou ik eerder zeggen aangezien ongeveer 30-50% van de ICT'ers uit India die rondlopen bij ABN/ING vrouw zijn.
wellicht moeten ook meer Nederlandse vrouwen voor een ICT opleiding kiezen
Ervaren full-stack developer hier. We hebben keuze te over welke projecten we aannemen en tegen welke condities. Maar vertel eens, wat heeft u te bieden?
@Elias. Gezien het gebrek aan messaging op Joop zeg ik gimme mail. Als het een spambox is ook een header zodat je het ziet kunt filteren. U zeggen hoeft niet en is een dealbreaker. Check dit wel ergens tijdens pinkster weekend. @DanielleDefoe. Het is nog steeds jammer dat de meerderheid van de Nederlandse ICT studenten jongens zijn. Het wordt langzaam aan beter nu de "boysclub sfeer" er een beetje af is qua bedrijfscultuur in de meeste bedrijven en iedereen vrolijk agile. Eerlijk is eerlijk. Begin 2000 was het redelijk @FNV. Wederom, ik twijfel en het feit of jullie een blikje met 60.000 developers hebben. Ik zie hier dat een willekeurige internet post meteen een gesprek als gevolg heeft. Waar zijn jullie developers verdrongen worden door enge buitenlandse jonge mannen?
Wel, als de FNV of de SP ergens tegen zijn, dan weet je meestal dat het wel snor zit met het beleid. Het lijkt me dat het lokken van buitenlands talent naar Nederlandse bedrijven en overheidsinstellingen juist wel in het belang is van Nederland en van werknemers, aangezien ook zij er beter van worden als grote multinationals beter kunnen concurreren met buitenlandse. Bedrijven als ING, Albert Heijn en PostNL zijn ieder goed voor vele duizenden banen in Nederland. Zo goed gaat het namelijk niet met de Europese economie vergeleken met die van India of China. Maar ik begrijp dat de FNV liever ziet dat het geld wordt geinvesteerd in de zorg waar dan onmisbare baantjes als poetshulp in de thuiszorg kunnen worden geschapen? Dat is dus twee keer niet erg snugger allemaal: de toch al grote overheid wordt nog groter en de toch al zwaar belaste economie moet dit gaan dragen. Kortom, puur eigen belang aangezien de FNV allang niet meer opkomt voor de normale werknemers achter de kassa, bij een bank of in de landbouw, maar leunt op een oude klliek leden die zich ophopen in allerlei publieke functies. Typisch modern links: niet gebaseerd op wijsheid maar op sentiment en een compleet achterhaald beeld van wat progressief is in de 21ste eeuw.
Onthoud alles wat je nou zegt en herinner je dat als je in een bejaardentehuis zit en niet meer zelf kan poetsen. Want dat gaan je kinderen die twee banen moeten hebben om rond te komen niet voor je doen.
Buitenlands talent? De belastingdienst omschrijft dat als volgt. U heeft een specifieke deskundigheid als uw jaarsalaris boven € 37000 ligt. Verder is er geen toets.
Je lult. De zorg is in de markt gezet dus hoezo wordt de overheid groter als daar in geïnvesteerd wordt? Overigens is er al een groot tekort aan personeel in die sector, dus met baantjes scheppen zal het wel meevallen. PostNL en AH staan bekend om hun uitbuiting van werknemers. Zeker bij AH zijn het ook veel immigranten uit bv. Polen die er werken. ING is ook niet heel goed voor zijn personeel, behalve die aan de top. En daar zitten alle voordelen van deze regeling; niet bij de werknemer maar bij de CEO's.
Het is natuurlijk alleen nuttig als deze mensen ook na de regeling in Nederland blijven. Als ze hierna vertrekken (ik ken er een boel die na jaren hier te zijn nog geen woord Nederlands spreken dus dat weet je wel hoe laat het is) dan verliezen we de kennis en ervaring. Dit waren we niet kwijt geweest als de functie was bekleed door een Nederlander.
"De zorg is in de markt gezet dus hoezo wordt de overheid groter als daar in geïnvesteerd wordt?" De financiering verloopt toch echt grotendeels via de overheid.
Ik heb het een erg rare regeling gevonden. Duidelijk is dat er in sommige sectoren personeelstekort is. Ook is het duidelijk dat Nederland geen heel aantrekkelijk land is voor geschoolde migranten vanwege de zeer hoge loonbelastingen. Misschien moeten we dan toch iets algemeens veranderen in zowel de manier waarop de belasten als de manier waarop we migranten aantrekken.
Beste Ned, Bevestigd dit nou uw verhaal, en zo niet, waarom dan niet? https://www.ad.nl/amsterdam/personeel-ema-wil-liefst-naar-amsterdam~a37915cf/
--- Dit bericht is verwijderd —
Beste Tommy, Exact, een discriminerende maatregel die ook garant staat voor veel andere misstanden op de Nederlandse werkvloeren, afschaffen dus!
Onzin; de arbeid kost voor de werkgever hetzelfde. Ben ook zeer benieuwd naar misstanden a.g.v. van toepassen 30% regeling.
"Het maakt dat geimporteerde arbeid bruto goedkoper is dan netto." Kletskoek. Bruto kost het hetzelfde, netto houdt de expat er meer aan over.