Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Europees hof eist hardere aanpak mensenhandel

09-01-2010
leestijd 1 minuten
Flickr_prostitutie_radionederlandwereldomroep_300.jpg
EU-lidstaten moetn bedrijven onderzoeken en reguleren die mogelijk als dekmantel dienen voor uitbuiting
Een uitspraak van het Europees Hof verplicht lidstaten onder meer bedrijven te onderzoeken die als dekmantel voor mensenhandel dienen. Dit meldt Trouw zaterdag.
Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens stelt lidstaten van de Raad van Europa (RvE) vergaand verantwoordelijk voor het onderzoeken, vervolgen en voorkomen van mensenhandel. In een uitspraak stellen de rechters onder meer dat landen bedrijven moeten onderzoeken en reguleren die mogelijk als dekmantel dienen voor uitbuiting, dat ze immigratieregels moeten aanpassen die mensenhandelaren kunnen gebruiken, en dat ze verplicht individueel onderzoek moeten doen als personen mogelijk slachtoffer zijn van mensenhandel.
Lees hier meer

Meer over:

wereld, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor