Buitenlandse commentaren zien een toenemende invloed voor president Gul. Erdogan heeft zijn politiek kapitaal verspeeld naar Syrie, Iran en Hezbollah. Binnenlands maakte hij teveel vijanden bij de seculieren en nationalisten. Maar hij heeft nog wel 50+ % van het platteland, meest arme, weinig geschoolde mensen. Als zijn termijn voorbij is zal er wel een gematigder premier gekozen worden. Overigens zie ik Turkije als een goede partner, maar geen EU lid (waarom zouden ze dit willen???)
De doelbewuste provocaties van Erdogan zouden wel eens verkeerd kunnen aflopen. Hoe meer hij onzin en dreigementen verkoopt hoe meer mensen zich zullen verzetten. Een groot deel van de Turken ziet dat dit het momentum is.
Doelbewuste provocaties? Hij kan moeilijk toegeven aan de demonstranten, een groot gedeelte eist zijn aftreden en anders niets. Erdogan kan dan wel schreeuwn om democratische beginselen en democratisch gekozen. Maar als hij zich als een soort van Islamitische putin gaat opstellen - en dus hiermee democratische vrijheden (pers, rechten voor homo's, vrouwenrechten, verbod op alcohol) inperkt, tja dan moet je niet gaan dreinen als (nog steeds) een strijdbare minderheid daar een einde aan wil. ***De doelbewuste provocaties van Erdogan zouden wel eens verkeerd kunnen aflopen. Hoe meer hij onzin en dreigementen verkoopt hoe meer mensen zich zullen verzetten. Een groot deel van de Turken ziet dat dit het momentum is.***
Nou dat was het dan............... De Turken komen never nooit bij de EU, heeft Wilders alweer gelijk gekregen.
Never nooit zonder een komma er tussen is een dubbele ontkenning en staat gelijk aan altijd wel. U zou het moeten zeggen zoals in Utrecht. Never nooit niet, dan klopt het weer wel. Het feit dat het Turkse volk zo demonstreert laat zien dat zij misschien wel meer klaar zijn voor de EU dan wij. Zij protesteren direct tegen elke tekenen van Islam overheersing terwijl wij In Nederland alles maar over ons heen laten gaan.