Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Het wordt nu er op of er onder....maar ik denk dat dit toch in overleg is gegaan want Tantawi, die een hele moeilijke klus heel vaardig heeft geklaard echt toe is aan pensieon. En hij ziet in dat het geen zin heeft om naast of achter Morsi en de MB te gaan lopen zeuren of stoer doen....zijn werk is gedaan en nu moeten de MB'ers daden bij hun vele woorden voegen...ik denk dat ze de Sinai gaan zuiveren van zijn rebelse stammen door ze desnoods naar het zuiden of een buitenwijk van Cairo te deporteren en de Sinai gaan overspoelen met de Nijl Egyptenaren zo als nu al het geval is. Voor de rest heb ik er wel vertrouwen in dat Morsi en zijn Neocons er rustig aan gaan doen en proberen het land leefbaar te maken....maar of ze daar de kans voor gaan krijgen is een andere verhaal want de uitdagingen die een land als Egypte voor de boeg staan zijn enorm want de hongersnood staat voor de deur en het land heeft behalve een giftige rioolbeekje genaamd de Nijl niks behalve zand en heel veel monden te voeden....ik weet niet of ze dat zal lukken maar Europa is er boven op gekomen door een huwlijk van sociaal en christelijke democraten dus waarom zouden dat niet bij de moslim democraten niet lukken ook al is hun klus veel zwaarder.
Meer veelbetekenend voor de kwaadaardige natuur van de islamitische politiek van Morsi en zijn Moslimbroeders is machtsgreep bij de staatsmedia die de afgelopen week eveneens door ter hand is genomen en zelfs de ook door Morsi en de zijnen openlijk geuite bereidheid tot persbreidel. Bij grote staatskranten en door de staat uitgegeven weekbladen zijn door de Moslimbroederschap hoofdredacteuren vervangen door Moslimbroeders. Daar zitten types bij die eerder de laan uitgestuurd zijn omdat ze letterlijk opgeroepen hadden tot geweld en zelfs moord op christenen en aanhangers van het Baha'i-geloof. Uit protest hebben vele getroffen staatskranten witte opiniepagina's en columns in hun kranten gelaten. De vrije media zijn ook laaiend al is het precies het scenario wat iedereen, en ik ook, al ad voorzien. Die vrije media zijn overigens ook niet veilig zoals ook al te verwachten was. Morsi heeft samen met de Moslimbroederschap al laten weten te bekijken hoe zij een nationale raad kunnen instellen die met bevoegdheden kan toezien op de staats- én vrije media vanwege de vele klachten over vooringenomenheid tegen de fundamentalisten om zodoende "een hoger kwaliteitsniveau" te bereiken. Bron: NRC vrijdag 10 augustus pagina 8 "Broeders leiden media Egypte"
Naast Mubarak is Tantawi ook schuldigd voor het ooit arresteren van Morsi. Morsi zoekt nu de volle macht om Tantawi in de touw te krijgen. Morsi weet dat als hij geen macht kan krijgen op de militairen die alle economische bronnen onder controle hebben, kan hij de economie niet op de benen krijgen en de democrtaie brengen. Een ding ding snap Morsi niet: wraak kan geen democratie opbouwen.
Nee joh....Egypte wordt een Marokkaanse model: Stoere Neocons die op TV en in Italiaanse pakken mogen schitteren en bleren om vervolgens de echte zakkenvullers uit de wind te houden....maar Egypte heeft, gezien haar zeer beperkte mogelijkheden en de zwaard van een apocalyptische hongersnood die boven haar hoofd hangt, geen ruimte voor een bloedzuigende elite die decadent mag doen. Daarom heb ik alle hoop dat Egypte het voortouw gaat nemen bij een echte duurzame technologische en intelectuele revolutie die die woestijn volkeren in de vaart der volkeren brengt. Het wordt wachten op het moment dat Egypte China uit de zonne-energie markt concureert, of is dat een fata-morgana??!!!...ja zal wel maar ze hebben gewoon geen andere keuze.....alleen dat middeleeuwse retoriek van de Arabische fascisten moeten ze nog afleren anders wordt het helemaal niks...wel wat...hun ondergang