Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Duizenden Duitsers de straat op: open EU-grenzen voor vluchtelingen

04-03-2020
leestijd 1 minuten
75 keer bekeken
berlijnseebrucke

© Foto: Seebrücke Berlin

In Berlijn, Hamburg en Potsdam zijn dinsdagavond duizenden Duitsers de straat opgegaan. Zij willen dat de Europese Unie de grens met Turkije opent, zodat vluchtelingen veilig de oversteek kunnen maken. De organisator van de demonstraties, Seebrücke, schat dat er in Berlijn 8.000 mensen deelnamen aan het protest.
De demonstranten verzamelden zich voor het Kanzleramt, waar zij van bondskanselier Angela Merkel eisten dat ze haar vluchtelingenstandpunt aanpast. Het Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken plaatste ongeveer tegelijkertijd twee tweets in het Arabisch. In de berichten ontraadt het ministerie migranten om vanuit Turkije de grens over te steken.
“We hebben orde nodig aan de buitengrenzen van de EU”, verklaart Horst Seehofer, de Duitse minister van Binnenlandse Zaken. “We zullen Griekenland daarbij helpen. De Europese grenzen zijn niet open voor de vluchtelingen uit Turkije en dat geldt ook voor onze Duitse grenzen.”
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor