Van een dubbeltje naar een kwartje en nu weer terug naar een dubbeltje, en dat progressie noemen....dat noem ik nog eens een knap staaltje omdenken!
Van een dubbeltje naar een kwartje Van meer dan een dubbeltje terug naar een dubbeltje. In welke wereld leeft de voorzitter? De marginaliserende neoliberale economie, een (top) wetenschap, impliceert doelbewust en doelgericht dat mensen die met eigen inzet en linkse emancipatie (o.a.) meer dan een dubbeltje waren geworden weer (kunnen) terugvallen naar een dubbeltje: Sociale daling en demotie. Waar komt de huidige onvrede in de maatschappij vandaan? Als denker en liberaal van een midden is mijn “mening”: (hogeropgeleide) neoliberalen zijn leugenaars, bedriegers, fraudeurs en oplichters (minimaal in filosofische en politieke zin). De voorzitter van het Humanistisch Verbond vertelt halve waarheden. Halve waarheden kunnen gebruikt worden en worden gebruikt (m.b.v. wiskunde) om maatschappij en wereld eenzijdig te polariseren (maximaal): sub optimalisatie. Het verval van het humanisme (door hogeropgeleiden) is net zo erg als het verval van de sociaal democratie (door hogeropgeleiden). Woeki Hypo is gematigd liberaal.
Klopt! Ik verstond onder humanisme vroeger ook iets geheel anders dan ik nu lees bij het humanistisch verbond. Alles devalueert mee!
Spijker op de kop - Dat is nu precies wat ik met mijn one-liner probeerde uit te drukken.
Ik zou eerder denken aan Pygmalion als voorbeeld van een verhaal over 'van een dubbeltje naar een kwartje'.
Onder allochtonen zitten relatief veel ondernemers, lieden die voor zichzelf beginnen uit onvrede met het werken voor aan (arrogante) "witte" baas. Daar moet een keer een spraakmakende onderneming uit komen. Steve Jobs van Apple was tenslotte ook van Syrische afkonst.
Pijnlijk voorbeeld: Fredje Teeven die het door hard werken en dito opvalttingen tot staatssecretaris bracht, maar daarna door hardnekkig vasthouden aan een platte tongval en platte opvattingen over de rechtsstaat onacceptabel bleek voor de Raad van State. Moraal: neem spraakles. Soms helpt het ook om rechten te studeren maar bij Teeven werkte dat averechts. Laten ze fe man weg stoppen achter een dikke haag geraniums, waar hij langzaam kan wegkwijnen tot een eurocent die geen enkele winkel nog aanvaardt.
Van een dubbeltje naar een kwartje - Gewoon je ellebogen leren gebruiken.
De "studentenelleboog" ontstaat door bij het studeren langdurig op de elleboog te leunen. Daardoor raakt de slijmbeurs geïrriteerd en gaat ontsteken. Op de punt van de elleboog kan een zwelling ontstaan die zo groot als een ei kan worden. De zwelling is week, soms rood, warm en met name bij aanraken of stoten zeer pijnlijk. Deze typische aandoening kan ook ontstaan door met de handen in het haar te tobben aan de keukentafel. Elleboogeelt ontstaat door in de jungle te "tijgeren", dat is sluipenderwijs, op de knieën en ellebogen, mededingers te benaderen en deze vervolgens met "muay thai" elleboogstoten uit de weg te werken.
Nederlands Woordenboek: Ellebogen gebruiken = zich ten koste van anderen opwerken. Ellebogenwerk =succes boeken door op slinkse wijze van anderen misbruik te maken. ze achter de Ellebogen hebben = zich anders voordoen, niet te vertrouwen zijn.
Pokkewef! Een dubbeltje is nostalgie. De gulden is verglobaliseerd en globale monetaire bijnamen zijn er niet, komen er nooit, omdat het onpersoonlijk, onmaatschappelijk, onsolidair rotgeld is.
De stuiver was weer verbonden met de Carolus (gulden) die 20 stuivers waard was, ingevoerd door Keizer Karel V in 1521.
Daar staat tegenover dat jij er sinds het kwartje is afgeschaft niet meer op aan wordt gekeken dat het bij jou nimmer valt.
Piet, de anecdote is dat de man die het kwartje niet hoorde vallen zijn polsen brak door het slaan op de muntautomaat. Had hij gewoon het laadje opengetrokken, dan was er veel eerder en zonder schade resultaat behaald.