Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Diepvriesvis bevat verdacht veel water

11-02-2014
leestijd 1 minuten
355 keer bekeken
vis_300_01.jpg
Consument betaalt voor vis, krijgt ijs: bewust toegevoegd?
Uit Frans onderzoek blijkt dat diepvriesvis die in supermarkten ligt veel meer water bevat dan logisch is. Bij sommige soorten wel 40 procent meer. De consument betaalt daardoor veel te veel geld voor het product. De vraag is of het water bewust is toegevoegd. Omdat er geen regels voor zijn, wordt dat niet gecontroleerd.
De Vlaamse zender VTM controleerde de resultaten van het Franse onderzoek en trof ook in vis van Belgische supermarkten verdacht veel water aan. Maar ook in België is er geen regelgeving op dat gebied en blijft onduidelijk of er sprake is van fraude. De Europese Unie moet regels maken waardoor het mogelijk wordt de praktijk te controleren.

Meer over:

economie, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor