Tot op heden heeft de US zich weinig aangetrokken van bemoeienissen van het buitenland en heeft het nog steeds grote kritiek op het buitenland. Dat zal niet gauw veranderen, ook niet aan de journalistieke vrijheid in Europa.
Heeft Obama, als opperbevelhebber, invloed op de positie van de rechter en de aanklagers? Integriteit en moreel besef zijn dus selectief... Burrie Dickerdak en zijn Hekking's zijn VS-gekken. Dus ....
Vergeet ook niet, naast de best knappe comments hieronder, dat "veiligheid" commercieel is geworden. Het is vreemd genoeg voor een flink deel niet meer in staatshanden maar in handen van contractors. Wilde jongens die meeliften, goed betaald , maar niet goed controleerbaar. Zie Snowden, hij is er eentje....Dit is de VS. In Nederland hebben we overigens FoxIt >> een bedrijf dat mi teveel wordt geconsulteerd door onze regering. Alsof die alwetend zijn. Al met al heb je als burger, als je hier niet blij mee bent, altijd nog de optie je internetgebruik te minimaliseren. Het internet is intussen verworden tot een snoepwinkel met alle glazuurverlies van dien. Steeds verslavender en nietszeggender.. We kunnen ook gewoon weer boeken gaan lezen.
Ik heb het idee dat de pers behoorlijk gemuilkorfd is en uiteindelijk aan de leiband loopt van de neo-con eigenaren van hun eigen media. Waarom komen klokkenluiders zo vaak met naam en toenaam direct uit de organisatie waarover ze aan de bel trekken? Vaak over zaken die we allemaal wel wisten, maar waar de pers zelf tot dan toe liever het zwijgen over deed? Waar zijn de anonieme bronnen gebleven? Blijkbaar kunnen ze bij de moderne pers hun verhaal niet meer kwijt en moeten ze zelf hun nek zo goed als openlijk met alle risico vandien uitsteken. Een pers die zo overduidelijk onder invloed van het propagandamodel van Chomsky staat, doet er verstandig aan het begrip 'persvrijheid' met de nodige omzichtigheid te hanteren. Van wat Manning heeft geopenbaard, had de pers voor een groot deel al veel eerder lucht. Door het hoofd te buigen voor intimidatie van boven en van buiten (en vrijwel altijd van rechts) verkwanselt de pers goeddeels zelf de persvrijheid.
USSA industriele, bancaire en militair en veiligheids complex besturen dit land. Politiek, rechtstaat is te koop of te omzeilen.
De persvrijheid wordt bedreigd. Mijn spaargeld en pensioen wordt ook bedreigd.
'Geheime rechtbank dwong Yahoo mee te werken met PRISM' Bron.: http://www.volkskrant.nl/vk/nl/13524/Het-PRISM-schandaal/article/detail/3458799/2013/06/14/Geheime-rechtbank-dwong-Yahoo-mee-te-werken-met-PRISM.dhtml
een hacker breekt in op de servers van bedrijf X en publiceert alle geheimen op het internet. Daardoor kunnen de concurenten hun beste producten `gratis' overnemen en hun strategieën zo instellen dat ze hun concurrent steeds te snel af zijn. Bedrijf X gaat failliet en Nederland verliest 5000 arbeidsplaatsen. De hacker wordt gepakt en zegt : "ik wil transparantie en heb geen enkele band met de concurrenten van X. Ik vind gewoon dat iedereen die geheimen moet kunnen weten!" Moet de hacker vervolgt worden of is het nu eenmaal een `onderzoeksjournalist' en dan tellen gevolgen etc verder niet.
Wat de laatste tijd erg opvallend is, dat het buitenlandse beleid, laat ik het zo maar noemen, van de VS op steeds meer weerstand stuit van direct betrokkenen. Sinds de VS de teugels van beschaving hebben laten vieren, na 'nine-eleven', zijn er nog nooit zoveel klokkenluiders, landverraders in hun lingo, geweest. Het spanningsveld tussen universele mensenrechten en de (veiligheids) belangen van de VS, wordt ook steeds groter. Het opschorten/schenden van die rechten ten faveure van staatsveiligheid lijkt een glijdende schaal geworden; het gebeurt steeds sneller en vaker. Nixon ging nog ten gronde aan het afluisteren van de Democraten, inmiddels zijn dat soort afluisterpraktijken peanuts in vergelijking met PRISM. Of neem bijv Guantanamo Bay; in de tijd van Nixon was zoiets ondenkbaar, terwijl dat toch een van de meest psychopathische presidenten aller tijden was. En de Amerikanen blijven er ook zo apathisch onder. Oke, die telefoontaps bij Verizon, daar maakt men zich nog wel druk over. Maar die complete internet- en telefoonscreening in Europa laat ze daarentegen weer koud. Die Amerikanen, overheid en burgers, zitten steeds meer in een 'Wij tegen de rest van de wereld' state of mind, lijkt het, waarbij zelfs bondgenoten niet meer worden vertrouwd. Slechte zaak, al met al.
"Het spanningsveld tussen universele mensenrechten en de (veiligheids) belangen van de VS, wordt ook steeds groter." Ze zijn zelfs zo arrogant en van zichzelf vervuld dat ze vinden dat hun waarden de universele waarden zijn wat wil zeggen dat hun belangen door elk ander land gediend moeten worden dus men zal het, in tegenstelling tot mijn persoon, met jouw stelling niet eens zijn vrees ik.
Doet het woord: PRISM niet ergens aan denken? Ik dacht in eerste instantie dat ik hoorde: PRISON !
En dit dan: Griekenland sluit publieke omroep. Fox start nieuwe zender in Nederland.
Van Bommel vergist zich. Sommige geheimen zijn echt geheim. Zelfs als de afweging wordt gemaakt dat openbaarmaking van iets dat eigenlijk geheim is nodig lijkt voor het publieke debat. Maar dat moeten wel uitzonderingen zijn. De vrijheid van meningsuiting is ook in de VS niet absoluut, maar wel ruimer dan hier. daardoor worden bijv. vreselijke neonazi websites probleemloos gehost in de VS, maar dat terzijde. Dis waar het op aankomt is of die Manning een eerlijk proces krijgt.
sommige geheimen zijn echt geheim. Dat noemen we privacy. Maar overheden moeten transparant zijn, en legers al helemaal. democratische controle is essentieel, maar wordt tegen gehouden.
Toch is dit dezelfde overheid die door velen geacht wordt al hun persoonlijke problemen op te lossen.
Geloof mij maar, de dag de je ervan uit gaat dat de overheid je problemen oplost, is de dag dat je heel erg teleurgesteld gaat worden.
Een positief gevolg van de openbaarmaking van PRISM is wel dat we nu weten dat we nog persvrijheid hebben.
Harry, Waarom hoor ik je niet over het in gevaar brengen van landgenoten door deze Manning. Is in mijn ogen gewoon hoogverraad. Daarbij gaat het om een militair, die beter had moeten weten. Wanneer het een journalist betrof, zou het de vork anders in de steel zitten. Flink straffen deze man. Zo vindt ook de o zo bewierookte democraat Barrack Obama.
Ik zie het toch anders. Militairen die burgers doodschieten brengen hun collega militairen in gevaar (vergeldingsacties) en niet de persoon die dit aan de kaak stelt. Het is juist goed, voor de democratie, dat dit iemand dit naar buiten brengt .