Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

De Muur der Apartheid tussen Israël en Palestina

28-11-2014
leestijd 1 minuten
582 keer bekeken
pal_300_01.jpg
Menno Bentveld bezoekt 'het scheidingshek' in zijn documentaireserie De Muur
Israël is een muur aan het bouwen die uiteindelijk 700 kilometer lang moet worden en een letterlijke scheiding vormt tussen Palestijnen en Israeliërs. Volgens Israël is de muur bedoeld om terroristen buiten te houden, volgens Palestijnen is het een middel om grondgebied te annexeren. In Israël heet het een ‘scheidingshek’, in Palestina ‘de Muur der Apartheid’.
RTEmagicC_muurpal_465.jpg
In Israël heerst er tevredenheid over de enorm hoge betonnen muur die de Palestijnen op de Westbank afsluit van Israël. Want het zelfmoordterrorisme is tot bijna nul teruggebracht. Dat deze muur duizenden Palestijnen afsluit van hun land, waardoor ze in ellendige omstandigheden moeten overleven, dat interesseert de meeste Israëli niet – ook al omdat ze nooit naar Palestijns gebied gaan. Menno Bentveld neemt een koloniste mee naar Qalqiliya, waar ze erachter komt dat Palestijnen ook mensen zijn. En hij ontmoet Arnon Soffer, de man die de muur bedacht heeft, immers: good walls make good neighbours .
Vrijdag aflevering 3 van de serie De Muur : NPO2, 21.00 uur.

Meer over:

wereld, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor