Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Enkel en alleen al dat er wapens zijn waar we elkaar mee kunnen vernietigen omdat we niet meer kunnen praten en kwetsbaar kunnen zijn, staan er er nu vaders en jongens tegenover elkaar, kennen elkaar niet maar omdat heren op het hoge platform niet meer communiceren zijn deze mannen kanonnen voer. En voor wat????
Altijd fijn die beschaving.
Rain Beschaving is weinig meer dan een poging er een samenleving op na te houden waar het instinct niet de eerste drijfveer tot handelen is. Dat betekent volgens mij dat 'beschaving' gedoemd is te mislukken. Maar desalniettemin van levensbelang is.
"De dreiging van een alles vernietigende kernoorlog is weer terug" Helaas wel.
Eerste geld van defensie kan naar de shields die de kernbommen afweren . Daar hebben wij er te weinig van maw. Rotterdam weten we dan te beveiligen maar Den Haag en Amsterdam of andere locatie moeten het dan zonder doen. Het is erbarmelijke gesteld met het materiaal.
Een oorlog op Europese bodem met Rusland. Amerika's natte droom.
Compleet maf. Iedereen weet dat er geen Europese oorlog meer bestaat, er zijn intercontinentale raketten en duikboten met nucleaire raketten. Trollentaal.
Het Amerika dat de afgelopen 5-10 jaar vooral zich teruggetrokken heeft binnen de eigen grenzen? Je bent op zijn best een complotdenker en op zijn slechts een Putlerfacilitator.
Ze zouden ons er eigenlijk voor moeten betalen, Call of Duty in real life.
@watcher : Je haat tegen alles wat Amerikaans is kent blijkbaar geen enkele grens of scrupule. Ik hoorde vanmorgen bij WNL een generaal b.d. zeggen dat men in Rusland anders kijkt naar tactische kernwapens, m.a.w. men zou die op het slagveld kunnen inzetten. We mogen hopen dat het gezonde verstand (voor zover aanwezig bij Poetin) uiteindelijk zegeviert. De Israëlische premier Bennett heeft enkele uren met Poetin gesproken. Ieder initiatief is welkom, daarbij passen geen beschamende teksten over een bevriende mogendheid.
Hilarische Pavlov reacties van gemelijke adepten van het grauwrechtse smaldeel dat meent dat het opinieplatform `Joop' inmiddels hún echokamer is geworden
Korheiden: ` De Israëlische premier Bennett heeft enkele uren met Poetin gesproken. Ieder initiatief is welkom' Wow, dát stelt gerust zeg Kór. Israëlische bemiddeling!!
Ik ga mij pas zorgen maken als China voorstander is van resoluties tegen Rusland.
@ JasDon China zal ook geen kernoorlog willen. Zolang Rusland met het Westen in een conventioneel geschil blijft, is het voor een deel wel prima voor China. Op het moment dat Poetin verder wil en China geen invloed kan uitoefenen, merken we dat als China onze partij begint te kiezen. Dan heeft de wereld pas een echt probleem.
"De dreiging van een alles vernietigende kernoorlog is weer terug"..???? De zoveelste propagandistische stompzinnigheid: immers, die Godvergrammende dreiging is na de tweede wereldoorlog - en inmiddels al bijna een mensenleeftijd - NOOIT weg geweest! En vooral en met klem wil ik ook eraan herinneren dat slechts 1 mogendheid - de V.S. - zelfs 2 kernbommen heeft gebruikt tegen weerloze burgers!! Allen DAT al moet het ergste doen vrezen voor herhaling in m.n. Europa!
Klopt zekernietjoops, zo lang die dingen op deze aardbol zijn, zal er altijd iemand mee dreigen.
“En vooral en met klem wil ik ook eraan herinneren dat slechts 1 mogendheid – de V.S. – zelfs 2 kernbommen heeft gebruikt tegen weerloze burgers!!” En terecht! Invasie van Japan had een veelvoud aan levens gekost.
De dreiging is na 1962 (Cuba crisis) nog nooit zo hoog geweest. De VS en de SU hebben tijdens de hele koude oorlog nog NOOIT met elkaar gecommuniceerd in de retoriek die Putin nu hanteert. En nooit was de leiding aan één van beide kanten zo geschift als Putin nu.
En vooral en met klem wil ik ook eraan herinneren dat slechts 1 mogendheid – de V.S. – zelfs 2 kernbommen heeft gebruikt tegen weerloze burgers!! Dat was in de unipolaire wereld van 1945 tot 1949. Na 1949 (Sovjets testen met succes hún bom) is het nooit meer een optie geweest.
@JanB "En vooral en met klem wil ik ook eraan herinneren dat slechts 1 mogendheid" Wil je hiermee zeggen dat de andere ook een keertje mogen? Neem dat niet aan. Je geeft zelf al aan dat in de westerse wereld het eigen gebruik van die wapens nimmer getolereerd of uitgevoerd wordt. Dus vraag me toch af wat je eigenlijk wel wilt zeggen.
@MG1968 JanB gaf een citaat weer van Hoofdschuddend, MG! Plus commentaar daarop. Dus het was niet zijn eigen mening die hij hier weergaf. Ach misverstanden, misverstanden... Joop zit er vol van... ????
MG1968, 1) “Wil je hiermee zeggen dat de andere ook een keertje mogen?” Nee, ik was overduidelijk... en DAT bevalt jou niet. 2) “Je geeft zelf al aan dat in de westerse wereld het eigen gebruik van die wapens nimmer getolereerd of uitgevoerd wordt. Dus vraag me toch af wat je eigenlijk wel wilt zeggen.” Dat gaf ik helemaal niet aan en ook dat was overduidelijk, want het werd in de V.S. WEL goedgekeurd. Het is verachtelijk en getuigt van slinksheid om, zeker in tijden en kwesties als deze, iemands woorden en bedoelingen zo te verdraaien en in een kwaad daglicht te stellen.
@zekernietjoops Ik had het tegen Jan, Op zijn reactie. Aan de jouwe kun je zien waarom ik helemaal niet met jou in discussie wil.
Zolang de NAVO niet gaat ingrijpen hoeven we daar niet zo bang voor te zijn.
Wat een onzin. Als het dreigen met die wapens loont verhoogt dat de kans dat ze gebruikt gaan worden.
MG De vraag is of het onzin is, want dat weet niemand Het enige dat we tot nu toe weten is dat ze er ondermeer voor gezorgd hebben dat ze 75 jaar voor balans gezorgd hebben...
Precies MG, het is geen optie om continu maar stappen achteruit te zetten. Putlers bluff moet eens gecalled worden. Anders kan je hem nu al de sleutels voor Europa overhandigen.
@Eid. Ondanks of dankzij? tis nog al wat dat je de 75 jaar balans aan atoomwapens ophangt. @Jasdon. Daar gaan we weer. Putins bluf. Heb je nog steeds niet door dat Putin niet bluft? alles wat gebeurt is de afgelopen weken heeft hij voor gewaarschuwd. Hij heeft zijn lijn in het zand aangegeven. Het enige dat wij in het westen doen is hem voor gek wegzetten, zeggen dat hij bluft, en dan verrast zijn over zijn acties. Putin bluft niet.
Er worden niet continu stappen achteruit gezet. Oekraine was nog niet in de NAVO. Dat is geen 'bluf'. Eerder een de facto toezegging, a la Sudeten. Val je een NAVO land aan, dan ligt dat helemaal anders.
@ Eid Zo'n balans werkt alleen wanneer men aan beide kanten spoort. Tav Putin zijn er twijfels op dat punt. Overigens is er altijd de kans op ongelukken, ook wanneer de leiding aan beide kanten ze alle 5 op een rijtje heeft. Tijdens de koude oorlog is het 3 keer bijna fout gegaan (Cuba crisis (duikbootcommandant stond op het punt om te vuren), Able Archer 1983 (grote NAVO oefening die een beetje te realistisch werd uitgevoerd en door de Sovjets daardoor voor iets anders dan een oefening werd aangezien), en het "Petrov incident" (sovjet satelliet geeft foute info, gelukkig negeert een russische bevelvoerder van een ICBM eenheid zijn orders en schiet niet).
@JanB Ben ik het eens een keertje volledig met je eens. @Eid Zie Jan. @Imgikke Je komt ergens de bluf te callen of je leven in te leveren. Wacht je, dan heb je stapje voor stapje al leven en mogelijkheden ingeleverd -is er minder (leven en middelen) te verdedigen- en wordt het dus alleen maar nog lastiger om je te weer te stellen. Nog afgezien van het feit dat uiteindelijk -zonder teweerstellen- de zuiveringen ook plaats gaan vinden. 'Ja-maar dan zal misschien mijn tijd wel duren' is dan de enige 'winst'. Gaat het daar om?
@Jan Eens Jan, het blijft koorddansen. Maar blijkbaar is er wel een drempel ontstaan. En dat is wel een constatering in een Europa met om de 20 jaar een grote oorlog voorheen...
Citaat: "NOS op 3 praat de kijkers bij over de gevaarlijkste wapens die ooit gemaakt zijn." Dit is een bewering, die absoluut niet waar is. We hebben gezien wat de uitbraak van een virus kan veroorzaken. Corona was rampzalig. Er zijn heel veel sites waar biologische wapens worden gemaakt. Ook in heel instabiele landen. Stel je eens voor, dat er in zo'n land een revolutie uitbreekt, dat overheidsgebouwen opengebroken worden, inclusief sites waar biologische wapens gemaakt worden. In een paar weken tijd kunnen vrijwel alle primaten (mensen, apen, halfapen) uitsterven. Misschien wel alle zoogdieren. En om ons nog verder op te vrolijken: Een paar 'slimme' mensen hebben crispr-cas gemaakt. Een genetische knutseldoos waarmee je kunt knippen en plakken in genetisch materiaal. De natte droom van iedere zichzelf respecterende terrorist met wat biologische kennis. Ja, we zijn lekker bezig. LOL.