Goed stuk over de gevolgen van project 1012. Ik heb m'n twijfels bij het uitgangspunt: "Het aanpakken van vrouwenhandel en uitbuiting was voor de Amsterdamse PvdA-wethouder Lodewijk Asscher het belangrijkste motief om in 2007 het project Project 1012 te lanceren." Een betere verklaring voor 1012 is "Ook Amsterdam is (....) projecten gaan ontwikkelen waar de grootheidswaan vanaf druipt." Project 1012 lijkt mij er een uit de oude PvdA-doos van de 'maakbaarheid van de samenleving'. Als Asscher werkelijk iets aan vrouwenhandel had willen doen, had hij die vele, vele miljoenen beter in een onderzoeksteam naar de escortbranche of gedwongen thuisontvangst kunnen stoppen. Nu heeft hij al het zwarte geld dat in de pandjes op de Wallen zat keurig witgewassen.
Prostitutie is maatschappelijk werk. Verander de schandalige vrouwonvriendelijke omstandigheden en arbeidsvoorwaarden en haal het uit het verdomhoekje vandaan... Punt.
Helemaal met je eens Laurens Buijs. Amsterdam heeft de unieke kans om ECHT verbetering voor vrouwen te brengen, omdat het nog zo gereguleerd en getolereerd was als in Nederland. Amsterdam heeft een kans die geen andere stad of plek op de wereld heeft: een serieuze verbetering te bewerkstelligen voor prostituees. Maar wat doen ze ermee? Ze verknallen het door de verkeerde tactieken te gebruiken. Doodzonde, en een doodszonde. "Beroemde stadssociologen als David Harvey en Saskia Sassen hebben uiteengezet dat dit proces een grote invloed heeft op de manier waarop grote steden zich ontwikkelen. Steden horen er tegenwoordig pas bij als ze zoveel mogelijk hoofdkantoren van multinationals, banken en andere zakelijke en financiële ondernemingen weten aan te trekken." Een specifiekere noemer hiervoor is stedelijk revanchisme.
Heb het net weer overgelezen, ongeacht over welke partij het gaat kan ik de resultaten van de acties beamen! "Maar helaas heeft het Project 1012 in veel opzichten alleen maar averechts gewerkt. Het is niet alleen uitgelopen op een financiële nachtmerrie die al vele tientallen miljoenen verslonden heeft, maar het lijkt erop dat de al kwetsbare prostituees in Amsterdam alleen maar verder in de verdrukking zijn gebracht." Niet alleen voor de dames achter de ramen maar ook de escort en club dames lijden zwaar onder het beleid! Zelfs zoverre dat van enige goodwill ten opzichte van de gemeente vanuit de branche en de daarin werkzame dames totaal geen sprake meer is. Onder het mom van bestrijding van uitwassen word ons het eten uit de mond gestoten, ons vak besmeurd en onze werklocaties beperkt. Sommige mensen heb je liever niet als klant, laat staan als beleidsmakers!
het gaat helemaal niet om de prostitutie. als geld geen probleem was in de wereld waren er geen prostituees. dan heb je nog vrouwen en mannen die sex bedrijven voor hun plezier, omdat ze dat willen. maar geld is wel een probleem. en eigenlijk de achterliggende hebzucht. dezelfde hebzucht als van politici die hun eigen partij verneuken voor eigen gewin. en het gaat om het taboe. het taboe vanuit die smerige telkens terugkomende religies, die elk proberen hun waarheid te prediken terwijl er helemaal geen waarheid is behalve de steeds terugkomende perceptie, die verandert wordt voor de macht van enkele personen. dat je door betaalde sex je vermogen tot het ervaren van passie verliest of vermindert is een gezondheidsprobleem. dat soort dingen lijkt me veel belangrijker. als je sex wil hebben prima, maar we houden het wel gezond. dat gezegd, geen mens is illegaal en elk mens moet welkom zijn in het gebied dat Nederland wordt genoemd, en dat gebied moet niet opgehoopt zitten met mensen. dat gebied zou de aarde moeten zijn. prostitutie is een bij-effect van de verrotte Nederlandse samenleving en politiek. politiek waarbij een psychisch gestoorde man als geert wilders een hoge positie kan bekleden. belachelijk en weerzinwekkend.
++++prostitutie is een bij-effect van de verrotte Nederlandse samenleving en politiek. politiek waarbij een psychisch gestoorde man als geert wilders een hoge positie kan bekleden.+++++ Volgens deze redenatie is NL en een hoop andere landen al honderden jaren verrot.......... Wat een apekool.
de analyse van 2012 kan kloppen. het heet echter wel degelijk een positief efect op de stad gehad. Het ethische/morele beeld van de doorsnee burger en toerist is nu zo dat het goed is om vrouwenhandel aan te pakken. Alleen al het erkennen dat dit grote shit en onmenswaardig is, was iets dat andere politici niet hebben gedurfd of gewild. De kracht van concrete tastbare gemeentepolitiek die Asscher voelde en terecht heeft nagejaagd, net als in zijn onderwijsbeleid. Niets mis mee. Sterk sociaalbewogen, gericht op kwaliteit van leven hier en nu en in de stad van morgen, en wel degelijk met positieve consequenties. Dat daarbij het stadsbeeld opgeschoond moest worden, zal ongetwijfeld kloppen. En dat de PvdA onder Kok een tijdsgebonden move gemaakt heeft door ook de materialistisch normatieve megalomane mooiheidswaanzin na te jagen is jammer. Wie deed er niet mee, tenzij hij of zij teuge was. De koers die de gemeente Den Haag onlangs toonde, was de focus leggen op de vrouwenhandel en de profiteurs, maar waarom wel daar en niet bij de banken - is eits wat ik als niet heel domme burger me dan toch wel afvraag, en intussen de actie van harte kan ondersteunen. Nou is de vraag of je aan de hand van één project een loze kreet als failliet van de PvdA en de sociaal democratie kan verkondigen, laat staan of je vastgoedspeculatie als kenmerk van PvdA en sociaal democratie kan benoemen... maar stel dat je gelijk hebt. Wat is de warde van je woorden, als je kritiek uit en vervolgens heel hard de zaal uitrent... zonder ook maar een glimp van je toekomstvisie weer te geven. ... es war toll dich an zu hören, aber schiese wie du keine Alternative bietest.