Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

D66: Laat 30-plusser doorleren

14-02-2010
leestijd 1 minuten
114 keer bekeken
soldaten300_03.jpg
'Nu stopt recht op studiefinanciering vanaf je 30ste. Maar laten we ons veel meer richten op het halen van diploma's, ook voor iedereen boven de 27 jaar', zegt Pechtold
Geef ook oudere jongeren, dertigplussers, leerrechten en -plichten, zegt D66 in een zondag in Rotterdam gepresenteerd plan. De partij wil op die manier proberen degenen die in hun jeugd alleen een vmbo- of mbo-diploma hebben gehaald, meer kansen te bieden om later door te leren en op te klimmen tot hbo of universiteit.
Volgens D66-leider Alexander Pechtold is het niet alleen voor de 30-plusser goed, maar profiteert de hele samenleving ervan. Dit meldt onder andere  de Pers zondag.
Het zorgt er ook voor dat het opleidingsniveau van onze hele beroepsbevolking stijgt waardoor we de kosten van de vergrijzing als maatschappij makkelijker kunnen opvangen.
Het plan past volgens Pechtold bij de 21ste eeuw.
Nu stopt het recht op studiefinanciering vanaf je 30ste. Maar laten we ons veel meer richten op het halen van diploma’s, ook voor iedereen boven de 27 jaar”, aldus de D66-voorman.

Meer over:

politiek, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor