© 2020-02-26 09:14:07 LANGBROICH - Langbroich, Gemeinde Gangelt, Kreis Heinsberg. ANP MARCEL VAN HOORN
Hoera 'we tellen mee'. Tilburg is de ongelukkige stad. Nu zullen snel mer plaatsen volgen.
Mag hopen dat die geen carnaval is gaan vieren, dat is een grote besmettingshaard. Ieder jaar na carnaval zie je al de gewone griepgevallen heel hard in aantal stijgen.
Voor het overige moeten we ons niet onnodig druk maken. Het is zoals het is en het komt zoals het komt. Hysterie is nooit goed.
en anders volgende week wel. Wel een apart gezicht , de wereldkaart en dat ene piepkleine stukje dat nog niet besmet is in Europa. Laten we maar hopen dat er snel een vaccin komt .
Een aantal reacties hier geven de vruchtbare grond voor o.a. anti-vaxxers in onze samenleving goed weer. What a load of BS.
De volksgezondheid zal de overheid een rot zorg zijn. Het is haar meer te doen om de economische effecten van de pandemie. De aanvoer vanuit China ligt nagenoeg stil. Niet dat een Chinees product besmettingsgevaar oplevert, maar omdat de logistiek aldaar mensenwerk is. Hetzelfde staat het Westen te wachten met zijn omvangrijke dienstensector die van IT (ook mensenwerk) afhankelijk is. Het is raadzaam om nu maar even snel naar de kapper te gaan en de sportschool.
'De volksgezondheid zal de overheid een rot zorg zijn. Het is haar meer te doen om de economische effecten van de pandemie.' Neem ik terug. Natuurlijk is de overheid bezorgd over de gezondheid van de burgers, maar ook over de economische gevolgen van de pandemie - zoals de reacties van de beurzen wereldwijd laten zien.
Ik aanschouw alles rondom het coronavirus met veel verbazing. Het is vergelijkbaar met een griepgolf. We hebben het hier niet over het Ebolavirus. Wat een ongelooflijke ophef wordt er wereldwijd gemaakt En zo meteen is het in Nederland. Ja en dan? Ik heb echt zo iets van: kunnen we met zijn allen weer even normaal doen? Waarschijnlijk zijn er aan de griepgolf die nu door Nederland heen gaat al meer mensen overleden.
Je hebt geen idee waar je het over hebt. De experts ook niet altijd, en dát is één van de dingen die henzelf ook grote zorgen baart. Met "gaat u maar rustig slapen" hebben we eerder slechte ervaringen gehad trouwens.
De ophef is niet zonder reden. Paniekeren is niet nodig maar extra voorzichtigheid is wel geboden. In tegenstelling tot de bekende griepvirussen is er onder de bevolking nog geen weerstand tegen het coronavirus. Een epidemie kan daarom veel mensen treffen een veelvoud van de bekende griepvirussen. De sterfte onder met name ouderen is ook flink hoger (factor 10 tot 15 keer) dan de gemiddelde sterfte als gevolg van bekende griepsoorten. En het zijn niet alleen ouderen die overlijden. Het aantal griepdoden in Nederland varieert maar bedraagt 'normaal' 4.000 - 6.000 doden per jaar. Hierbij de kanttekening dat een griep vaak het extra duwtje is. Vermenigvuldig de oversterfte met een factor 10 en er is reden om te proberen infectie met het virus te voorkomen.
Je hebt naar mijn idee helemaal gelijk. Onderstaande zegt de directeur van het laboratorium voor Microbiologie in Milaan die de tests op het coronavirus uitvoert: [i]Op de vraag hoe lang dit virus doorgaat: ,,Ik denk niet dat we volgende week niet meer over het coronavirus praten. In Italië hebben we maar erg weinig mensen die ziek zijn van alleen het coronavirus, die zijn op de helft van één hand te tellen. De anderen zijn patiënten met een afweersysteem dat al was aangetast door andere ziektes en die vanzelfsprekend ook complicaties zouden hebben gekregen van een gewone griep. De paar mensen die zijn overleden hadden kanker in een vergevorderd stadium of waren al levensgevaarlijk ziek. Eén ding moeten we niet vergeten, en dat is handen wassen. Het toilet is één deur verder.”[/i]
Geen enkele reden voor paniek of hysterie. Het Corona-virus onderscheidt zich vooral vanwege de relatief gemakkelijke overdracht (overigens tot nu toe onder kinderen nauwelijks), niet vanwege de aard van de ziekteverschijnselen of het percentage mensen dat eraan sterft, vergeleken bij de gebruikelijke wintergriepvarianten. Vanavond maar even kijken naar NPO1 om 20.30 uur.
`Geen enkele reden voor paniek of hysterie'. Nee wat mij betreft ook niet. En aandelenportefeuilles bij thans draconisch ineenschrompelende winstencorporaties heb ik gelukkig ook al niet.
Niet helemaal waar. Inderdaad relatief gemakkelijke overdracht, bovendien ca. 15-20% van de gevallen heeft ziekenhuis-opname nodig. Dit is een stuk meer dan bij griep. Percentage ic-opname ligt dacht ik op bijna 5%, maar durf ik nieg met zekerheid te zeggen.
@ Jan B: De RIVM-site vermeldt: "Op dit moment wordt het sterftecijfer geschat op ongeveer 2% in China. Dit percentage kan nog wel wat variëren." Alle virologen op de Nederlandse TV hebben gezegd dat de mortaliteit ongeveer 2 % beloopt, het normale griep-percentage. Van jouw percentage "20 % in Iran" geloof is dus niets. Hoe kom je daaraan?
En nog een citaat van de RIVM-site: "Ongeveer 2% van de patiënten overlijdt aan het nieuwe coronavirus. Dit zijn vooral oudere mensen en mensen die verzwakt zijn door andere ziekten."
Wellicht zijn er bijzondere omstandigheden in Qom, een sjiitisch bedevaartsoord. Daaruit komen afwijkende percentages. (https://www.ad.nl/buitenland/vertrouwen-in-iraanse-coronacijfers-is-nul-onderminister-die-virus-moet-bestrijden-zelf-besmet~a3ad5605/?referrer=https://www.google.com/)
@ Olav Het is overal te vinden. Een korte greep: https://www.nbcnews.com/health/health-news/why-iran-s-reported-mortality-rate-coronavirus-higher-other-countries-n1142646 https://www.cnbc.com/2020/02/25/iran-highest-coronavirus-death-toll-outside-china-accused-of-cover-up.html
Ondertussen misbruikt Trump het Coronavirus voor eigen electoraal gewin, geheel op onderbuikse wijze zoals we dat van hem gewend zijn. `my Administration are doing a GREAT job of handling Coronavirus, including the very early closing of our borders to certain areas of the world. It was opposed by the Dems, “too soon”, but turned out to be the correct decision. Met een vette roffel op eigen borst, en meest recentelijk, een tenenkrommende tv-speech samen met Pence. Als twee derderangs acteurs in een Hollywood klasse B rampenfilm, waarin de President het volk oproept tot kalmte. Ik heb er geen vertrouwen in, het riekt naar opgeklopt alarmisme, waarin de vijand China nog net niet de schuld krijgt toebedeeld. Maar dat komt nog, en als het aan Pence ligt, wordt beschouwd als een Luciferiaanse Gesel dat vanuit het Oosten het maagdelijke Amerika wil teisteren. Het zou me dan ook niet verbazen dat als straks de Dow Jones gaat kantelen de Martial Law wordt afgekondigd. Met onbeperkte Republikeinse autoriteit in het vooruitzicht.
@ Hannes Achterhout: [Met een vette roffel op eigen borst, en meest recentelijk, een tenenkrommende tv-speech samen met Pence. Als twee derderangs acteurs in een Hollywood klasse B rampenfilm, waarin de President het volk oproept tot kalmte.] Dit is het gebruikelijke patroon. Wat anders had je verwacht? Dit alles neemt niet weg dat er geen reden is voor al die opgeklopte reacties. Gewoon nuchterheid en goed luisteren naar wat serieuze deskundigen als virologen erover zeggen. Dat is het enige wat zinvol is. De wereld vergaat niet.
Hahaha, ja die mongool in het Witte Huis werd pas nerveus toen de beurzen dramatisch begonnen te dalen en nog steeds dalen.
Waar ik me meer zorgen over maak is discriminatie tegen onze Chinese en/of Aziatische medeburgers. Daar moet de politie en de politiek zich voor hardmaken.
Het wordt nu echt tijd dat de WHO maatregelen neemt en wereldwijd verplichte vaccinatie gaat initieren. De wereldbevolking moet gevaccineerd worden voordat het te laat is en er een pandemie uitbreekt te vergelijken met de Spaanse griep die vanaf 1918 vele miljoenen slachtoffers eiste (waaronder een broer van mijn grootvader). Het vaccin tegen Covid-19 is al vele jaren aanwezig (want men anticipeerde al jaren op een uitbraak van corona) en het is dus een kwestie van wereldwijde organisatie om volledige vaccinatie van de gehele wereldbevolking af te dwingen.
@Leontrotsky: Het vaccin tegen Covid-19 is al vele jaren aanwezig (...) ---------------------------------- Hoe kom jij in vredesnaam bij dit soort onzin?
RIVM: een persoon is alleen besmettelijk als deze symptomen vertoond. Chinese gezondheidsraad: Het virus blijkt namelijk al besmettelijk nog voordat de eerste ziekteverschijnselen zichtbaar zijn. Dat is ook weer niet zo heel ongewoon overigens, maar het betekent wel dat de verspreiding van het virus veel moeilijker in te dammen valt. We zullen zien.
Beste Henk, Inderdaad, wij kunnen allemaal die discrepantie in uitleg waarnemen. Voor de zekerheid moet je dan maar uitgaan van de informatie die zegt dat de besmettingsgraad van dit virus hoger moet liggen, omdat de overdracht voor de eerste ziekteverschijnselen mogelijk zijn.
Gisteren zag de Boer even een glimp van de miinister die het had over het virus. Maar er had beter een psychiater kunnen staan. Want dit virus is geen groot gevaar voor lijf en leden, maar voor de geestelijke volksgezondheid die het al zo druk heeft. Is het geen idee om wat xanax aan het drinkwater toe te voegen, dacht de Boer. Maar hij verwierp het idee meteen, want fluor zit er niet meer in, en van die slechte gebitten zie je ook niets meer.
Idioten zijn er genoeg in dit land. De vraag is wie er in deze categorie valt: u of de minister. Ik heb mijn eigen antwoord al klaar.
@JanB 27 februari 2020 at 17:23 Idioten zijn er genoeg in dit land. De vraag is wie er in deze categorie valt: u of de minister. Ik heb mijn eigen antwoord al klaar. Ik hou het op allebei
@ madbako Sorry had even je reactie verkeerd gelezen. Beschouw mijn vorige maar als niet geschreven.
@JanB 28 februari 2020 at 08:32 @ madbako Sorry had even je reactie verkeerd gelezen. Beschouw mijn vorige maar als niet geschreven. Vermoede dat al..no problemo..(¬‿}
Afgelopen week tijdens de carnaval nog 'ns extra de bloemetjes buiten gezet. Kan iemand mij vertellen wat de quarantaine maatregelen in Wuhan opgeleverd hebben? Gaan we Brabant en Limburg als kansrijke besmettingshaard dicht gooien? Een incubatietijd die hoger ligt dan het RIVM hanteert, veroorzaakt een groot verspreidingspotentieel. Voor de aarde zou het een uitkomst zijn, wanneer het percentage 'overlijden na besmetting' nog een stukje verder stijgt (laatste bij mij bekende score: 1400 op 70000 = 2%). Onze vrienden van Rowwen Hèze hebben hun gelijk gekregen: De neus umhoeg! En daarom vier ik het leven.
De Duitse federale overheid spreekt nu officieel van een (mogelijke) epidemie. De wegen die de nu geconstateerde besmettingen hebben gevolgd zijn in ieder geval niet langer meer na te trekken. Dat laatste is een belangrijk en verontrustend, gegeven. Het virus is dan feitelijk "on the loose". Je weet niet waar het overal is, en het kan overal opduiken. De kans dat Nederland de dans gaat ontspringen is dan ook vrijwel nihil. Als er in het buurland waar we de langste grens mee hebben iets rondwaart duikt het eerder vroeg dan laat ook hier op. Temeer omdat er volslagen mafklappers zijn die uitgerekend daar waar het virus nu geconstateerd is (Selfkant e.o.) nog inkopen gaan doen vanuit Nederland. In de lokale supermarkt welteverstaan! Terwijl de scholen al gesloten zijn! Is er dan niemand die dit soort onverantwoord handelende klootzakken tot de orde roept? En maar pseudostoer doen ("als het je treft dan treft het je") geheel voorbijgaand aan het feit dat ze ook een immens risico voor hun omgeving en (indirect) hele gemeenschappen kunnen worden. Opwachten aan de grens en in quarantaine wat mij betreft!
Pfoe straks krijg ik als jong gezond persoon de griep, haha. Zelfs al kreeg ik de pest zijn mijn kansen redelijk goed (niet ondervoed, sportief). In mijn hoofd draait dit nummer elke keer dat er Corona nieuws is: https://www.youtube.com/watch?v=5GzMx9CnhVk
dus je hebt een eng virus en wat doe je dan? nou gewoon iedereen lekker laten rondrazen met vliegtuigen dat het een lieve lust is
Volgens microbioloog Alex Friedrich is het een kwestie van tijd voor Covid-19 in Nederland opduikt. “Ik verwacht dat dat deze week nog gaat gebeuren”, verklaart de hoogleraar Daar hoef je volgens mij geen hoogleraar voor te zijn. Mijn hemel....
Klopt. Ook Noorwegen heeft inmiddels zijn eerste corona geval. Zij zit in quarantaine in haar eigen appartement. Besmet geraakt tijdens (familie?)bezoek in China. Ook in Zweden zijn er inmiddels mensen waarbij de besmetting is geconstateerd.
Goed gedaan globalisten en cooperaties! We hebben een dodelijk virus waar 70% van de mensen aan overlijd nu in ons ons land. Alleen omdat de globalisten het niet konden laten om even niet hun troep goedkoop in China te maken.
70% zou wel lekker opruimen. En het maakt de bevolkingspiramide een stuk scherper omdat ouderen en kinderen disproportioneel dood zouden gaan. Maar zoals 'datkanniet' hieronder zegt het is lager dan 70%. Veel mensen die het hebben merken het hoogstwaarschijnlijk amper.
Precies. En ze schieten zich bij deze ook in de eigen voet. Met China als "fabriek van de wereld" is de economie enorm kwetsbaar geworden. Ooti van de risico's van monoculturen gehoord heren economen? Dit is precies hetzelfde. Maar goed, het zal me werkelijk jeuken hoe dit economisch uit gaat pakken, het turbokapitalisme wankelt toch op z'n laatste benen. Als het laatste zetje niet van Covid-19 komt dan wel van iets anders dat "niet voorzien" was. De menselijke kant is veel belangrijker. Dat die in programma's met ruimte voor nadere beschouwingen nauwelijks aan bod komt is op z'n zachtst gezegd irritant. Iedereen lult in het wilde weg over de economische gevolgen onder het motto "geen paniek", de moderne variant op "gaat u maar rustig slapen".
De pest (bacterie) verspreidde zich in de Middeleeuwen anders ook snel. Maar dat kwam natuurlijk ook door de Globalisten? De globalisten zijn niet de schuldigen, maar wij met z'n allen. Hebzucht. Het gaat niet alleen om goedkope troep. Ik vind een iphone namelijk niet goedkoop. Maar toch lopen ook heel veel linkse mensen met zo'n ding en het liefste de nieuwste.
Leg mij eens uit wat de productie van goedkope goederen in China te maken heeft met de verspreiding van het coronavirus? Goederen zijn niet te besmetten. De verspreiding vond vooral plaats door toeristen uit China en toeristen die in China zijn geweest.
@Middenman In de Middeleeuwen verspreidde de pest zich vanuit Centraal-Azië (?) via de Zijderoute naar de Zwarte Zee en reisde met een Genuees schip mee naar Messina. Vandaar verbreidde de ziekte zich over Europa. De ziekte volgde dus de handel over land en daarna over zee.
Weer hetzelfde verhaal als met de MH17. We zijn gewaarschuwd maar het is commercieel gezien even interessanter om maar niks te controleren op Schiphol. Laat staan dat er verder nog wat ondernomen wordt door onze machthebbers om het coronavirus buiten de deur te houden.
Geweldig idee. Nu nog even aangeven hoe je die controle denkt te gaan doen en welke acties je wilt gaan ondernemen.
RIVM: ´´Wat is de incubatietijd van het nieuwe coronavirus? De incubatietijd is de periode tussen het moment dat je besmet raakt en dat je ziek wordt/de ziekte kunt verspreiden. Voor het nieuwe coronavirus gaan we uit van een gemiddelde incubatietijd van 7 dagen, maximaal 14 dagen.´´ Als ik dit lees vraag ik mij af wat de minimale incubatietijd is.
Het gaatniet om de minimum incubatietijd maar om de maximale incubatietijd. En die is hoger dan 14 dagen.
Minister Blok niet getest op corona na bezoek aan Iran: 'Advies opgevolgd' Extra, extra read all about it! " Stef Blok, Dutch Minister Foreign Affairs, designated survivor turns out to be patient zero in The Netherlands." Het zou wat zijn.
Is er iets te zeggen over de verspreidingsgraad van dit virus als het wel in één van de dichtstbevolkte landen van de wereld aanwezig is, maar nog niet geconstateerd is?
Beste JanB, Dat als het al onder ons aanwezig moet zijn volgens de experts zonder dat zij het al geconstateerd hebben, hoe groot de verspreiding in een dichtbevolkt land zo als de onze met al zijn forensenverkeer kan worden.