Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Cool runnings II: Nigeria hoopt op vrouwelijk Olympisch bobsleeteam

04-01-2017
leestijd 1 minuten
coolrunnings
Calgary 1988: Het Jamaicaanse bobsleeteam is de sensatie van de Olympische Winterspelen. In 1993 vereeuwigd door de film Cool Runnings :
Pyeongchang 2018: Zal het Nigeriaanse vrouwenbobsleeteam geschiedenis schrijven met de eerste Afrikaanse medaille op de Winterspelen? (Althans voor volwassenen, Marokko verdiende in 2012 de eerste Afrikaanse medaille op de jeugd-Winterspelen. Adam Lamhamedi won er goud op de piste van Innsbruck bij de Super G.) Als het aan Seun Adigun ligt zijn de Nigerianen er zeker bij. De voormalig olympisch atlete hordenlopen is de drijvende kracht achter het initiatief om de Nigeriaanse vrouwenbob naar Zuid-Korea te sturen. Ze hebben nog een lange weg te gaan, maar wat zou het prachtprestatie zijn:
Delen:

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor