Het is wel te merken dat het "onderzoek" door de oud-collega's van Peters is gedaan (Peters was destijds werkzaam voor het zelfde ministerie). Ze heeft niet gehandeld zoals had gemoeten (niet informeren ambassadeur en/of onderhande kwestie door ander laten behandelen), maar vervolgens met wat kronkels toch op de conclusie uitkomen dat ze niks verkeerd heeft gedaan. Of ze bij ontbreken van een persoonlijke relatie met dhr. Kluijver ook de aanvraag zou hebben goedgekeurd doet overigens totaal niet ter zake; ze had deze kwestie gewoon niet moeten/mogen behandelen. Het valt mij tegen dat Groen-Links (en Peters zelf) die normaal gesproken bij de minste schijn van onregelmatigheden gelijk dat aan de kaak stelt, hier zo laconiek op reageert.
Zo. Door naar het volgende komkommernieuws. Tenzij natuurlijk sommige mensen hier meer op de second opinion van de media vertrouwen.
Blij met de uitkomst, volkomen integer gehandeld had ook niet anders verwacht.
Welk een deugdelijk onderzoek, in 24 uur alles boven tafel... Een en ander werpt toc wel een heel ander beeld op de GroenLinks steun voor de oorlog in Aghanistan: http://tinyurl.com/Robert-Kluijver-in-zn-Element Vooarl als je op de site van de Cultureel Ondernemer kijkt, dan Balkenendes oproep tot herleving van de VOC cultuur, schrik ik toch wel een beetje, dat GroeLinks opeens uitermate verheugd is op he witwassen van mariko's relatie met die wapenkunstliefhebber http://robertk.asia/wp-content/uploads/2011/05/Kandahar_1-211x300.jpg
BuZa kon bijna niet anders. Gezien de gastvrijheid voor Kluijver op de ambassade in Kabul is het onvermijdelijk dat een goed functionerende ambassadeur op de hoogte was van de relatie voordat dit 'formeel'gemeld werd. Regelmatig het bed (bank, tafel, of badkamer) delen wordt misschien gezien als 'nothing really going on', maar zoals vanavond in InTherapie werd gezegd, 'we kunnen er wel luchtig over doen, maar het betekent toch wel iets'. Dus het gemakkelijkste voor BuZa is om bij afwezigheid van flagrante schending (in teksten verifieerbaar) de zaak te bagatelliseren en te beroepen om formele afronding. Een beetje de schuld bij de werknemer in lagere rang leggen. Guttegut - wat ouderwets meneer Rosenthal. Past bij de minister en past bij niet al te moderne opvattingen bij BuZa.
Belachelijk om iemand zo door het slijk te halen terwijl uiteindelijk blijkt dat ze een kleine fout heeft gemaakt. Onsmakelijke riooljournalistiek.
Wie denkt dat politici integer zijn, is zo naief dat hij/zij in liefde gelooft, en altijd met een gebroken hart achter blijft. Stop deze nonsens nu maar, het gaat nergens over. Als we iedere politicus/politica moeten wegsturen waar de schijn van belangen verstrengeling omheen hangt, dan moeten we heel veel Polen gaan invliegen om de vacatures op te vullen.
Het is mooi dat Peters is vrijgepleit van de feiten, helaas blijft de schijn hangen. Totdat ze vertrekt kan GL géén enkele politieke tegenstander meer aanspreken op "de schijn van belangenverstrengeling".
Krijg er tranen van in mijn ogen. Mag ik het onderzoek inzien? Lijkt me geen slechte gedachte. Groen Links zit met een probleem in de werving van vertegenwoordigers. Altijd zo geweest, is nu niet anders. Prijs me gelukkig bij de oprichting als PSP-er, samen met mijn goede vriend Fred van der Spek, af te zijn gehaakt. Nooit meer op gestemd. Er zijn nog andere smaken op links. Alleen jammer dat dit soort gedrag deels op het conto van heel links wordt geschoven.
niets aan de hand Borghouts,Kunduz en Peters komend voorjaar verkiezingen GL 2 zetels oorzaak trouwe GL stemmer.
Het BuZa rapport is hier te vinden http://www.minbuza.nl/nl/Nieuws/2011/08/Buitenlandse_Zaken_publiceert_rapport_over_subsidie_advies_door_Mariko_Peters
Peters heeft niet fout gehandeld in Kabul mischien niet mbt de subsidieaanvraag dan weer wel als groenlinks senior zijnde door met kunduz in te stemmen
foutje in de tekst er staat verwacht ipv verdacht! Dat de dame in kwestie er nog een extra persoonlijke noot aan toegevoegd had wil niet zeggen dat ze niet inhoudelijk gekeken heeft naar! Ikin deze voordeel van de twijfel! geef haar Verliefde vrouwen doen soms weleens domme dingen! Dat geeft ze uiteindelijk open en ruiterlijk toe! De media gaat zijn boekje te buiten bewijs oke doe dat soort email dan in de rechtszaal! Of was het juist de bedoeling om News of the week na te doen?
Dan mag daarmee de kous af zijn.
De schijn van belangenverstrengeling was volgens GroenLinks voldoende reden om op te stappen. Nu het om eigen volk gaat geldt dat natuurlijk niet meer. Het is een partij als alle andere. Het hemd is nader dan de rok. Alleen die kous kan ze nu ook bij aantrekken om zich er verder er niets meer van aan te hoeven trekken. Maar anderen hoeven zich ook niets meer aan te trekken van opgeheven vingertjes van Groen Links in soortgelijke zaken waar slechts een schijn van belangenverstrengeling speelt.
Dat is waar ook, Buza heeft de steun van Groen Links keihard nodig voor een meerderheid voor de missie in Afghanistan.
Het grootste thans gesignaleerde integriteitsprobleem ligt natuurlijk bij een aantal jongens en meisjes van De Volkskrant en wellicht ook HP/DeTijd. Met name De Volkskrant heeft zich in deze zaak - of zeg maar liever akkefietje - laten kennen als een rioolblad eerste klas. Totaal niet gedacht aan maatvoering en maatschappelijke relevantie. Totaal irrelevante privégegevens werden door haar op de persen gelegd alsof het niets was. Verder blijft de verborgen agenda van HP/DeTijd in deze interessant. Diende mevr. Peters als bliksemafleider na de ellende in Noorwegen? In de Nederlandsche media wemelt het van de Wilders-sympathisanten. Schrijvende en babbelende lunatics die totaal geen moeite hebben met de man en zijn ideeën en daar zelfs een heimelijke bewondering voor koesteren. Dat uitgerekend De Volkskrant de agfgelopen dagen mee heeft gedaan, zonder scrupules, aan een totaal onzinnige hetze, mag haar zwaar aangerekend worden. Een Privé en Story betrachten in dit soort zaken nog meer distantie dan het roddelblad voor de quasi-intellectueel. 't Geeft allemaal erg te denken. Ik ga ervan uit dat de Hoofdredacteur van dit troebele blaadje morgenmiddag zijn ontslag aanbiedt en ook een aantal ongure redacteuren en journalisten zijn biezen pakt. Riooljournalistiek van het allerlaagste niveau... (En dit alles gemeld door iemand die géén lid is van GL - Mariko Peters niet tot zijn favoriete politici rekent en verder geen enkele binding heeft met haar partij).
Dit slaat natuurlijk helemaal nergens op. Wanneer een parlementslid zich in een publieke functie zo onethisch heeft gedragen als Peters heeft de media zelfs de plicht dat uite te zoeken en openbaar te maken.. De suggestie dat de Volkskrant en HP/De tijd Wilders-aanhangers zijn is natuurlijk helemaal te belachelijk voor woorden. Beiden zijn juist zo links als het maar kan (echter gelukkig nog wel kritisch en niet blind voor misstanden in eigen (linkse) hoek, in tegenstelling tot veel (linkse) mensen op deze site).
Bij vragen rond integriteit is de enige manier om die vragen te beantwoorden een *onafhankelijk* onderzoek. Niet een onderzoek door oud-collega's dus.
De uitkomst van het "onderzoek" is niet verrassend. O.a. heeft BZ GroenLinks nodig voor Afghanistan. Ik kan mij niet voorstellen dat de "onderzoekers" geen hint van de minister hebben gehad.
Het voordeel is wel dat GroenLinks de komende jaren niets meer kan zeggen van PVVers die kleine misstapjes hebben begaan in het verleden.
zijn geen vergelijkbare dingen peet ,al zou je dat hopen mischien piemels door brievenbussen,terreur,mishandeling,verkrachting ,fysiek gewelddadig ,mishandeling van exen ,exploiteren van vrouwen ,racisme en ga maar even door oh en anti democratisch met een fuhrer aan het hoofd en geen leden lijkt me dat groen links moreel gezien genoeg kan afdingen op de pvv kliek ,,dat jij weigert dat in te zien ,betekend niet dat de pvv done is of gelijk heeft , betekend alleen dat jij niet al te flexibel bent en realisme en onvrede kan scheiden erg boute stelling die je weer opschrijft van velsen ik geloof niet eens dat je dit meent maar kickt op de aandacht die het mogelijk opleverd
Toch merkwaardig eigenlijk dat voordat de uitslag van het onderzoek naar de integriteit van Mariko Peters bekend was niemand zich druk leek te maken over de objectiviteit van Buitenlandse Zaken. Nu dat ineens massaal wel gebeurd kan ik alleen maar tot de conclusie komen dat alleen een onderzoek waaruit gebleken was dat mevrouw Peters hartstikke fout zat door de goegemeente geaccepteerd zou worden - wie dat onderzoek dan ook had uitgevoerd. Het is "wc eend" versus "Barbertje". Het volksgericht heeft gesproken. Wee de onderzoekscommissie, wee de rechter - zij kunnen per definitie niet deugen. Wij weten het allemaal beter. Het stond toch immers in de krant? Nou dan.
[Toch merkwaardig eigenlijk dat voordat de uitslag van het onderzoek naar de integriteit van Mariko Peters bekend was niemand zich druk leek te maken over de objectiviteit van Buitenlandse Zaken.] Ik heb meerdere mensen zien betogen dat Groen-links zelf een onafhankelijk onderzoek had moeten initiëren. Dat werd betoogd voor deze (voorspelbare) uitslag er was.
Op Youtube kun je zien hoe de 38K is besteed. www.youtube.com/watch?v=MdKOrbKzgC8 Ondanks dat dit "rechtmatig" gesubsidieerd is, is de kwaliteit van dit toneelspel vergelijkbaar met het toneelspel van mijn kleinkind die van groep 5 naar 6 ging.
Dat ziet er knap lullig als ik dat zo mag zeggen 38k is geen kattenpis en ze hebben het wel apart besteed moet ik zeggen haha
"Peters heeft niet fout gehandeld in Kabul" Ho ho. Niet wat die subsidieaanvraag betreft blijkbaar, maar er is wel meer gebeurd in Kaboel. Want daar is Peters ook op het idee gekomen dat Groenlinks de Amerikanen maar eens moet gaan helpen bij hun wraakzuchtige kruistochten en hun 'war on drugs.' Ik heb Sap persoonlijk om garanties gevraagd dat de opgeleide politiemensen niet ingezet zouden worden bij de war on drugs, maar die garantie kon zij niet geven. GroenLinks speelt thuis de tolerante partij maar helpt mee aan de intolerante en bloedige onderdrukking van andere volkeren. Vanwaar deze ongelooflijke dubbele moraal? Vanwaar dit politieke verraad? Het voorstel tot politiemissies had een compromis kunnen zijn tussen bloeddorstige haviken (CDA en VVD) en vredesduiven (PvdA), maar zo'n compromis was niet meer nodig nadat de PvdA zijn poot had stijfgehouden en verlenging van onze imperialistische terreur in Afghanistan al van de baan was. Maar daarna kwam GL nog met het voorstel voor een politiemissie, volkomen onnodig en misplaatst. GroenLinks was plots rechts geworden en niet zo'n beetje ook. Tot grote vreugd van Rutte allicht, maar hoe heeft dit kunnen gebeuren? Wat maakte van Peters een havik? Waarom trad Halsema af? Waarom hield Sap Peters een hand boven het hoofd? Ik gun Peters voorlopig helemaal geen rust. Het echte onderzoek naar wat ze ìn Kaboel heeft uitgespookt moet nog beginnen.
Dat is precies wat ik ook dacht: Wat heeft dit te maken met die onbegrijpelijke move van Groen-links om oorlogszuchtig te worden in Afghanistan?
Niet fout gehandeld? Volgens het rapport heeft ze zicht niet aan de gedragscode gehandeld. Op welke manier valt dat niet onder fout handelen? Kan Peters nog geloofwaardig in de kamer het kabinet controleren als het aankomt op integer handelen? Het lijkt mij van niet. Ze heeft volgens het rapport zelf niet tijdig openheid gegeven over de privérelatie. Het is misschien niet een al te grote kwestie, en ik kan me voorstellen dan vergelijkbare zaken vast vaker voorkomen. Het is voor Peters buitengewoon vervelend dat dit breed uitgemeten is en met allerlei privézaken die daarbij naar buiten zijn gekomen. Desondanks lijkt het me voor Groen Links verstandiger om alsnog te besluiten Peters te vervangen voor iemand die wel op een geloofwaardige manier het kabinet op alle aspecten kan controlren.
Als je je erin verdiept blijkt het wel meer te zijn dan slechts een smet op het blazoen. Het was uitgerekend Mariko Peeters die de Motie indiende om daar de Politie door Nederlanders te laten opleiden... Als je dan ziet dat haar vriendje een Handel in Cultureel Erfgoed heeft, lijkt ook Groen Links gevangen te zijn in het neo-kolonialisme van Nieuw Rechts :-( http://tinyurl.com/Robert-Kluijver-in-zn-Element
'De gedragscode overtreden' klinkt wel lekker zwaar, maar waar hebben we het over. Tijdens mijn diensttijd heb ik me ook niet altijd aan de gedragscode gehouden. 'De schijn van belangenverstrengeling' was voor de (gewaardeerde) Gerd Leers toch ook geen belemmering om minister te worden! Ga ook nog eens de strubbelingen na - iets met poging tot belastingontduiking - rond de aanstelling van destijds nog staatssecretaris Jan-Kees de Jager. Dat Mariko Peters niet meteen de ambassadeur en de minister van BuZa heeft geïnformeerd over haar ontluikende liefde voor de nog gehuwde Robert Kluijver... dat kan niemand haar toch kwalijk nemen? Alleen de calvinisten en de katholieken spreken er schande van. Het is formeel en politiek correct 'beredeneerd wel een 'overtreding van de gedragscode' maar in de echte wereld' is dit natuurlijk slechts een licht vergrijp. Daar kun je toch niemand voor naar huis sturen.
Het is daarom juist zo bedenkelijk, dat zovelen in de politiek en het bedrijfsleven, alleen nog maar aan *eigen voordeel eerst* denken, inplaats van aan het gemeenschappelijk belang te denken.