Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Bos staakt garantieregeling Dubai

14-12-2009
leestijd 1 minuten
78 keer bekeken
Dubai-overview-300px.jpg
Nederlandse staat wil niet opdraaien voor falende economie Dubai
Bedrijven die willen investeren in Dubai kunnen dat niet langer bij de overheid verzekeren. Minister Bos van Financiën wil niet meer garant staan voor de schade als de Golfstaat zijn rekeningen niet betaalt.
Doordat Dubai hard is getroffen door de wereldwijde crisis dreigt voor Bos een strop van 350 miljoen euro die de Nederlandse staat moet uitkeren voor al eerder afgesloten verzekeringen. Tegen de NOS zegt Bos:
Eigenlijk zijn wij een soort superverzekeringsmaatschappij. Dus als een bedrijf naar een land wil exporteren en geen commerciële verzekeraar kan vinden om bepaalde risico’s te dekken, dan kan het bedrijf bij ons terecht.”
Bos is blij met de financiële steun van tien miljard dollar die Dubai nu krijgt van buurland Abu Dhabi. Hij hoopt dat dit Dubai helpt er bovenop te komen.

Meer over:

economie, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor