Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Biologische oorlogvoering tegen de malariamug

•
10-05-2013
•
leestijd 1 minuten
•
ANP-malariamug_300.jpg
Succes behaald door muggen te infecteren met de Wolbachia-bacterie
Biologische oorlogvoering voor gevorderden: besmet muggen met een onschuldige bacterie en ze zijn niet meer bij machte om infectieziekten als knokkelkoorts en gele koorts op mensen over te brengen. Ook de hoofdprijs, malaria, komt nu in zicht.
Amerikaanse en Chinese Wetenschappers schrijven nu in het blad Science dat ze er in zijn geslaagd om ook malariamuggen te infecteren met de bacterie. Met ook in dit geval het gunstige gevolg dat de malariaparasiet wordt lamgelegd. Bij de malariamuggen gebeurde precies wat de wetenschappers hoopten. De Wolbachia-bacterie werd door de muggen van generatie op generatie doorgegeven. Bovendien bleken besmette mannetjesmuggen alleen bij machte om succesvol te paren met eveneens besmette vrouwtjes. Daardoor nam het aantal muggen met bacterie snel toe, ten koste van onbesmette en dus schadelijke muggen.

Meer over:

nieuws, groen

Reacties (0)

Joop

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor