Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Bas Eickhout (GroenLinks): 'Ik ben naïef geweest, er moet meer geld naar defensie'

25-02-2022
leestijd 1 minuten
800 keer bekeken
47122199582_a45a19aedc_5k

© cc-foto: greensefa

Het komt niet vaak voor dat een politicus en public van standpunt verandert en eerlijk zegt dat hij of zij het verkeerd heeft gezien. Bas Eickhout, lid van het Europees parlement namens GroenLinks, deed dat live op NPO Radio 1 in De Week van Kee.
Eickhout zei: “Ik ben naïef geweest. Je moet daar als politiek eerlijk in zijn. Ik dacht dat de klassieke oorlogvoering niet meer zou gebeuren in Europa. Dus wij hebben gezegd je moet na denken over cybersecurity. De nieuwe manier van oorlog voeren. En we zien nu gewoon dat het ‘old school’, de ouderwetse manier van oorlogvoeren is.” Peter Kee wil daarop weten of dat ook gevolgen heeft voor de 2 miljard die GroenLinks wil bezuinigen op defensie. “Wat mij betreft wel. Die discussie start nu hier.”
Hier de hele uitzending.
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor