De gevallen premier Jan Peter Balkenende is ook bij nieuwe verkiezingen lijsttrekker van het CDA. Het partijbestuur besloot hem zaterdag unaniem voor te dragen als kandidaat-lijsttrekker.
De keuze is opmerkelijk, omdat het Balkenende door de buitenwacht zwaar wordt aangerekend dat hij inmiddels alweer vier kabinetten voortijdig heeft laten stranden. Bovendien wordt hem regelmatig een gebrek aan regie verweten, ook door de commissie-Davids die de Nederlandse deelname aan de oorlog in Irak onderzocht.
Balkenende zegt zich gesterkt en gesteund te voelen door het uitgesproken vertrouwen, zo meldt AD , maar wil de verdere ontwikkelingen en besluiten afwachten nu bij koningin Beatrix het ontslag van de PvdA-bewindslieden is aangeboden en alle andere ministers en staatssecretarissen hun portefeuille ter beschikking hebben gesteld.
Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?
Meld je hieronder aan voor de nieuwsbrief van de Joop redactie die binnenkort van start gaat. Wekelijks ontvang je de beste artikelen, opinies en aanraders in je inbox.