Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen

Autochtone gemeenschap moet rellen in Haren veroordelen

  •  
23-09-2012
  •  
leestijd 4 minuten
  •  
52 keer bekeken
  •  
BNNVARA fallback image
Zolang er in de media een taboe heerst op het benoemen van de autochtone achtergrond van relschoppers zal het probleem niet opgelost kunnen worden
Opnieuw hebben honderden autochtone Nederlanders rellen veroorzaakt, dit maal in Haren. Op de avond van vrijdag 22 september trokken duizenden voornamelijk autochtone jongeren naar Haren voor een ‘feestje’ dat via Facebook bekendheid had gekregen. ‘Onder de invloed van alcohol sloeg de sfeer snel om en werd er met flessen gegooid. Ook fietsen, dranghekken, bloembakken en alles wat los en vast zat vlogen door de lucht’, berichtte de Volkskrant en sprak van een ‘veldslag’. Het ‘spoor van vernieling’ dat het autochtone tuig achterliet, is terug te herleiden naar de moderne Nederlandse cultuur.
Allerbelangrijkst is het alcoholgebruik onder autochtone jongeren, die al vrij jong van hun ouders alcoholische dranken mogen drinken. Het alcoholgebruik ontspoort verder mede door culturele tradities zoals de Koninginnedag en Oud en Nieuw. Een andere culturele factor is het hedonisme dat mede door secularisering de plaats heeft ingenomen van hogere morele waarden. Sommigen zouden zelfs geradicaliseerd kunnen zijn door een letterlijke lezing van ‘carpe diem’.
Daarnaast heeft het Westerse individualisme het idee van vrijheid geperverteerd, waardoor autochtone jongeren menen zich te kunnen gedragen zoals het hen uitkomt, zonder enig respect voor autoriteiten zoals de ME en de burgemeester. In ieder geval is er genoeg aanleiding om het verband tussen het wangedrag van autochtone jongeren en hun culturele achtergronden te onderzoeken, maar helaas is dat nog steeds een taboe onder politiek correcte journalisten, politici en intellectuelen.
Wat de oorzaken dan ook mogen zijn, het is duidelijk dat een grote groep autochtone jongeren zich misdraagt tijden uitgaansavonden en feesten. Het is niet alleen tijd dat autochtone ouders op hun verantwoordelijkheid worden gewezen, maar ook dat de autochtone gemeenschap ondubbelzinnig het gerel van autochtone jongeren veroordeelt en excuses aanbiedt. Belangrijke potentiële rolmodellen zoals Sywert van Linden zouden hierin het voortouw moeten nemen. Natuurlijk zullen autochtone Nederlanders met verontwaardiging reageren en het probleem ontkennen, maar er zijn genoeg voorbeelden om van een terugkerend probleem te spreken. Rellende autochtone jongeren maken vaak onze straten en stranden onveilig en richten voor duizenden Euro’s schade aan.
Een groot probleem zijn de regelmatige rellen bij voetbalwedstrijden die vrijwel altijd veroorzaakt worden door autochtone jongeren. Niet alleen de vernielingen maar ook de ME-inzet kost de belastingbetaler veel geld. Zo verandert het Haagse Jonckbloetplein sinds 1988, het jaar dat Nederland het EK won, iedere keer dat Nederland een eindronde haalt in een oorlogsgebied – vooral door toedoen van christelijk uitziende jongeren.
Oud en Nieuw Het is ook elk jaar raak tijdens Oud en Nieuw, waarbij grootschalige gevechten uitbreken en vernielingen worden aangericht. Een groot probleem is het verbranden van kerstbomen in autochtone wijken zoals Amsterdam-Noord die altijd uitmonden in gevechten tussen stenen- en flessengooiende autochtone jongeren en de politie. Ook het hele jaar door ontaarden feesten en het uitgaan in rellen. Op de avond van 20 september 2008 veroorzaakte na een feest ‘een meute van ongeveer 125 relschoppers’ voor gevechten in het centrum van Capelle aan den IJssel, aldus de politiek correcte Telegraaf die de autochtone afkomst van de relschoppers onvermeld liet. In november 2010 braken zelfs op een hockeyfeest in Voorschoten rellen uit waarbij meer dan 50 autochtone jongeren op de vuist gingen met de politie.
Wat autochtoon geweld betreft was 2009 een rampjaar. Op de Koninginnedag reed een autochtoon acht mensen dood toen hij probeerde een aanslag te plegen op de Oranjes. De Bevrijdingsdag op 5 mei werd verpest toen kaalgeschoren autochtone jongeren rellen veroorzaakten en de politie gedwongen werd om waarschuwingsschoten te lossen. Op 22 augustus 2009 vonden de strandrellen van Hoek van Holland plaats. Tijdens een feest van 30.000 voornamelijk autochtone jongeren raakten massale vecht- en steekpartijen uit en er viel één dodelijk slachtoffer.
Horeca Cafés en uitgaansgelegenheden in verschillende steden zijn vaak het toneel van vecht- en steekpartijen door autochtone jongeren, die zich ook nog eens vaak tegen hulpverleners en de politie keren. Recentelijk nog, in de nacht van 12 augustus 2012, keerden meer dan 100 voornamelijk autochtone Nederlanders zich tegen politieagenten en ambulancepersoneel, toen die een gewonde bromfietser wilden helpen. Deze lijst van voorbeelden zou verder uitgebreid kunnen worden, maar zolang er in de media een taboe heerst op het benoemen van de autochtone achtergrond van relschoppers zal het probleem niet opgelost kunnen worden. Ook na de rellen in Haren wordt er in de media geen verband gelegd tussen de autochtone afkomst van de jongeren en hun relgedrag om niet van generalisatie of discriminatie beticht te worden. Indien er gesproken kan worden van etnische minderheden, dan moet er zeker ook een etnische meerderheid bestaan bij wie het gedrag mede door cultuur bepaald wordt, of niet soms? Disclaimer De auteur van dit artikel is het zelf volledig oneens met de inhoud. De lezer hopelijk ook, ook wanneer het woord ‘autochtoon’ vervangen wordt door ‘allochtoon.’ Het artikel is ironisch bedoeld om de beeldvorming in de media aan de kaak te stellen.
Dit artikel verscheen in de Volkskrant Lees meer opinies over Project X Haren op Joop.nl: Opinie Francisco van Jole: Filmrellen in Haren Opinie Chris Klomp: De held van Haren Opinie Goos de Boer: Waarom ik aangifte doe tegen een ME’er Opinie Han van der Horst: Heeft Haren een kans gemist? Opinie Yannick La Gordt Dillié: Haren was nog maar het begin Opinie Patrick van Veen: Kudde op drift in Haren Opinie Vincent van der Vlies: Hoe Haren een Titanic werd

Meer over:

opinie, leven
Delen:

Praat mee

onze spelregels.

avatar
0/1500
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Reacties (89)

Rabbit2
Rabbit223 sep. 2012 - 13:17

De Harener lente door autochtonen. Autochtoon rotwoord eigenlijk hé!

Ineses
Ineses23 sep. 2012 - 13:17

En zo wordt de autochtoon een spiegel voorgehouden. Op deze manier wordt inderdaad over allochtonen geschreven als er een allochtoon over de schreef gaat. Dan wordt er van de hele bevolkingsgroep geëist dat die er afstand van neemt. Uit reacties zou je bijna gaan denken dat autochtone jongeren nooit iets fout doen. Vrijdagavond in Haren liet wel anders zien. Ik kan me niet herinneren dat groepen allochtone jongeren in Nederland zo massaal vernielingen aanrichtten. En van de halve allochtoon Wilders hoor je nu niets.

CliffClavin1993
CliffClavin199323 sep. 2012 - 13:17

Ik vind het een prima stuk. Zij het dat de auteur een reeks feiten opsomt, en in de disclaimer stelt het niet eens te zijn met de inhoud van het verhaal. Met feiten kun je het niet oneens zijn, namelijk.

lindenboom
lindenboom23 sep. 2012 - 13:17

Ben benieuwd hoeveel mensen de originele bijdrage in de VK heeft gelezen: daar verschijnend onder het kopje " Satire". Maar als er veel serieuze reacties komen, de " satire" gemist hebbend, zou dat evt wél de nog immer aanwezige gevoeligheid van dit thema kunnen aangegeven, satire of niet. Als ik er serieus over nadenk, denk ik vooral aan de rellen in Londen, nu pakweg een jaar geleden, waar allochtonen en autochtonen gebroederlijk& gezusterlijk vrolijk aan het vernielen en plunderen sloegen. Vanuit die aanvliegroute bezien is er m.i. weinig verschil tussen beide groepen, wél een overeenkomst: Gezag is geen gezag meer omdat er " Gezag" op staat. Maar ook geen enkel respect voor de persoonlijke integriteit en eigendommen van gewone mede-burgers. Wat mij betreft dus geen onderwerp voor satire: er ligt nog steeds een 78-jarige man zwaargewond in het ziekenhuis. Aangevallen in zijn eigen huis door een " Feest-vierder". Vraag me wél af, onder welke steen deze " wetenschapper in spé" vandaan komt, tènzij hij de reacties op zijn satirisch bedoelde stukje als onderdeel van zijn promotie-onderzoek gebruikt.... Oh.... gewoon een studie-projectje"......

Heileeuw
Heileeuw23 sep. 2012 - 13:17

Eigenlijk zijn natuurlijk de allochtone jongeren schuldig, juist omdat ze er niet waren. Is er nog meer onzin uit te kramen dan dit? Stort dan vooral je hart uit...

JacquelineXXX
JacquelineXXX23 sep. 2012 - 13:17

Sartire prima maar ik zit nog te griezelen inzake je rol model Sywert

karinaj
karinaj23 sep. 2012 - 13:17

JA HÈ autochtoon ga maar gauw trug naar je eige land!! :-)) Een allochtoon is niet hetzelfde als een autochtoon, maar zijn wij nu in het buitenland een autochtoon? TochToon? Tja, daar zijn ze dan ook weer niet welkom! allochtoon, autochtoon, beklemtoon, beltoon, bromtoon, cartoon, eerbetoon, grondtoon, kiestoon, klemtoon, monotoon, ondertoon, stel tentoon, toon, vertoon, zoemtoon, stamtoon, kamertoon, toontoon. TochToon!

rgeurtsen
rgeurtsen23 sep. 2012 - 13:17

Goed stukkie Jafari... maar zouden de hufters het begrijpen? Of is dat nou weer arrogant?

neutralist
neutralist23 sep. 2012 - 13:17

Met zo'n naam een verdacht stukje. Sorry hoor. Een hoop bij elkaar gesprokkelde onzin.

Patrick Faas
Patrick Faas23 sep. 2012 - 13:17

Goed stukje. De ironie is duidelijk hoor, ook zonder disclaimer, maar toch een serieuze reactie op: “Een andere culturele factor is het hedonisme dat mede door secularisering de plaats heeft ingenomen van hogere morele waarden.” In de 20ste eeuw kon je er misschien nog mee wegkomen religieuze waarden “hoger” te noemen dan seculiere, maar in de 21ste eeuw echt niet meer. Concepten als gelijke rechten, vrouwenemancipatie en het wederzijds respect van multiculturalisme hebben de seculiere moraal zo’n voorsprong gegeven op de religieuze moraal dat de rollen helemaal zijn omgedraaid. De seculiere moraalridder houdt tegenwoordig het moraliserende vingertje hoog opgeheven naar de gelovige die zich in de raarste bochten moet wringen om smoesjes te bedenken voor wat pervers wordt gevonden. In relatie tot verloederde autochtone jeugd had de zin daarom beter kunnen luiden: “Een andere culturele factor is het egoïsme dat mede door de verrechtsing (val van de Sovjet Unie) de plaats heeft ingenomen van inzet voor de gemeenschap.”

ANRandy
ANRandy23 sep. 2012 - 13:17

Grappig. Ware het niet dat er juist vanuit de Nederlandse gemeenschap, na het zeer sterk te hebben veroordeeld vanuit en grote minachting richting deze "eigen" jongeren, er een enorme jacht op ze ontketend is waarbij velen helpen ze te identificeren en zo nodig aan te geven. Daar zouden sommige groepen in Nederland die gewoon zijn het "eigen" zich misdragende volk veel te veel in bescherming te nemen een voorbeeld aan kunnen nemen.

Machosofty
Machosofty23 sep. 2012 - 13:17

Briljant stuk Peyman! Overigens heb ik wel een paar getinte koppies tussen de relschoppers gezien. Dat zullen we dan maar scharen onder de noemer van integratie. Oftewel waar je mee omgaat daar wordt je mee besmet.

kapitanlaipose
kapitanlaipose23 sep. 2012 - 13:17

We hebben gelukkig een uitvlucht gevonden. Een aantal autochtone ouders van de paar honderd relschoppers (straatterroristen) heeft hun eigen kroost aangegeven bij de politie. Dat kunnen we mooi gebruiken dat wij dat wel doen met onze lastige kinderen en zij (de marokkanen/ allochtonen/ moslims) doen dat niet. Ook al slaat onze eigen jeugd de boel kort en klein zijn we toch nog beter dan die allochtonen. Gelukkig neemt GeenStijl en PowNed namens ons autochtonen officieel afstand van de rellen in Haren. Zo zijn wij dan wel weer dat we GeenStijl en PowNed kunnen nemen als onze officiële woordvoerders.

HanvanderHorst1
HanvanderHorst123 sep. 2012 - 13:17

Ik wist niet dat conservatief rechts zo'n teer zieltje had.

Blisss
Blisss23 sep. 2012 - 13:17

Hoewel ik het als een satire stuk behoor te lezen wil ik toch wel effe niet satirisch ingaan op dit stuk. Vrij vertaald: doorgeslagen individualisme in de westerse wereld is volgens jou een van de oorzaken van dit door de gevolgen van alcohol veroorzakende geweld. Laat ik duidelijk zijn. Zoals ik reeds elders in dit forum vermeld heb, ik keur dit verwende snotapen gedrag en moedwillig mensen in levensgevaar brengen ten zeerste af. Vanuit het verleden is bekend dat bij zulke rellen o.a. ook advocatenzoontjes aanwezig waren. Inderdaad een groot contrast. Ik heb in het verleden een marrokaanse jongere begeleid waarvan zijn oom, imam, inwondend was bij de ouders van deze jongen. Op het tijdstip dat deze marrokaanse jongere thuis kwam van het uitgaansleven, diep in de nacht volgestopt met drugs en drank en in het openbaar vervoer doelbewust meiden onder gepist te hebben, zat zijn oom geknield in een belendende slaapkamer te bidden. Hoe groot kan het contrast zijn. Moraal van dit verhaal: zowel doorgeslagen individualisme alsook doorgeslagen groepsdruk blijken grensoverschreidend gedrag tot gevolg te hebben. Mij lijkt dat beide groepen genoeg huiswerk hebben om iets te doen aan dit buitensporig geweld van sommige autochtone als ook allochtone jongeren. M.a.w. beiden geen reden tot jijbakken !!!

Klapschaats2
Klapschaats223 sep. 2012 - 13:17

Iedere spreekbuis individueel of collectief in en om Haren heeft de rellen veroordeeld. Wat voegt deze oproep toe? Er bekruipt mij een naar gevoel dat de schrijver de volgende link probeert te leggen: er is in NL soms de behoefte dat vertegenwoordigers van bepaalde religieuze of culturele minderheden zware misstanden binnen die subcultuur kritisch aan de orde stellen, waar zij over het algemeen angstvallig zwijgen. U gaat nu toch niet een bruggetje slaan met "alle" bewoners van Haren? Bovendien betrof het naar het zich nu laat aanzien voor een heel groot deel import relschoppers. U lijkt te proberen op een zeer oneigenljke manier een 'éigen' straatje schoon te poetsen.

Jansen & Jansen
Jansen & Jansen23 sep. 2012 - 13:17

Jammer van die disclaimer. Die haalt de kracht van het artikel volledig weg.

Andy40
Andy4023 sep. 2012 - 13:17

"Natuurlijk zullen autochtone Nederlanders met verontwaardiging reageren en het probleem ontkennen"..zo tot zover gelezen, de rest doet er dan niet meer toe.

Andy40
Andy4023 sep. 2012 - 13:17

Trouwens; satire sinds wanneer mag dat weer?

Jules2
Jules223 sep. 2012 - 13:17

Aan alle nationalisten hieronder: Het probleem met u is dat u denkt dat u de enige bent met gevoelens. Maar let op: IEDEREEN OP DE HELE WERELD wil het goed hebben. En IEDEREEN werkt hard. IEDEREEN heeft gevoelens en we vinden het allemaal moeilijk. WE ZIJN HETZELFDE. Zodra u dat tot u door laat dringen, gaat u de wereld anders zien. Of moet er eerst weer een oorlog aan te pas komen om dankbaar te kunnen zijn voor de kleine grote dingen?

Turksnl
Turksnl23 sep. 2012 - 13:17

Persoonlijk afstand nemen is niet voldoende natuurlijk. Allemaal de straat op en protesteren anders ben ik niet overtuigd. Trouwens, toen ik jouw stukje las moest ik gelijk denken aan die gast die een stukje haattekst van Wilders genomen en "moslims" vervangen door "joden" Hij werd gelijk gearresteerd. Dus pas maar op Peyman.

rheydendael
rheydendael23 sep. 2012 - 13:17

U mag mijn ingestuurde stuk als onverstuurd beschouwen, ben een slechte lezer van de schuine lettertjes blijkbaar!

Magikeven!ikheetMostafa
Magikeven!ikheetMostafa23 sep. 2012 - 13:17

Zij de blanke Afrikanen in Zuid Afrika autochtonen of allochtonen?

Bachstra
Bachstra23 sep. 2012 - 13:17

Ik zie alleen maar veroordelingen van de rellen door de autochtone bevolking. Dus de auteur slaat de plank volledig mis. Jammer.

Jonas DeRidder
Jonas DeRidder23 sep. 2012 - 13:17

Oorzaken zoeken is beter dan veroordelen.

ANRandy
ANRandy23 sep. 2012 - 13:17

"Fatwa uitgesproken over VARA-satiricus Opnieuw is satirisch werk aanleiding voor een doodsbedreiging uit fundamentalistische hoek. Extremistische liberalen vaardigden een fatwa uit over Peyman Jafari, die in een satirisch artikel het geweld in Haren in de schoenen schoof van ‘autochtoon tuig’, ‘de moderne Nederlandse cultuur’ en ‘Westers individualisme’. Omdat het artikel Autochtone gemeenschap moet rellen in Haren veroordelen onder meer verscheen op het VARA-vehikel Joop.nl, roepen de fundamentalistische liberalen op tot demonstraties bij de VARA-burelen en is een bedrag van 2,5 miljoen euro uitgeloofd voor de moord op de Iraans-Nederlandse Jafari. Een dikke klodder in het heilig aangezicht “Het artikel van Jafari is een grove belediging van de heilige vrijheid van meningsuiting”, aldus een gemaskerde liberaal in een dreigvideo op YouTube. Volgens de radicalen is een ‘op zichzelf geestig satirisch gegeven’ misbruikt om een ‘met jarenlang opgebouwde frustratie doorspekt en hopeloos ongrappig artikel‘ te schrijven. “Iemand die een disclaimer nodig heeft om de ironie in zijn stuk aan te tonen, spuugt de heilige vrijheid en zijn profeet Spot een dikke klodder in het aangezicht. Zulke varkens verdienen het leven in een vrije samenleving niet”, schreeuwen de liberalen in het filmpje. De video eindigt met brandende VARA-vlaggen en wild schreeuwende liberalen die hun schoenen gooien naar portretten van Peyman Jafari en VARA-contentmanager Francisco van Jole. Geen gevoel voor humor Jafari is voor zijn veiligheid inmiddels gevlucht naar een land waar hij minder heeft te duchten van strijders voor het vrije woord en kan niet reageren op zijn doodvonnis. Francisco van Jole, die het artikel van Jafari op zijn gesubsidieerde weblog plaatste, reageert wel. Hij heeft hoorbaar moeite zijn tranen te bedwingen. “Het is allemaal heel verschrikkelijk”, aldus Van Jole. “Vreselijk dat wij verantwoordelijk worden gehouden voor deze tekst. Ik heb het artikel slechts gekopieerd van de Volkskrant. Wij hebben er verder niks mee te maken. Ik vond het niet eens grappig, maar iedereen weet dat ik geen gevoel voor humor heb, dus heb ik het toch maar geplaatst.” Wereldwijd betogingen De protesten tegen de Jafari-satire breiden zich inmiddels uit over de hele Westerse wereld. In New York, Londen en Sydney zijn Nederlandse ambassades belaagd. De Nederlandse overheid wordt door hen verantwoordelijk gehouden omdat een publieke omroep het artikel zo prominent heeft geplaatst. De noodkreet van Van Jole dat hij het stuk enkel van een krantensite heeft gestolen, lijkt aan dovemansoren gericht. “Waarom deed hij dan alsof een buitenlandse krant een nieuwsbericht naar aanleiding van een Joop-artikel had gemaakt”, vraagt een anonieme protestant zich af. Disclaimer De auteur van dit artikel is het zelf volledig oneens met de inhoud. De lezer hopelijk ook. Het artikel is ironisch bedoeld om de beeldvorming in de media aan de kaak te stellen." Bron: Het gaat hier om satire van Jeroen Weghs

Wij, Prins Pils, bij de gratie Gods
Wij, Prins Pils, bij de gratie Gods23 sep. 2012 - 13:17

De hetze van Het Telegraf en Elsevies tegen buitenlanders, door allochtone wandaden sterker te belichten dan autochtone, moet nodig aan de kaak gesteld worden. Maar dat betekent niet dat we de percentueel veel hogere jeugdcriminaliteit onder Marokkanen en Antillianen moeten negeren. Ik pleit, al geruime tijd, voor de mogelijkheid voor rechters om de ouders van recidiverende thuiswonende kinderen te kunnen beboeten. Want dat een gebrekkige opvoeding ten grondslag ligt aan veel jeugdcriminaliteit, dat moge geen verrassing zijn.

brbrwr
brbrwr23 sep. 2012 - 13:17

Ik snap de commotie niet. Wanneer er niet bij vermeld staat dat iemand allochtoon is, dan betreft het toch (waarschijnlijk) overwegend autochtoon volk? Daar staan de kranten en andere media dus vol mee. Op deze wijze bespaar je gewoon drukinkt of tekstvolume en is de demografische context duidelijk. Ik geef toe, voor de demografische juistheid is het beter te spreken van marokkaans, turks, bulgaars enz.). Geen probleem dus.

JanB2
JanB223 sep. 2012 - 13:17

Hoezo satire? Het artikel benoemt gewoon de feiten en de oorzaken daarvan.

madliberation
madliberation23 sep. 2012 - 13:17

Goed artikel. Een (pluriforme) bevolkingsgroep, allochtoon/autochtoon, oproepen tot veroordeling van daden van anderen, zoals je dat vaak hoort, is onzin. Je moet verantwoordelijkheid nemen voor je eigen daden en de mensen op wie je directe invloed hebt. Verder hoeft niemand excuses aanbieden omdat anderen toevallig dezelfde of soortgelijke etnisch-religieus-socio-economische karakteristieken hebben.

lembeck
lembeck23 sep. 2012 - 13:17

oJa, kruip vooral weer in die slachtoffer rol. Sorry, maar je voldoet hiermee geheel aan wat ik al dacht over veel Moslims. De groep die tot mijn vrienden- en kennissenkring behoort niet meegerekend, want die zijn zo niet. Op deze manier blijf je zeggen dat Moslims in ons land zielig zijn. En dat is erg, want de meesten zijn gewone burgers. Ze werken of doen vrijwilligerswerk of allebei. Ze doen boodschappen, gaan voetballen of lekker de stad in en ze proberen als gewone Nederlandse burgers hun plek te vinden. En dan komt er weer eentje die even de nadruk gaat leggen op het zielig zijn. Je speelt in de kaart van de mensen die op Wilders stemmen vanwege hun haat tegen het onbekende (en dus uit angst). Mijn vrienden worden er moe van, zeggen ze. Ze zijn Nederlands Staatsburger. Ze werken, betalen belasting, passen op de kinderen van de overburen. Kortom... het is hoe je jezelf neerzet. Ik denk dat zij het prima doen.

5 Reacties
Alfred Blokhuizen
Alfred Blokhuizen23 sep. 2012 - 13:17

Heb je onderstaande "vergeten" te lezen? Of had je teveel haast om te reageren? Hoe moet ik anders je reactie beoordelen? "De auteur van dit artikel is het zelf volledig oneens met de inhoud. De lezer hopelijk ook, ook wanneer het woord ‘autochtoon’ vervangen wordt door ‘allochtoon.’ Het artikel is ironisch bedoeld om de beeldvorming in de media aan de kaak te stellen."

Steenloop
Steenloop23 sep. 2012 - 13:17

oJa, kruip vooral weer in die slachtoffer rol. Sorry, maar je voldoet hiermee geheel aan wat ik al dacht over veel Hollanders. De groep die tot mijn vrienden- en kennissenkring behoort niet meegerekend, want die zijn zo niet. Op deze manier blijf je zeggen dat Hollanders in ons land zielig zijn. En dat is erg, want de meesten zijn gewone burgers. Ze werken of doen vrijwilligerswerk of allebei. Ze doen boodschappen, gaan voetballen of lekker de stad in en ze proberen als gewone Nederlandse burgers hun plek te vinden. En dan komt er weer eentje die even de nadruk gaat leggen op het zielig zijn. Je speelt in de kaart van de mensen die niet stemmen vanwege hun haat tegen het onbekende (en dus uit angst). Mijn vrienden worden er moe van, zeggen ze. Ze zijn Nederlands Staatsburger. Ze werken, betalen belasting, passen op de kinderen van de overburen. Kortom... het is hoe je jezelf neerzet. Ik denk dat zij het prima doen.

Javi81
Javi8123 sep. 2012 - 13:17

Met uw aggresieve reactie bevestigt u het beeld van de norm- en gewetenloze b(oos)lanke. Het is blijkbaar niet voldoende dat alleen straten worden vernield, blijkbaar moet er naderhand ook nog een flink dreigende toon worden aangeslagen. Ik wil hierbij wel benadrukken dat ik beslist geen racist ben, sterker nog, enkele van mijn beste vrienden zijn blank en ik heb hen nog nooit een straat zien vernielen. We mogen ze zeker niet allemaal over een kam scheren. Maar het wordt wel tijd dat we de dingen nu eens durven te benoemen zoals ze zijn.

ericdere
ericdere23 sep. 2012 - 13:17

Als je goed leest (onderaan het artikel), zie je al snel dat het om zgn. "satire" gaat. Ik weet niet of het de bedoeling is dat je er op gaat reageert. Het is in elk geval tekenend dat een schrijver het er bij moet vermelden. Als hij echt gevoel voor humor had, zou het meteen duidelijk zijn.

ErikMeijer
ErikMeijer23 sep. 2012 - 13:17

Gelukkig heb je het artikel goed gelezen.

HanvanderHorst1
HanvanderHorst123 sep. 2012 - 13:17

De auteur is nog vergeten om de invloed van het christendom te noemen of het atheïsme dat kinderen uit autochtone milieus van huis uit en ook op school meekrijgen. Wie moest toen hij de beelden uit Haren zag niet denken aan het volgende bijbelwoord: Zo doodde Israël alle soldaten van Ai op de akkers en in de woestijn waar ze Israël hadden achtervolgd; ze werden omgebracht tot de laatste man. Daarna ging Israël opnieuw naar Ai en doodde het de rest van de bevolking. [25] Er stierven op die dag twaalfduizend mannen en vrouwen uit Ai, [26] want Jozua hield zijn zwaard uitgestrekt totdat alle inwoners van Ai waren gedood. [27] Maar het vee en de goederen van die stad maakte Israël voor zichzelf buit, zoals de HEER aan Jozua had opgedragen. Let vooral op de laatste zin, op wie de opdrachtgever is. Lees ook de volgende passage over koning Saul en waarom de HEER niks meer met hem te maken wil hebben: hij heeft de meeste maar niet alle Amalekieten uitgeroeid en dat bevalt GOD niet. Lees de bijbel, trek dan Uw conclusies: Laat me u vertellen wat de HEER mij vannacht gezegd heeft.’ ‘Zoals u wilt,’ zei Saul, [17] en Samuël zei: ‘U mag dan in uw eigen ogen onbelangrijk zijn, toch staat u aan het hoofd van de stammen van Israël, nietwaar? De HEER heeft u gezalfd tot koning van Israël, [18] en de HEER heeft u erop uitgestuurd met de opdracht om de Amalekieten, die zondaars, te vernietigen en ze te bestrijden tot ze volledig waren uitgeroeid. [19] Waarom hebt u niet geluisterd naar wat de HEER u heeft gezegd? Waarom hebt u zich op de buit gestort en iets gedaan dat slecht is in de ogen van de HEER?’ [20] ‘Maar ik heb toch geluisterd naar wat de HEER gezegd heeft!’ wierp Saul tegen. ‘Ik ben er toch op uitgetrokken zoals de HEER me heeft opgedragen! Koning Agag heb ik gevangengenomen en de rest van de Amalekieten heb ik gedood. [21] En de soldaten hebben de beste van de buitgemaakte schapen, geiten en runderen voor vernietiging gespaard om ze in Gilgal te offeren aan de HEER, uw God.’ [22] Daarop zei Samuël: ‘Schept de HEER meer behagen in offers dan in gehoorzaamheid? Nee! Gehoorzaamheid is beter dan offers, volgzaamheid is beter dan het vet van rammen. [23] Weerspannigheid is even erg als toverij, en eigenzinnigheid is even slecht als afgodendienst. U hebt de opdracht van de HEER verworpen; daarom verwerpt hij u als koning!’ [24] Toen zei Saul tegen Samuël: ‘Ik heb gezondigd! Ik ben voorbijgegaan aan wat de HEER gezegd heeft, aan wat u gezegd hebt. Ik was bang voor de soldaten en daarom deed ik wat zij wilden. [25] Alstublieft, vergeef me en laat me niet alleen; ik wil neerknielen voor de HEER.’ [26] ‘Nee,’ antwoordde Samuël. ‘U hebt de opdracht van de HEER verworpen, daarom verwerpt de HEER u als koning van Israël.’ [27] Toen Samuël zich omdraaide om weg te gaan, greep Saul de slip van zijn mantel beet, maar die scheurde af. [28] En Samuël zei: ‘Hierbij scheurt de HEER het koningschap over Israël van u los en geeft hij het aan iemand anders, iemand die waardiger is dan u

3 Reacties
rgeurtsen
rgeurtsen23 sep. 2012 - 13:17

Heerlijk toch die religieuze onzin, die serieus genomen wordt dor miljaren mensen op aarde. En wij maar denken dat de ratio het wint.

FransAkkermans1947
FransAkkermans194723 sep. 2012 - 13:17

""Wie moest toen hij de beelden uit Haren zag niet denken aan het volgende bijbelwoord:"" Han van der Horst denk ik en wellicht nog een paar anderen. Maar niet degenen die in Barneveld e.o. op school hebben gezeten. Het is een misvatting dat er veel mensen zijn (laat staan miljarden zoals hieronder wordt beweerd) die dit soort teksten interpreteren naar de huidige tijd. Of het nu om moslims of christenen gaat. Gelukkig maar. Het is natuurlijk wel een goede zaak als ook gewezen wordt op de 'prediking 'van geweld zoals in de Bijbel te vinden is als er weer eens naar soortgelijke teksten uit de Koran wordt verwezen. De pot verwiet de ketel dat ie zwart zag kunnen we uit de reacties hier concluderen.

Michiel Online
Michiel Online23 sep. 2012 - 13:17

ik vind het echt knap dat je op jouw leeftijd (lees: in jouw generatie) deze tekst in je reactie plaatst. goh, misschien onderschat ik het toch wel een beetje :)

basOoms
basOoms23 sep. 2012 - 13:17

De autochtone bevolking veroordeeld het gedrag en laten zich dan ook horen, doen aangifte en voelen zich niet gediscrimineerd. Daar zit het verschil.

2 Reacties
ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

Ouders brengen hun kinderen zelfs naar de politie.. Die zoeken dus niet allerlei externe oorzaken voor het gedrag van hun kroost, nee zij hebben het zelf gedaan en zij gaan boeten voor hun gedrag.

Candide2
Candide223 sep. 2012 - 13:17

Correctie: De autochtone bevolking veroordeeld het gedrag en laten zich dan ook horen, doen aangifte en worden niet gediscrimineerd. Daar zit het ECHTE verschil.

lembeck
lembeck23 sep. 2012 - 13:17

Ik heb alles gelezen. Dat is wel mijn gewoonte. Ironie is dit stuk niet en satire amper. Het zielig-klaag gehalte is er net wat te serieus voor. Goede satire is het niet en voor ironie is het net even te veel. Bij 'tussen-ins' ga ik op mijn intuïtie af. Het riekt niet naar satire of ironie. Voor mij is het klaagzang die de schrijver, om het duidelijk te maken dat we het als ironie moeten zien, nog even extra verduidelijkt. Goede wijn behoeft geen krans.

1 Reactie
toshiba
toshiba23 sep. 2012 - 13:17

Zo zeg, heb jij even een heel kort lontje en zeer pijnlijke tenen op dit moment. Je reactie bewijst pijnlijk duidelijk hoezeer de auteur gelijk heeft. Onze meningsvorming als het gaat om het integratiedebat is volkomen verstoord. Dermate dat een overduidelijk en ook benoemd ironisch stuk hierover, felle anti reacties oplevert van jouw kant. Wie vrij is van zonde....

ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

De auteur van dit artikel is het zelf volledig oneens met de inhoud. De lezer hopelijk ook, --- Nee, ik ben het eens met de inhoud. Tenminste als er echt een tendens zou zijn. De auteur doet zijn best om allerlei gebeurtenissen op te noemen waarbij autochtonen betrokken zijn. Dat lukt: over de loop van een aantal jaren zijn er dingen te noemen. Alleen als je bedenkt dat er iets van 14 miljoen autochtonen zijn, dan is de opsomming eigenlijk een beetje mager en heeft het weinig zin om 'autochtoon' als verbindende factor aan te wijzen. Stel Opsporing Verzocht is dagelijks gevuld met autochtone jongeren dan is het goed om eens te kijken (bv door er opinie over te schrijven) wat er dan eigenlijk in die Nederlandse opvoeding zit dat onze jeugd zo ontspoort. En dat doen we ook wel: - Volendamse jongeren gebruiken veel coke, moedige moeders zoekt de publiciteit en benoemt het probleem. - Oost Nederlandse jeugd zuipt zich te pletter in zuipschuren, Trimbos waarschuwt voor een stijging van problematisch drankgebruik. Dus ja, in sommige gemeenschap spelen bepaalde problemen meer dan in andere gemeenschappen. En in Nederland worden die dus gewoon benoemd met naam en toenaam. Ook als het over autochtone jeugd gaat, alleen zijn de problemen dan meestal lokaal en daarom staat in de kop niet "autochtone jeugd doet dit of dat". Er is gewoon nog steeds een groot probleem met misdaad onder de jeugd van de allochtone bevolking. Mijn collega van Marokkaanse afkomst bevestigt dit: "er zijn een grote groep jongens die schijt hebben aan iedereen, ook aan mij. Als ik in mijn beveiligingspak loop ben ik een verrader. Ik zoek degene uit met de grootste mond en die pak ik aan, want de enige taal die zij spreken is de taal van geweld." Dit gesprekje hadden wij toen ik vertelde dat ik dat weekend, voor het eerst in mijn leven, een klap heb gekregen. Op een feestavond ging ik bier halen, een jongen (+/-17 jaar?) vroeg een sigaret. Die heb ik niet, zei ik. Die heb je wel. Nee, heb ik niet. Hij spuugde in mijn gezicht, ik duwde hem. Hij en 3 vrienden kwamen op me af, ik liep achteruit en kreeg een klap, viel op de grond en ze wilden gaan schoppen maar gelukkig werd ik toen ontzet door omstanders. Ik vertelde het aan mijn collega, en ons gesprek ontstond toen hij vroeg hoe de daders eruit zagen.

1 Reactie
ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

tumbleweed & krekelgeluiden..

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

De jij-bak als politiek program met het "ja maar hullie" als grootste goed. Daar ga je het ver mee schoppen.

1 Reactie
Magikeven!ikheetMostafa
Magikeven!ikheetMostafa23 sep. 2012 - 13:17

''Jijbak'' laat zien dat super mensen niet bestaan als dat uit de gedachten van de media ontsnapt.

Magikeven!ikheetMostafa
Magikeven!ikheetMostafa23 sep. 2012 - 13:17

De eerwraak heet bij autochtonen familiedrama, want die klinkt in de kranten minder erg dan eerwraak, ook als de autochtoon tegelijk zijn ex-vrouw en haar ouders doodschiet noemen ze het ''familiedrama'''. Doet dat een Turk of Marokkaan zeggen ze ineens: eerwraak'', want die klinkt angstiger, religieus en middeleeuws achtig. Gekke wereld hier, dat wel.

1 Reactie
ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

familiedrama = je gezin, inclusief jezelf omleggen omdat je het op de een of andere manier allemaal niet meer ziet zitten. eerwraak = (meestal) een meisje uit je familie omleggen omdat ze de famile-eer bezoedelt heeft, bijvoorbeeld door net zoals je broers een keertje een relatie te hebben. Bij het één offert de dader zichzelf dus op. Bij de ander is hij de held van de familie.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Meerdere verdachten van de rellen in Haren hebben zichzelf op diverse politiebureaus gemeld. Ze werden daarbij vaak begeleid door hun ouders. Bron: http://www.powned.tv/nieuws/binnenland/2012/09/relschoppers_haren_geven_zichz.html Dus heel anders dan wat de columnist hier beweert.

1 Reactie
Magikeven!ikheetMostafa
Magikeven!ikheetMostafa23 sep. 2012 - 13:17

Aaaaaa, wat lieve criminelen!

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Als er nou rellen uitbreken in Perzië, waarom zou je er dan bij moeten zetten dat het Perzen waren ? Je vermeld om verwarring te voorkomen toch alleen de uitzonderingen ? Of bedoeld Jafari te zeggen dat er inmiddels zoveel allochtonen in Nederland wonen dat je het onderscheid wel moét maken ? Of bedoeld Jafari te zeggen dat de meeste rellen door allochtonen geschopt worden en dat je daarom moet vermelden dat het voor de verandering inlanders waren ? Of bedoeld Jafari te zeggen dat alcoholconsumptie een verwerpelijk verschijnsel is van de goddeloze westerse maatschappij ? Raadselachtig stukje.

2 Reacties
ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

Nee, door de standaard discussie die oplaait na een nieuwswaardig feit over allochtonen, toe te passen op Haren (dat doet hij door 'allochtoon' te vervangen door 'autochtoon') probeert hij te laten zien hoe onzinnig de kritiek op allochtonen soms is. Alleen mislukt het mijns inziens, omdat er a) geen grote trend is. Als die er wel was dan mogen er van mij zeker stukken geschreven worden over autochtonen die ook ingaan op mogelijk gebreken in de autochtone opvoeding/cultuur. En b) de kritiek die normaal op allochtonen wordt gegeven is hier niet echt van toepassing. Want we zien hier wel een zelfreinigend vermogen: ouders brengen hun kinderen naar de politie, autochtonen hebben zware kritiek op 'hun' groep en mensen helpen actief mee daders op te sporen.

ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

Hij probeert te laten zien dat de discussie die normaal ontstaat na een incident waar allochtonen bij betrokken zijn nergens op slaat. Dat doet hij door de kritiek die dan volgt nu toe te passen op autochtonen, dan klinkt die kritiek opeens gek in de oren. Alleen mislukt die opzet wat mij betreft om verschillende redenen. Voornaamste reden is dat ik vind dat als zoiets een trend wordt, er van mij wel degelijk mag gekeken worden naar de cultuur en opvoeding van autochtonen om te zien of daar een oorzaak zit.

Aliekber
Aliekber23 sep. 2012 - 13:17

De enige oplossing voor dit soort autochtoon tuig is terug te sturen naar hun eigen land.

1 Reactie
Magikeven!ikheetMostafa
Magikeven!ikheetMostafa23 sep. 2012 - 13:17

Die hebben wij niet, wel autochtone Duitsers. Want volgens de definitie van de ''autochtoon'' in het Nederlandse woordenboek bestaat de autochtone Nederlander niet.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Peyman Jafari is wel héél erg snel met zijn conclusie dat het autochtone reljeugd was, vooralsnog nergens op gebaseerd. Daarnaast is de vraag of iemand met een allesbehalve Nederlandse naam de autochtone Nederlandse gemeenschap de maat moet nemen.

8 Reacties
JandeBoer2
JandeBoer223 sep. 2012 - 13:17

==== "Daarnaast is de vraag of iemand met een allesbehalve Nederlandse naam de autochtone Nederlandse gemeenschap de maat moet nemen." ==== Ja, dat stoort mij nu ook altijd zo als de alles overheersende kaaskoppen de allochtone gemeenschappen de maat menen te moeten nemen.

seniorg
seniorg23 sep. 2012 - 13:17

Wedje maken? Hoeveel 'allochtonen' tref je in het algemeen onder (bihjvoorbeeld) kermis- of voetbalhooligans?

harryo2
harryo223 sep. 2012 - 13:17

-- Daarnaast is de vraag of iemand met een allesbehalve Nederlandse naam de autochtone Nederlandse gemeenschap de maat moet nemen. -- Hé Wim, ik dacht dat jij toch zo verschrikkelijk voor de vrijheid van meningsuiting was?

Michiel Online
Michiel Online23 sep. 2012 - 13:17

die blinde haat begint zich wel heel letterlijk te vertonen bij jou. zou je je niet eens af willen vragen wat nou die disclaimer precies betekent?

nog1weblog
nog1weblog23 sep. 2012 - 13:17

En waarom niet? Mogen allochtonen geen mening hebben over de misdragingen van autochtonen? En waarom mag een autochtoon dit dan wel bij een allochtoon? Je meet met twee maten, wat het wezenskenmerk is van discriminatie.

JongLinks
JongLinks23 sep. 2012 - 13:17

Gadverdamme Wim, u bent weer bezig met uw discriminerende en je eigen groep beter vindende gedrag. Ik vind het een rot stuk, maar u bent wel het voorbeeld waarom dit aangekaart wordt, want zelfs als het duidelijk is probeert u de schuld nog bij uw eigen groepje weg te krijgen.

Candide2
Candide223 sep. 2012 - 13:17

'Peyman Jafari is wel héél erg snel met zijn conclusie dat het autochtone reljeugd was, vooralsnog nergens op gebaseerd.' Je hebt de foto's en de beelden op tv gemist? Wie zegt overigens dat jij een autochtoon bent? Je naam zegt niks en bovendien hou je er een achterlijke maatschappijvisie op na. Eentje die in het multiculturele Europa van het jaar 0 al achterhaald was ;-)

Candide2
Candide223 sep. 2012 - 13:17

Brilletje nodig?

Sylvia Stuurman
Sylvia Stuurman23 sep. 2012 - 13:17

;-) Ik ben er helaas altijd op tegen geweest dat je mensen ter verantwoording roept vanwege andere mensen met eenzelfde afkomst, huidskleur of religie, dus ik kan niet aan je oproep voldoen. Maar ik ben het volkomen met je eens dat iedereen die op die manier mensen ter verantwoording heeft geroepen, in het verleden, nu aftsand moet nemen van de autochtone jeugd die rellen schopte in Haren.

1 Reactie
RMHeijmans
RMHeijmans23 sep. 2012 - 13:17

Nee daar houd je inderdaad niet van. behalve als het gaat om PVV'ers, Christenen, Joden (Israëlieten) of niet? Ik houd er zelf meer van om mensen aan te spreken op hun daden en woorden. Ik kan er namelijk heel slecht tegen als mensen het ene zeggen en vervolgens het andere doen.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

"Ware het niet dat er juist vanuit de Nederlandse gemeenschap, na het zeer sterk te hebben veroordeeld vanuit en grote minachting richting deze "eigen" jongeren, er een enorme jacht op ze ontketend is waarbij velen helpen ze te identificeren en zo nodig aan te geven. " In het duits hebben ze er een mooi woord voor: "Hasenjagd". En een 'gemeenschap' die daaraan meedoet, heeft wat mij betreft geen bestaansrecht. Het is te walgelijk voor woorden. Voor een aantal hier is het jammer dat het regime Pinochet ten einde is, anders kon een groot aantal van de lezertjes hier emigreren naar Chili. Noord Korea is misschien een goed alternatief.

1 Reactie
Blisss
Blisss23 sep. 2012 - 13:17

Ralph misschien begrijp ik je verkeerd, maar ik vind dat we door het meewerken met opsporen op deze manier laat weten, aan die losgeslagen jongeren die mensenlevens moedwillig op het spel zetten, het beste lik op stuk beleid wat er is. Een vergelijking met Noord Korea en Chili vind ik niet kloppen. We hebben het niet over regiems die mensen eronder houden. We hebben het over de bevolking zelf die aangeeft waar de grens ligt, daar waar de opvoeders van deze jongeren daar niet in geslaagd zijn. Daar waar politiek en regering geen antwoord hebben is dit een manier om massaal aan te geven dat we dit niet pikken. M.a.w. we zijn niet tegen een ludiek facebookfeestje maar we laten, diegene die hier misbruik van willen maken door op deze manier mee te liften en hun frustraties te kunnen botvieren, weten dat ze aan het verkeerde adres zijn. Laten we die hazen wel vangen, niet villen, maar wel bijbrengen dat we hier, nogmaals, niet van gediend zijn.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

'Autochtone gemeenschap moet rellen in Haren veroordelen' Als zelfbenoemd vertegenwoordiger van de autochtone gemeenschap veroordeel ik hierbij de rellen in Haren. Zo goed?

1 Reactie
Candide2
Candide223 sep. 2012 - 13:17

Nu de pastoors en dominees nog.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Door die disclaimer op het eind laat Jafari zien dat hij zijn lezers nogal dom inschat. Verwondert mij niets voor iemand die alleen de nadruk legt op beeldvorming in media en de realiteit domweg negeert.

1 Reactie
Crunchy Frog
Crunchy Frog23 sep. 2012 - 13:17

Gezien de reacties hier denk ik dat Jafari in ieder geval een deel van zijn lezers precies juist heeft ingeschat.

Reinaert de Vos
Reinaert de Vos23 sep. 2012 - 13:17

Leuk geprobeerd. Grappig ook maar ik heb op diverse filmpjes relatief veel allochtonen gezien.

1 Reactie
JongLinks
JongLinks23 sep. 2012 - 13:17

Man houdt toch eens op, de enige allochtonen die er te zien zijn zijn een paar Molukkers en een stel chinezen van de chinees in de buurt.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Het is ons eigen land dus wij moeten helemaal niets. Nogmaals, autochtoon is Grieks voor "van eigen bodem". Wij hebben verantwoording af te leggen aan onszelf en niet aan een ander. Da's het voordeel van in je eigen land blijven en dat opbouwen. Je geniet dan zekere privileges. En denk nou niet dat de bulk van de eigen Nederlanders "Haren" niet veroordeelt.

1 Reactie
JongLinks
JongLinks23 sep. 2012 - 13:17

Waarom denkt u meer recht te hebben op dit land dan ieder ander die hier is geboren? Wat heeft u meer voor dit land gedaan dan mijn buurman wiens ouders uit marokko komen? U heeft evenals ieder ander dit land niet in bezit en zult gewoon u best moeten doen, houdt dus op met mensen buitenspel zetten en leer samen werken inplaats van haten.

roher
roher23 sep. 2012 - 13:17

allochtoon af autochtoon, Grijze Haren kennen we allemaal!

1 Reactie
Reinaert de Vos
Reinaert de Vos23 sep. 2012 - 13:17

:-)

Jules2
Jules223 sep. 2012 - 13:17

Dit heeft niets te maken met autochtoon of allochtoon, men kan zich wel eindeloos blind blijven staren op de buitenkant. Het gaat hier over kinderen, jonge mensen, die niet genoeg hebben gekregen van dat andere spul, hoe heet ook alweer, zo'n vies woord; ...liefde, in de vorm van aandacht en begrip; nog meer vieze woorden. Het is helemaal niet meer hip maar het is de hoogste tijd dat we weer wat tijd vrij maken voor elkaar en onze kinderen. Voor de binnenkant. LUISTEREN, zei mijn moeder altijd. Ik kreeg er aandacht voor terug, dat was de deal. En ik houd me aan de 'regels', want ik wil haar niet kwetsen. Als ouders geen contact meer maken met hun kinderen, hebben beide niets te verliezen, en zie het resultaat. Maakt niet uit of het Indianen zijn of Bleekgezichten.

1 Reactie
roher
roher23 sep. 2012 - 13:17

Juul je hebt gelijk! Kinderen zijn het! Baldadigheid door velen veroorzaakt wordt automatisch een tsunami van geweld. Wie kent niet -terugdenkend aan zijn jeugd- iemand die wel eens een fiets stal; geisoleerde gevallen vallen wat dat betreft minder op, maar het is van hetzelfe laken en pak! Maar inderdaad er zijn ontzettend veel signalen in de samenleving die er niet om liegen. In het onderwijs is steeds minder aandacht voor creatieve vakken zoals zingen, tekenen, laat staan biologie en literatuur! Een park is er in de eerste plaats om te feesten (herrie), wat steeds vaker gestimuleerd wordt, omwonenden moet vluchten en dat vindt men normaal, zelfs vrouwen die een kind moeten baren doen dat elders ivm de decibellen! En in de politiek hebben de ouderen het toch altijd gedaan: De GRIJZE GOLf doet onevenredig veel beroep op JONGEREN! etc etc. Wat is nog een normale maatstaf? Ja, als er enkele duizenden op de been zijn en er worden lantaanpalen omvergetrokken, dan wordt men wakker! Jongeren zijn niet vanzelf beschaafd, maar dat ontwikkelt zich in een maatschappij. (even de tv. erbuiten houden, anders blijven we praten). Zou jij de meerderjarigheidsgrens ook niet willen verhogen? Er zijn nml. opgewonden pubers die, als ze 18 worden, zich meteen beroepen op deze wettelijk maatregel zodat de ouders geen enkele zeggenschap meer hebben over hun gedrag!

kapitanlaipose
kapitanlaipose23 sep. 2012 - 13:17

Een van de dingen die goed is aan dit stuk is het liberale individualisme dat er van uitspreekt. Mensen zijn verantwoordelijk voor hun eigen gedrag. Ik ben namelijk niet verantwoordelijk voor een grote groep rellende, plunderende, vandalistische (autochtoonse) jongens in Haren. Ik heb ook helemaal geen behoefte om daar afstand van te nemen of mijn afkeuring daarover uit te spreken. Wat die jongens in Haren hebben gedaan heb ik toch niet gedaan. Waarom zou ik naar anderen (autochtonen en allochtonen) per se afstand moeten nemen van de rellen in Haren. Ik was het toch niet. Een aantal (rechts / conservatieve?) reageerders hier hebben de behoefte om de zgn. autochtone gemeenschap te verdedigen door aan te geven dat we als autochtone gemeenschap wel degelijk afstand hebben genomen van de rellen in Haren. Waarom zouden we afstand nemen? Wij hebben het toch zelf niet geplunderd in Haren? Zijn die autochtoonse rellers representatief voor onze autochtoonse gemeenschap? Ik wil beoordeeld worden als individu. Niet op wat een bepaalde groep heeft gedaan die toevallig dezelfde haarkleur, muzieksmaak, accent of kleding als mij heeft. Ik ben niet verantwoordelijk voor wat anderen doen. (ook al hebben ze dezelfde haarkleur, muzieksmaak etc. etc. ) Terug naar de Marokkaanse jongens (geen tuig maar straatterroristen) zouden we juist in het kader van integratie ze moeten beoordelen als individu en niet moeten benaderen als groep. Zo doen we dat namelijk in een westerse samenleving; Niet het collectief maar het individu staat centraal en is verantwoordelijk voor zijn eigen daden. Door heftig in de verdediging te schieten dat "wij autochtonen"echt wel afstand hebben genomen wordt het verkeerde signaal afgegeven.

1 Reactie
ElKlaasTasso
ElKlaasTasso23 sep. 2012 - 13:17

Waarom zouden we afstand nemen? Wij hebben het toch zelf niet geplunderd in Haren? Zijn die autochtoonse rellers representatief voor onze autochtoonse gemeenschap? ---- Nee inderdaad, en daarom slaat het satirische stuk nergens op. Er is geen directe relatie met 'Haren' en autochtonen. En ondanks dat die relatie er niet is, mocht iemand er behoefte aan hebben, het wordt wel overal afgekeurd. Als er iets gebeurd waar wel een directe relatie zichtbaar is, en ik ben onderdeel van die groep, dan heb ik wel behoefte om te laten merken dat ik het er niet mee eens ben. Bijvoorbeeld: ik speel Pool als sport. Als poolspelers continu mensen in elkaar meppen met hun keu en mensen spreken mij erop aan als ik vertel dat ik pool speel dan zal ik op dat moment mijn afkeur uitspreken. En als het jongens van onze poolvereniging zijn, dan zou ik namens de vereniging iets ondernemen en de jongens eruit schoppen. Dus ja, als er een directe relatie is tussen mij en het incident zal ik, ook al heb ik het niet gedaan, wel degelijk proberen iets te veranderen. In het geval van Haren is de relatie zo flinterdun dat ik die behoefte minder heb. Wel enigszins om Merthe & ouders een berichtje te sturen dat het niet hun schuld is, maar ik zou niet weten hoe dus laat maar.

[verwijderd]
[verwijderd]23 sep. 2012 - 13:17

Er staan genoeg waarheden in dit stuk, wat echter niet wegneemt dat autochtone criminelen verhoudingsgewijs laag in de Nederlandse misdaadstatistieken vertegenwoordigd zijn.

3 Reacties
Jansen & Jansen
Jansen & Jansen23 sep. 2012 - 13:17

Allochtone criminaliteit is tasjes roven, benzinediefstal en deregelijke. Autochtone criminaliteit is bouwfraude, rommelhypotheken vbastgoedfraude bij pensioenfondsen e.d. Autochtone criminaliteit wordt niet geregistreerd, maar als ik moet kiezen heb ik liever dat mijn zakken gerold worden door een allochtoon dan dat mijn pensioen gejat wordt door een kaaskop.

Candide2
Candide223 sep. 2012 - 13:17

'...wat echter niet wegneemt dat autochtone criminelen verhoudingsgewijs laag in de Nederlandse misdaadstatistieken vertegenwoordigd zijn.' Als we geen onderscheid meer maken tussen allochtoon en autochtoon zien de misdaadstatistieken er dus ook heel anders uit. Wist u dat onder de allochtonen in de gouden eeuw het misdaadcijfer ook hoger lag?

denmol
denmol23 sep. 2012 - 13:17

Het klopt wat je zegt over de percentages allochtonen die oververtegenwoordigd zijn in relatief kleine criminaliteit daarentegen zijn autochtonen weer oververtegenwoordigd waar het gaat om zogenaamde "topcriminelen" die zeg maar de grote zaken doen.