Heb je een vraag, suggestie of wil je gewoon iets kwijt? Dat kan hier. Lees onze spelregels.
Het is duidelijk dat de militairen die de eerste vloedgolf dachten op te kunnen vangen om hun eigen positie veilig te stellen, nu zelf ten onder gaan in de tweede. Het is ook duidelijk dat het volk door heeft dat het beter kan.
De VS financiert het Egyptische leger, had iemand verwacht dat dat leger zo maar z'n broodheer zou afvallen ? De VS is zeer voor democratie, zo lang democratie de VS overheersing niet bedreigt.
http://casablancasyndrome.tumblr.com/post/13107274471/id-rather-to-live-blind-with-dignity-than-living “I’d rather to live blind with dignity than living sighted but in humiliation” Ahmad Harara, young Egyptian dentist Who has lost his right eye on the 28th of January Demos, which you will find written on his eye patch. Harara lost his other eye on the clashes of the 19th of November days ago.
https://www.facebook.com/events/221173604622927/ demonstratie voor het egyptische ambassade Public Event · By Cherif Osman Cherif Osman When Saturday, November 26, 2011 Time 2:00pm until 5:00pm Where voor het egyptische ambassade, Badhuisweg 92 , den haag Description De misdaden wat er in egypte gebeuren zijn niet veel anders dan de eerste in 25 januari. laten we wat van ons horen.
Ik zit nu al een tijdje naar Al Jazeera te kijken en de sfeer op het Tahrirplein lijkt me al net zo vastberaden en democratisch als in februari. Het lijkt mij onwaarschijnlijk dat deze mensen zich in de luren laten leggen door een nieuwe dictator, zoals hieronder wel wordt gesuggereerd. Over een islamitische republiek hoor ik daar op dat plein trouwens ook niemand, anders dan dat de moslimbroederschap, net als de liberalen en andere politieke groeperingen, deel uit zal moeten maken van een interim regering. Cynisme mag dan een makkelijke manier zijn om de wereld te beschouwen, het is ook een domme manier.
Ik hoor net dat de politie van Alexandrië alle demonstranten die de afgelopen dagen zijn opgepakt, weer heeft vrijgelaten. Betekent dit dat de politie stelling neemt tegen het Egyptische leger?
De VS was natuurlijk niet van plan de Egyptische bevolking zo maar z'n eigen zaakjes te laten regelen. En zo zien we dat Obama even erg is als Assad.
Egypte een land dat alleen geschiedenis heeft. Geen industrie en ook al geen toeristen meer. Wel een suezkanaal. Maar de mamoettankers kunnen daar niet doorvaren en ben je door dit kanaal dan komen de piraten op de schepen af. Ze hebben wat olie. Maar dat is ook niet om van te juichen. Geen politieke partijen. Geen bestuurders die gwend zijn om zelf te denken. Wat krokodillen en nijlpaarden en een grote bevolking. Een redelijk modern leger dan niet zijn eigen kan bedruipen. In feite heeft Egypte geen middelen om zelfstandig te overleven. Als je met Egyptenaren praat dan overheerst een farao-gedachtengoed dat al duizenden jaren niet meer bestaat. Het DDR idee. Als de muur omvalt komt er vanzelf een mercedes voor de deur.
http://rt.com/on-air/ Engelstalig Russisch TV kanaal met heel andere benadering van het nieuws over Tahrir plein/Egypte en het Midden oosten maar ook over Brussel/EU
Dit was niet de bedoeling, zegt het volk. Op naar een islamitische republiek!
Geweldige logica Nu een stukje logica van mij De volgende grote demonstraties in NY of in Griekenland houden in dat de demonstranten eigenlijk een islamitische staat willen
"Dit was niet de bedoeling, zegt het volk. Op naar een islamitische republiek!" 'het' volk?? Fijn dat U ons even op de hoogte brengt van hoe het werkelijk zit. Hoe doet U het toch eigenlijk altijd?
Spannende ontwikkelingen. Ben wel benieuwd.
" Spannende ontwikkelingen. Ben wel benieuwd" Vind je het leuk deze live soap met 22 doden en ik weet niet hoeveel gewonden? Lekker meegluren met Al jeera?
Weinig reacties hier . Misschien Arabische-lentemoeheid? Terwijl er nu in Egypte een cruciale opstand aan de gang is. Het leger grijpt harder in dan ooit. Het 'vriendelijke' gezicht van februari is wel even helemaal weg. Niemand weet precies hoe het verder moet, en de Westerse regeringsleiders zijn te druk met Europa.
Doorlopen mensen, volgens onze buitenlandsdeskundige Minister Rosenthal gisteren in Buitenhof is er niets aan de hand. Misschien toch even zijn ambtenaren raadplegen?
Uri die zijn ambtenaren zal raadplegen ? Forget it. Hij dicteert. : )
Uitkeringen afpakken van die beroepsdemonstranten :-)
Bertus Hendriks is nu in Egypte. Dit wordt bloedig. De militaire machthebbers hebben veel economische belangen (...). Wegwezen Bertus.
"Wegwezen Bertus." Bertus kan weg wanneer hij wil, ik zou me drukker maken over de mensen die dat niet kunnen.
Vredelievend geloof, vredelievende mensen, ja een verademing ook in Libie.
"Vredelievend geloof, vredelievende mensen, ja een verademing ook in Libie." Wat bedoelt U eigenlijk?
U doelt daarmee op de Eyptische militaire machthebbers, neem ik aan, want zij zijn degenen die door Amnesty beschuldigd worden. Zij zijn inderdaad niet vredelievend en vormen een relatief atheïstische bovenlaag in de Egyptische maatschappij. Met de Islam heeft deze gruwelen niets te maken.
Krijgt Hans van Baalen toch gelijk. Als een van de weinigen deelde hij de jubelstemming destijds niet maar hield hij een kritische (VVD!) blik. Tja...
Hans jubelt nooit. Zelfs niet als wij winnen met voetbal. Het is gewoon een zuurpruim die gespecialiseerd is in EU-zakken vullen.