Als de Israëlische oorlogsmisdadiger Benjamin Netanyahu door een van de 130 bij het Internationaal Strafhof (ICC) aangesloten landen wordt gearresteerd en uitgeleverd, dan zal boezemvriend Amerika Den Haag binnenvallen om hem met geweld te bevrijden. Daarmee dreigt de Republikeinse senator Tom Cotton uit de zuidelijke staat Arkansas.
Op miljardair Elon Musks eigen Stormfront X schrijft Cotton:
Het ICC is een kangoeroerechtbank en Karim Khan [hoofdaanklager ICC, red.] is een gestoorde fanaticus. Wee hem en iedereen die probeert deze arrestatiebevelen af te dwingen. Laat me iedereen er vriendelijk aan herinneren: de Amerikaanse wet op het ICC staat niet voor niets bekend als The Hague Invasion Act. Denk er eens over na.
The Hague Invasion Act (Den Haag invasiewet) heet officieel de American Service-Members' Protection Act. Die werd ingesteld in 2002 en is bedoeld om Amerikaanse militairen en politici te beschermen tegen vervolging door het ICC. De wet werd aangenomen onder de Republikeinse oud-president George W. Bush in aanloop naar de Tweede Golfoorlog. De wet geeft de Amerikaanse president de bevoegdheid om "alle noodzakelijke en passende middelen te gebruiken" om Amerikanen uit gevangenschap door het ICC te bevrijden, waaronder een militaire invasie van Den Haag. De Verenigde Staten erkennen het ICC niet, net als schurkenstaten Israël en Rusland.
De Republikein Cotton bevindt zich in het MAGA-kamp en staat bekend als een Trump-loyalist. In 2020 stond hij op de nominatielijst voor een plek in het Amerikaanse Hooggerechtshof, de vrijgekomen zetel ging uiteindelijk naar een andere Trump-loyalist, Amy Coney Barrett. Nadat Biden in 2020 de verkiezingen won van Trump, hield Cotton lang de leugen vol dat er sprake was van fraude en dat Trump de werkelijke winnaar was. Pas tijdens een congressionele hoorzitting in 2021 nam hij daar afstand van.
Hoe groot wordt AfD? Dat zal de grote vraag zijn. Bij het verwachte verlies voor de Groenen en de SPD zal er wel een ruk naar rechts ontstaan, zeker waar het energie betreft. Duitsland heeft peperdure stroom en nog afgelopen week was het kantje boord. Alleen door veel stroom uit Noorwegen en Zweden te halen werd er een uitval voorkomen. De Zweedse vicepremier Ebba Busch heeft al gezegd dat Zweden dit niet steeds kan doen. De roep om heropening van de kerncentrales en het gebruik van (schalie)gas zal sterker worden. En dan hebben we het nog niet over de immigratie.
was er maar een betrouwbare bron van relatief goedkope gas, ergens, in Europa.
In het Duitse staatsrecht kan een regering alleen aftreden na een (aangenomen) motie van wantrouwen. Dat gaat zover dat soms coalitiepartijen een motie van wantrouwen steunen: het "konstruktives Misstrauensvorum". Ik begrijp dat de AfD nu dreigde met het tegenovergestelde, namelijk de motie van wantrouwen NIET te steunen, zodat het land verder zou moeten met de weinig populaire Scholtz. Die overigens vooral wordt verweten de voorzichtig en te weinig doortastend te zijn.
De komende vrouw in de AfD is Alice Weidel, een lesbische voormalige topbankier, altijd onberispelijk gekleed, maar ze schreeuwt als een viswijf.
"een lesbische voormalige topbankier,"
.
Je hebt blijkbaar een enorme hekel aan lesbiennes.
Stel dat de AfD in Duitsland wel veruit de grootste wordt, wat betekent dit voor de EU en de NAVO?
Dit is nogal afhankelijk van de vraag of de overige partijen het extreem rechts wel of niet regeringsverantwoordelijkheid geeft of op een andere manier in het centrum van de macht neerzet.
.
Gebeurd dat niet is de daadwerkelijke macht van extreem rechts onvergelijkbaar met die binnen nederland waar er een extreem rechtse regering bestaat. Het is pas daar waar samengewerkt wordt met extreem rechts dat de EU en en de NAVO er wat mee moet.
.
Waakzaamheid is geboden. Het zijn historisch gezien de religeus-geinspireerde partijen die wegens een overlap een denken deze samenwerking opzoeken, legitimeren en versterken.
En daarna -leugenachtig- aangeven dat ze de andersdenkenden niet minder achten en zich dit niet gerealiseerd hadden. Wereldwijd, historisch en ook binnen ons theater.
Waakzaamheid is geboden. De Christen-democraten zijn altijd bijzonder opportunistisch, en meer geneigd naar rechts dan links. Het gevaar bestaat dat de CDU/CSU tóch in zee zal gaan met AFD, op grond van "noodzaak het land te besturen" of het "nu eenmaal" naar rechts oprukken van het electoraat.
Tja Scholtzy dacht met AFD punten de AFD stemmen te kunnen kapen, maar zoals velen leert hij maar niet dat je hun, de enige echte chocomel van de fascisten, alleen maar mee normaliseert.
Exact. Dit dus.
Samenwerken met extreem rechts is normaliseren.
Sterker nog: als er 3 partijen met een extreem rechtse partij aan tafel zitten, zitten 4 extreem rechtse partijen aan tafel.
wederom super goed nieuws
Wat is er toch in godsnaam aan de hand met links?
Met links weinig. Scholz is gewoon een ongelooflijk slechte bestuurder en bondskanselier. vanaf dag 1 werkte het niet goed. Hij is nog van de oude stempel. een soort Balkenende van de sociaal democraten
Dus, fascisme en nazaten van Adolf zijn "super goed nieuws". Ach doneer dan gelijk maar je fiets aan Duitsland.
Het slaan van vrouwen wordt steeds popupairder.
Wat is er toch aan de hand met die vrouwen!
@HabenUndSein
.
"Wat is er toch in godsnaam aan de hand met links?"
.
Als ik Taghi zie vraag ik me niet af wat met mij aan de hand is.
Jij wel?
de SPD is geen links, en de Groenen willen oorlog en fossiel energie. Kernenergie ook, als het maar net over de grens is, dan mag dat.
Heel vreemd dat als je geen links beleid voert, dat linkse mensen je links laten liggen.
Niemand had dit kunnen voorzien.
Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.
Stel dat de AfD de grootste wordt en wel gaat regeren, dat betekent dat radicaal-rechts in Europa nog meer macht en invloed krijgt, met als gevolg dat links en het midden weggevaagd worden en Europa een fascistische dictatuur wordt.