Logo Joop
De opiniesite van BNNVARA met actueel nieuws en uitgesproken meningen.

Alcohol schadelijker dan heroïne en crack

01-11-2010
leestijd 1 minuten
142 keer bekeken
bier300.jpg
Negatieve effecten voor het individu en de samenleving zijn bij alcoholgebruik groter
Uit onderzoek van de Onafhankelijke Wetenschappelijke Commissie over Drugs (OWCD) blijkt dat het gebruik van alcohol schadelijker is dan het gebruik van heroïne en crack. Volgens de OWCD houden huidige systemen bij de classificatie van drugs alleen rekening met de effecten op het lichaam en te weinig verband met de echte schadelijkheid van de drugs.
De onderzoekers kijken naast de schadelijke effecten van drugs op het lichaam ook naar andere factoren zoals de kosten voor het gezondheids- en gevangenissysteem.
Hoewel heroïne en crack dodelijker zijn dan alcohol, is alcohol schadelijker voor de samenleving. Op een schaal van 0 tot 100 haakt heroïne 55 en crack 54. Alcohol scoort 72 punten en is daarmee veruit het schadelijkst.
Uit het onderzoek blijkt ook dat cocaïne en tabak even schadelijk zijn.
Het onderzoek ik gepubliceerd in het medische blad The Lancet.

Meer over:

leven, nieuws
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Meld je hieronder gratis aan voor Joop NL. Iedere donderdag een selectie opvallende nieuwsverhalen, opinies en cartoons in je mailbox.

Al 100 jaar voor