Logo Zembla
Zembla is het onderzoeksjournalistieke platform van BNNVARA.

Eisen Beter Leven-keurmerk afgezwakt

04-04-2014
•
leestijd 1 minuten
•
185 keer bekeken
•
eisen-beter-leven-keurmerk-afgezwakt
Wie de afgelopen jaren vlees kocht met het Beter Leven-keurmerk, had geen garantie dat het product ook daadwerkelijk aan de criteria voor dat keurmerk voldeed. De Dierenbescherming neemt het niet zo nauw met de eisen voor haar eigen keurmerk, blijkt uit onderzoek van Het Leidsch Dagblad.
Zo heeft de organisatie onlangs besloten dat vleesrunderen twee uur langer in veewagens mogen worden vervoerd. Ook blijkt dat het Ierse Greenfields-rundvlees, dat afgelopen jaren met één ster bij Albert Heijn in de schappen lag, nooit aan de eisen voor dat keurmerk heeft voldaan. Zowel Albert Heijn als de Dierenbescherming waren daarvan op de hoogte. Vorig jaar is het keurmerk alsnog van de verpakking gehaald.
De Dierenbescherming erkent dat in het verleden meer vlees sterren heeft gekregen, zonder aan de criteria voor het keurmerk te voldoen.

Reacties (0)

Zembla nieuwsbrief

Schrijf je in voor de Zembla-nieuwsbrief en blijf op de hoogte van onze onthullende journalistiek.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor