Brussel wil tijdelijke stop op bijdodende pesticiden
01-02-2013
• leestijd 1 minuten

(ANP)
Brussel wil een tijdelijk verbod op bepaalde bestrijdingsmiddelen. Het gaat om middelen die gebruikt worden bij gewassen als mais en granen, die aantrekkelijk zijn voor bijen en hommels, maar die schadelijk blijken te zijn voor de insecten. Dat maakte een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag bekend. De Commissie vraagt lidstaten deze middelen
(neonicotinoiden) twee jaar te weren.
Na een evaluatie zal gekeken worden of de maatregelen effect hebben en of er Europese wetgeving moet komen.
De Europese Commissie hoopt dat het verbod in de zomer van kracht zal worden. De lidstaten moeten nog met de plannen instemmen.
De Partij voor de Dieren kreeg donderdag steun van PvdA, SP, D66 en GroenLinks bij het verzoek aan staatssecretaris Sharon Dijksma (Economische Zaken) om in Europa te pleiten voor uitstel van het toelaten van de bestrijdingsmiddelen neonicotinoiden en fiprinol.
De Europese Voedselveiligheidsautoriteit (EFSA) publiceerde vorige week, in een herbeoordeling van de effecten van zogenaamde 'neonicotinoïden', dat bij toepassing op sommige gewassen een hoog risico voor bijen is geconstateerd.