Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Zwakke vogel kiest zwakke partner

08-10-2009
leestijd 1 minuten
vv_newsimg_109852_2_01.jpg
Zwakkere vogelvrouwtjes hebben het liefst een zwakke partner. Dit blijkt uit wetenschappelijk onderzoek bij zebravinken, berichtte de BBC donderdag.
Biologen die de evolutie bestuderen, hadden altijd aangenomen dat alle vrouwtjes voor de beste mannetjes zouden gaan. Maar zwakkere vogels luisterden het liefst naar gezang van eveneens zwakke mannetjes.
De onderzoekleidster, Marie-Jeanne Holveck van het Franse centrum voor functionele en evolutionaire ecologie in Montpellier, legde uit dat zwakke en sterke vogels op veel gebieden van elkaar verschillen. Dat geldt onder meer voor het metabolisme (stofwisseling), de aantrekkelijkheid en de levensduur. Wetenschappers kweekten vogels van verschillende kwaliteiten door de omvang van de kooi aan te passen.
De vrouwtjes konden met hun snavel twee knoppen indrukken en hoorden dan het gezang van een zwak of juist sterk mannetje. De zwakkere vrouwtjes kozen steevast voor het gefluit van hun kwalitatieve evenknie.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - natuur
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor