Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

'Zet reclamezuil 's nachts uit'

  •  
05-11-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
nacht2.jpg
Het is zonde om de verlichte reclamezuilen langs de snelwegen in de nachtelijke uren aan te laten staan. ,,Er is vrijwel niemand om ernaar te kijken. Dit is zonde van de energie maar vooral ook voor de natuur'', vindt ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik-Faber maandag. ,,De zuilen zorgen voor onnodige lichthinder, wat niet goed is voor dieren.''
Ze wil daarom dat de reclamezuilen 's nachts uitgaan. ,,Dit jaar is de verlichting langs veel snelwegen ’s nachts al uitgegaan om zo kosten te besparen. De reclamezuilen staan echter nog steeds aan'', constateert Dik-Faber.
Volgens de politica is er voor de exploitanten nu geen prikkel de lichtschakelaar 's nachts om te zetten. ,,Als de ene exploitant de zuilen ’s nachts uitdoet, dan gaan de reclamemakers naar de concurrent. Daarom moet het Rijk zorgen voor duidelijke regels of afspraken hierover maken met alle exploitanten.''
Bron: ANP
Delen:

Praat mee

Onze spelregels.

0/1500 Tekens
Bedankt voor je reactie! De redactie controleert of je bericht voldoet aan de spelregels. Het kan even duren voordat het zichtbaar is.

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor