Zet het klimaat op 1!
• 08-10-2010
• leestijd 1 minuten
Zondag is het 10:10:10. Wat begon als een kleinschalig klimaatinitiatief van Vroege Vogels en Wijnand Duyvendak is uitgegroeid tot een landelijke campagne, met duizenden deelnemers. De VARA komt op 10:10 met een tv-avond die geheel in het teken staat van het klimaat: ‘De Grote 10:10 Test - Zet het klimaat op 1!’. Een quiz over het klimaat en milieu, met vragen, zoals: Hoeveel energie kost het om één persoon op en neer naar Curaçao te vliegen? Onze Menno en Jeroen Pauw presenteren het programma van 20.25-22.00.
In de Test krijgen publiek (in de studio en thuis) én een panel van tien prominente Nederlanders zoals Piet Paulusma, Astrid Joosten en Prem Radhakishun verschillende vragen voorgeschoteld over het klimaat en het milieu. Daarnaast kan je je tijdens de uitzending opgeven voor 10:10, onder andere via het speciale telefoonnummer: 0909-1314. Sms'en kan ook op 1010.
Achtergrond
In december lukten het de wereldleiders niet om in Kopenhagen tot harde afspraken te komen om het klimaat te redden. Dus gaan we het zelf maar doen! Naar Brits voorbeeld startten we in januari samen met klimaatactivist Wijnand Duijvendak met de actie 10:10. Iedereen die zich aansluit belooft minimaal 10% Co2 te besparen. De campagne loopt inmiddels in 128 landen. Van China tot Brazilië, van Duitsland tot Ghana.