Deze week in Zelf Geschoten: een hongerige eekhoorn, een grote gele kwikstaart, zwarte ibissen, zeepaardjes en een torenvalk. In Zelf Geschoten laten we elke week de mooiste filmpjes zien die jullie hebben ingestuurd.
Rond deze tijd kun je in het bos wel eens de rode eekhoorn tegenkomen. Hij leeft voornamelijk van boomvruchten zoals walnoten, hazelnoten, eikels en beukennootjes. Maar nu het kouder wordt, wordt ook het voedsel schaarser. Eekhoorns houden geen winterslaap. Om de winter goed te kunnen doorbrengen, moet zo’n eekhoorn dus een goed gevulde voorraadkast bezitten.
Die wintervoorraad beginnen ze samen te stellen in de herfst. Dat doen ze instinctmatig, want ook eenhoorns die nog geen winter hebben meegemaakt, vertonen dergelijk gedrag. Ze graven hun noten in op verschillende plaatsen, meestal aan de voet van een boom. Gelukkig gaat niets verloren in de natuur. Als zo’n eekhoorn de locatie van zijn nootje vergeten is, werkt hij onbewust mee aan het zaaien van nieuwe bomen. En als je erg veel geluk hebt, zie je zo’n eekhoorn een paddenstoel in de boom klemmen, om te drogen!