Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Zelf Geschoten: baardman in het riet

12-12-2016
leestijd 1 minuten
71 keer bekeken
ZG12_baardman
Deze week in Zelf Geschoten: een snoepende klapekster, een duikende waterspreeuw, een huismuizenfamilie, een geschrokken kuifaalscholver, een grote zilverreiger op het ijs en een baardmannetje in het riet.

Bakkebaarden in het riet

De baardman is een echte rietvogel. Hangend aan de riethalmen verzamelt hij insecten en rietzaden. In deze tijd van het jaar zijn de vogels goed te zien in de Rietputten, een natuurgebied tussen Vlaardingen en Maassluis. Vroeger hadden de baardmannetjes een groot leefgebied in de moerassen van West-Nederland. Door inpoldering zijn deze gebieden verdwenen en moet de baardman het nu met minder leefruimte doen. De Rietlanden is zo een onmisbaar gebied voor de baardmannetjes geworden. 

Meer over:

zelf geschoten
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor