Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Zeldzame Steppechampignon op parkeerplaats

  •  
26-09-2013
  •  
leestijd 1 minuten
  •  
53 keer bekeken
  •  
agaricus_pampeanus-martijn_oud.jpg
Afgelopen week werd aan de duinrand bij Bergen (NH) de bijzonder zeldzame steppechampignon gevonden. Hij werd ontdekt op de door parkerende auto’s sterk vastgereden ondergrond van een parkeerplaats.
Zeldzaam
De champignon leek erg veel op de bekende gewone weidechampignon, maar omdat een parkeerplaats voor deze soort een wel erg onwaarschijnlijke groeiplaats leek, werd hij mee genomen voor nader onderzoek. Uit het onderzoek bleek zonneklaar dat het ging om de zeer zeldzame steppechampignon ( Agaricus pampeanus ), een soort die nog maar enkele keren in Nederland is gevonden.
Droog
De champignon groeit in gebieden waar de jaarlijkse droogteperiode soms wel negen maanden aanhoudt vandaar de naam steppe champignon. Wat de overeenkomst van de steppe  is met de parkeerplaats aan de binnenduinrand? De plaats is hooggelegen en het gras heeft het zwaar te verduren gehad door het verkeer en de lange, droge zomer. En toen begon het te regenen. De steppe in een notendop?
Tekst en foto’s: Martijn Oud, Nederlandse Mycologische Vereniging
Bron: Natuurbericht.nl
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA LogoWij zijn voor