Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Wethouder stapt op om milieurel

26-01-2010
leestijd 1 minuten
Fallback image for card
De Zoetermeerse wethouder Frank Speel (Milieu) is in de nacht van maandag op dinsdag opgestapt wegens falend toezicht op het bedrijf Sterigenics. De onderneming, die onder meer medische apparatuur schoonmaakt, heeft in 2006 en 2007 grotere hoeveelheden van de kankerverwekkende stof ethyleenoxide uitgestoten dan is toegestaan.
Onderzoek door een extern bureau bracht de te hoge uitstoot vorig jaar aan het licht. Het college van burgemeester en wethouders maakte onlangs een ander onderzoek uit 2004 openbaar, waaruit bleek dat het toezicht op het bedrijf tekortschoot. Het college erkende dat de gemeenteraad hierover destijds geïnformeerd had moeten worden en legde haar lot in handen van de raad. CDA'er Speel besloot echter zelf af te treden.
Volgens de GGD is de kans overigens zeer klein dat iemand daadwerkelijk kanker heeft gekregen door blootstelling aan te hoge doses ethyleenoxide. De pijp waardoor de stof in de buitenlucht terechtkwam, is na de ontdekking verzegeld.
Speel is lijsttrekker voor het CDA bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen. Zijn partij liet weten nog steeds het volste vertrouwen in hem te hebben.
Bron: ANP

Meer over:

nieuws - milieu
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

BNNVARA wij zijn voor