BNNVARA Logo
NPO
Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Wetenschappers gaan blauwalgen te lijf

04-08-2009
leestijd 1 minuten
blauw_alg_06.jpg
Het Cyanoteam van de faculteit Aquatische Ecologie van de Wageningen Universiteit heeft een methode ontwikkeld om blauwalgen in zwemwater te bestrijden. De Wageningse wetenschappers maakten hun vondst dinsdag bekend, net twee weken nadat de Universiteit van Amsterdam ook een bestrijdingsmethode tegen de giftige bacterie had geopenbaard.
De Wageningse ecologen onderzochten recreatieplas De Rauwbraken in Tilburg. Die plas moet elk jaar voor een langere periode sluiten wegens de dikke blauwalgensoep die op het zwemwater drijft.
De algen eten fosfaat in het water. De wetenschappers hebben met de zogenoemde flock and lock-methode kans gezien om het fosfaat te binden aan de kleilaag op de bodem van de plas, zodat de blauwalg geen voeding meer had. De bacterie verdween en het water werd weer glashelder. Onlangs is ook succes geboekt in recreatieplas De Kuil bij Prinsenbeek, aldus de universiteit.
Bron: ANP

Meer over:

,

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor