Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Wereldrecord voor bliksemflits

16-09-2016
leestijd 1 minuten
159 keer bekeken
bliksem_01.jpg

© Fotograaf: JohndeGrooth

Ook bliksemschichten kunnen een wereldrecord breken. De World Meteorological Organization (WMO) meldt dat twee bliksemschichten een wereldrecord hebben gebroken. In 2007 legde een bliksem in het Amerikaanse Oklahoma een afstand van 321 kilometer af. In 2012 werd er in Zuid-Frankrijk een bliksemschicht gemeten die 7,74 seconden deed over z'n elektrische ontlading.

'Flitsfeiten'

De vaststelling volgt na een analyse van historische bliksemdata. Het is voor het eerst dat de extreme 'flitsfeiten' geregistreerd worden in het officiële archief van de WMO. Hierin staan records vermeld over hitte, kou, windsnelheid, regen en andere meteorologische gebeurtenissen.

Veiligheid vergroten

Bliksem vormt een groot gevaar en eist elk jaar vele mensenlevens, zegt Petteri Taalas, secretaris-generaal van de WMO. Nu er meer en betere manieren zijn om de bliksem te registreren en bestuderen, kunnen we op zoek naar manieren om de publieke veiligheid te vergroten, aldus Taalas.
Bron: ANP

Meer over:

bliksem, record
Delen:

Reacties (0)

VroegeVogels

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Je kunt je op elk moment uitschrijven. Bekijk of beheer hier alle nieuwsbrieven.

Wil je meer weten over de manier waarop wij met jouw gegevens omgaan? Lees dan ons Privacy statement.

BNNVARA wij zijn voor