Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Welke vlinder wint?

02-08-2013
leestijd 1 minuten
Vlindermee.jpg
Wie gaat de tuintelling-race dit lustrumjaar winnen: de dagpauwoog, de atalanta of wordt het weer de kleine vos? Jarenlang stond de kleine vos aan kop, vorig jaar werd hij tweede. Dit jaar kan een heel ander beeld geven omdat de natuur door de weersomstandigheden vertraging heeft opgelopen met andere jaren. Zondagavond eindigt de vlinderteldriedaagse van de Vlinderstichting. Dan wordt bekend welke vlindersoorten het meest geteld worden in onze tuinen. Door de vlinders in de tuin te tellen, kun je meten hoe het met de natuur in de verdere omgeving gaat.
Dagvlinders horen in ons land zijn de meest bedreigde diergroepen. In de afgelopen eeuw zijn er 17 van de 71 soorten verdwenen en 14 staan op het punt te verdwijnen. De belangrijkste oorzaak van de dalende vlinderpopulatie in tuinen is de 'verstening'. Steeds meer tuinen bestaan uit tegels met strakke gazons. Maar vlinders moeten het juist hebben van bloemen en nectar. De leefgebieden van vlinders en veel andere dieren zijn steeds kleiner geworden en liggen ook steeds verder uit elkaar.
Niet alle soorten vlinders zijn goede vliegers die zomaar over akkers of industrieterreinen kunnen vliegen. Bloemrijke tuinen kunnen een schakel vormen tussen leefgebieden: een plek waar ze kunnen uitrusten en aansterken en waar ze graag willen wonen.
Lees  hier hoe je een diervriendelijke tuin kunt inrichten.
Alle gegevens over de Tuinvlindertelling 2013 staan op vlindermee.nl
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor