Advocaat van de natuur en spreekbuis van het milieu.

Weer twee aanhoudingen voor 'ponypletten'

04-07-2013
leestijd 1 minuten
64 keer bekeken
vv_newsimg_334116.jpg

© Shetland pony gefotografeerd in de Zepeduinen in Burgh-Haamstede op Schouwen-Duiveland.

De politie heeft donderdag een 57-jarige man en een vrouw van 58 jaar aangehouden als verdachten van het maken van een video waarin een pony ernstig wordt mishandeld. Dat meldde de politie in Gelderland.
Alkmaar
De twee komen uit Lochem en hebben zich donderdag zelf op het bureau gemeld. Woensdag hield de politie al een 57-jarige verdachte uit Alkmaar aan. Hij zou de eigenaar zijn van een Alkmaars videoproductiebedrijf.
Zwartgeklede vrouw
In het filmpje op een internationale website is te zien hoe een zwaarlijvige vrouw met een zweep op een kleine shetlandpony zit. Nadat het dier onder het gewicht van de zwartgeklede vrouw door de hoeven is gezakt, rookt ze voldaan een sigaret.
Verscherpen
De Partij voor de Dieren heeft Kamervragen gesteld over de omstreden video. Fractievoorzitter Marianne Thieme wil van minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) en staatssecretaris Sharon Dijksma (Economische Zaken) weten of ze het toezicht op dierenmishandeling gaan verscherpen. Ook wil Thieme weten of de video's in ons land zijn geproduceerd en of het inderdaad Nederlandse vrouwen zijn die veel te kleine pony's berijden en mishandelen.
Bron: ANP
Delen:

Altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws?

Maandag, woensdag en vrijdag versturen wij je alle informatie uit de radio en tv-uitzending en het laatste internetnieuws.

Al 100 jaar voor